Резултати от вашето търсене:
• Много сектори у нас се регулират, без да има реална нужда от това
Двойно са се увеличили незаконните правила за регулация на бизнеса, показва изследване на БСК
162 милиона лева годишно плаща бизнеса за държавни и общински такси
Класацията на Световния икономически форум поставя страната ни в незавидна позиция по отношение на качеството на администрацията и регулаторната среда. Това заяви по време на работна среща за представянето на анализа „Администриране на регулаторните режими – модерно регулиране”, председателят на Българската стопанска камара (БСК) Божидар Данев. Изследването е изработено от експерти на стопанската камара и се финансира със средства на фондация „Фридрих Еберт”.
Председателят на БСК допълни, че въпреки плановете, записани в Националната програма за реформи, до 2020 година да се намали с 20 на сто административната тежест за бизнеса, у нас регулациите продължават да са сериозна пречка и ограничават пълноценното участие на бизнеса в развитието на икономиката. Изследването на БСК показва, че у нас има 5 закона, които регламентират правилата, на които трябва да отговарят регулациите за бизнеса, но липсва реален синхрон по прилагането им. Божидар Данев припомни, че през 2003 година по препоръка на БСК беше премахнат регистъра на регулаторните режими, тъй като той беше непълен и подвеждащ. „През последните седем години администрацията не направи нищо съществено, за да имаме адекватен действащ регистър”, каза Данев. Председателят на стопанската камара допълни, че преди три години БСК предостави списък с 62 закона, които трябва да бъдат променени, за да се синхронизират правилата за регулиране, но до момента нито един от тях не е променен.
прочетено 2523 пъти
Българските цигарени фабрики вече печелят основно от износ
За да оцелеят, българските цигарени фабрики стават все по-зависими от продажбите на външни пазари. Това показват предадените на Българската фондова борса (БФБ) отчети за деветмесечието на 2010 г. на тези компании, както и очакванията им за бъдещото развитие на бизнеса. Последните резултати показват, че основната заслуга за по-високите приходи и повишението на печалбата е на продажбите на цигари извън България. Мениджърите очакват по-добро бъдеще за компаниите именно заради успеха и запазването на т. нар. стратегически пазари.
И държавни, и успешни
в-к Пари
Атанас Христов
прочетено 3786 пъти
вреди в резултат на неформалната икономика
281 фирми са одитирани за идентифициране на
претърпените от тях вреди в резултат на неформалната икономика
прочетено 2850 пъти
Microinvest организира и национална конференция Москва
Три години след старта на навлизането си на руския пазар, Microinvest организира и национална конференция Москва. На двудневния семинар присъстваха представители на над 160 партньорски фирми. За първи път водеща българска компания реализира подобна експанзия на руския пазар. Смелото решение, в условията на нестабилна икономическа обстановка даде бърз резултат.
По същество Microinvest налага в Русия не аутсорсинг услугите, които предлага, а завършени, разработени в България продукти. Малкият брой български компании, дръзнали да вземат подобно решение, в голяма степен определя и силния интерес към събитието. Фактите: продукт, насочен към управлението на бизнеса на търговски обекти, ресторанти, складове и магазини, и изцяло дело на българска фирма, преведен на 13 езика и локализиран в 20 държави. Руският пазар на софтуер се отличава със силна конкуренция на местните фирми и редица трудности в налагането на нов продукт.
прочетено 2522 пъти
Който си има елит си го събира
ИЗЛОЖБИ ЗА ГЛАГОЛИЦАТА СЪБИРАТ ЕЛИТА В СОФИЯ И ПЛОВДИВ
ПО ПОВОД ДЕНЯ НА БЪЛГАРСКИТЕ БУДИТЕЛИ
прочетено 5864 пъти
Академично и политическо сътрудничество в Черноморския регион
Официалното откриване на Международната конференция „Нови мостове в Европа, възможности за сътрудничество в Черноморския регион”,е утре, 19 октомври, от 08,45 ч. в Конферентната зала на Хотел „Ривиера Бийч” – Ваканционен Клуб „Ривиера”, непосредствено до курорта Златни Пясъци.
прочетено 3652 пъти
Капиталовият пазар в България
Съвременният български капиталов пазар възниква през 1996 г., с приемане на специално законодателство за сектора и създаване на държавен надзорен орган. Като основни плюсове на българския капиталов пазар към момента могат да бъдат посочени: (а) институционалното му изграждане; (б) европейска нормативна уредба; (б) стабилна макросреда; (в) модерна търговска платформа на борсата; (г) благоприятен данъчен режим; (д) добра основа на корпоративно управление; (е) работещ надзорен орган.
прочетено 4586 пъти
МОРЕ 2010
Първата национална годишна конференция е част от национална програма МОРЕ 2010 – абревиатура на Мултидисциплинарни Онкологични Разговори и Екстракти. Тя е инициатива на Медицински университет – Варна, Българско онкологично дружество и Университетска болница „Света Марина” – Варна, които организират ежегодни национални конференции, посветени на проблеми на най-значимите злокачествени тумори, тяхното диагностициране и лечение в България. Тазгодишната конференция се провежда на 1-2 октомври в Мелия Гранд Ермитаж, к.к. „Златни пясъци”. Нейна тема е съвременното клинично поведение при пациенти с белодробен рак – най-честата злокачествена болест при двата пола.
прочетено 4395 пъти
Усвояваме малко средства от ЕС, поради липса на компетенции. На последно място сме по ниво на компетенции в Е-27. Липсват ни основно лидерски и комуникационни умения
На 28 и 29 септември 2010 г. в гр. Хисаря се проведе национален форум за обсъждане на концепцията за изграждане на Национална референтна мрежа за оценка на компетенциите на работната сила по браншове и региони.
прочетено 4674 пъти
Резултати от вашето търсене: