Най-новият резултат от Вашето търсене:
официална церемония по предаване на дарение от Сдружение „Българска Браншова Организация Пътна Безопастност” на Агенция „Пътна инфраструктура”
27 Август 2010, Петък
От 13:00 часа в пътния участък Приморско – Созопол (завоят на река Ропотамо) ще се проведе официална церемония по предаване на дарение от Сдружение „Българска Браншова Организация Пътна Безопастност” на Агенция „Пътна инфраструктура”. През месец юли тази година Сдружението е сключило договор за дарение с Агенция „Пътна инфраструктура” към Министерство на регионалното развитие и благоустройството за обезопасяване на пътен участък между гр. Приморско и гр. Созопол, чрез поставяне на еластична предпазна ограда с три вълни и висок клас на задържане, вертикална сигнализация и хоризонтална маркировка, съобразени с най-добрите европейски практики, делинеатори и алуминиеви кабъри.
Още по темата >
Резултати от вашето търсене:
КОНКУРЕНЦИЯТА В БУРГАС, КАТО КРИВОРАЗБРАНО ПОНЯТИЕ!
Според изискванията на Закона за електронните съобщения, мрежите за пренос на данни и телевизия е необходимо да се изграждат по начин, който изключва въздушните кабели между отделните сгради. В изпълнение на законовите норми между Община Бургас и фирмите интернет-доставчици е сключен договор за премахване на въздушните кабели и за полагане на съществуващата оптична мрежа под земя. За неутрализиране на въздушните трасета е създаден определен график, в който всеки от комплексите и централната градска част са упоменати детайлно. За да се избегне разкопаването на Бургас за всеки отделен кабелен оператор, фирмите желаещи да спазят закона, участват заедно в строителния процес, като заплащат всички такси за това строителство към Община Бургас.
прочетено 3306 пъти
Кой ще прави "Супер Бургас" - ясно до месец
Обединение "Плана - енергопроект хидроенергетика", Консорциум "Зона-ОД", Консорциум "Про АР 5" и Гражданско сдружение "Бургас Уотърфронт груп" са участниците в конкурса за "Прединвестиционно проучване на проекта за изграждане на "Зона за обществен достъп на интермодален пътнически терминал Морска гара, ЖП-гара и Автогара Бургас". Процедурата по отваряне на офертите на канидатите стартира днес. Това е първата публична процедура във връзка с изпълнението на подготвителните работи на проекта известен с името "Супер Бургас".
прочетено 10015 пъти
Константин Гребенаров се запозна на място с проблемите на Царевската и Карнобатска болници
Областният управител Константин Гребенаров посети днес Община Царево и се срещна с кмета Петко Арнаудов. Темата предмет на разговора между двамата бе бъдещето на общинската болница. В началото на срещата Арнаудов изложи пред губернатора съображенията, поради които смята, че болницата не трябва да бъде затваряна. В отговор Гребенаров сподели, че Специализираната болница за активно лечение по вътрешни болести – Царево /СБАЛВБ/ е успяла да покрие само една единствена клинична пътека, на базата на която все пак е успяла да сключи договор със здравната каса. Покриването на клиничните пътеки е критерият, по който се определя качеството на медицинските услуги в съответната болница.
прочетено 4113 пъти
Проектът „Синя зона” – акцент при обсъждане на бюджет 2010 в ТД „Приморие”
Предимно млади хора, живеещи на територията на дирекция „Приморие”, се включиха в поредното обсъждане на общинския бюджет за 2010 година. Главният архитект Веселина Илиева и заместник-кметовете Костадин Марков и Лорис Мануелян очертаха основните параметри на бюджета и отговориха на зададените от бургазлии въпроси. На срещата присъстваха омбудсманът Таньо Атанасов и общински съветници.
прочетено 3838 пъти
Ивайло Дражев: ПРАВО НА ОТГОВОР
Във връзка с изявление от днешна дата 25.01.2010г. на лицето М. Събев, в които той на страниците на повечето медии се хвали, че е собственик на наследника на ФК „Черноморец” и, че е голям инвеститор и „богаташ” съм длъжен да поясня следното:
прочетено 3962 пъти
Божидар Димитров: Възродителният процес е несравним с изселването на тракийските българи
Смятах, че въпроса с компенсациите трябва да бъде решен справедливо преди Турция да стане член на ЕС и че това е условие, а не пожелание, казва министърът, отговарящ за българите в чужбина
-Г-н Димитров, премиерът Борисов остана недоволен след вашите изказвания за изплащане на компенсации за тракийските бежанци, като условие за влизане на Турция в ЕС. Съжалявате ли, че изобщо се изказахте по въпроса?
-Сбърках в това, че неправилно бях интерпретирал за себе си предприсъединителния доклад от началото на миналата година за напредъка на Турция по отношение кандидатурата й за ЕС. В него се казва, че въпросът с компенсациите за тракийските бежанци трябва да бъде решен справедливо. Аз смятах, че това е условие за приемането на Турция в ЕС, но се оказа, че не е условие, а само едно пожелание, което няма юридическа стойност. И аз, заявявайки това в публичното пространство, поставих в много неудобно положение премиера, тъй като такова решение на правителството или на Народното събрание няма. И това наистина е тежък гаф. Аз съм готов да понеса своята отговорност за него.
-Някои от критиците на каузата за изплащането на компенсации за тракийските бежанци твърдят, че Турция също може да прояви такива претенции заради т. нар. възродителен процес...
-Не е така. При възродителния процес на изселниците не са им отнети имотите. На тях не им е отнето гражданството. Докато през 1913 г. на българите е отнето и поданството, както се е казвало тогава. Освен това тогава около 50 хиляди българи са загубили живота си, били са изклани. Докато по време на възродителния процес такова нещо не се е случило. Имаше една голяма екскурзия, но дори и тя не беше насилствена. Много от изселените с турски имена се завърнаха по родните си места в своите си имоти. Т.е. те просто са били на една голяма екскурзия. Така че нещата са несравними. Не са сравними и с т. нар. изселвания от 1878 г. до 1889 г., тъй като и тогава изселването беше доброволно, а тези, които завинаги скъсваха с България най-спокойно си продаваха имотите. Конфискувани турски имоти няма.
-Защо турската страна никога не е започнала да изплаща тези компенсации, след като се е съгласила да подпише Ангорския договор?
прочетено 5221 пъти
конкурс за постъпване на държавна служба в МВР за вакантни длъжности
Със заповед на Министъра на вътрешните работи е обявен конкурс за постъпване на държавна служба в МВР за вакантни длъжности от категория Е - полицай 29 вакантни места, за които се изисква първоначално професионално обучение. Две от местата са по договор.
прочетено 16348 пъти
Големи в пътищата ще чистят снега
До дни превеждат 100 млн. по старите договори
Лидерите в пътния бизнес ще чистят от сняг и поддържат шосетата през следващата година, стана ясно от вече подписаните договори по обявените през август и септември конкурси. Тогава пътната агенция пусна над 60 поръчки. Седем от тях за общо 1670 км са прекратени.
прочетено 4670 пъти
Проект на закон за развитието на академичния състав в Р България
От 15.00 ч. утре, 16 декември, 2009 г. Национален браншов синдикат „Висше образование и наука” – КНСБ ще внесе в Комисията по образованието, науката и въпросите на децата, младежта и спорта към 41-то НС Становище относно Проект на закон за развитие на академичния състав. Законопроектът беше представен от министъра на образованието, младежта и науката доц. Сергей Игнатов по време на конференция, организирана от НБС „ВОН” – КНСБ с председател доц. д-р инж. Лиляна Вълчева. На конференцията, в която участва и проф. Борислав Борисов – председател на Съвета на ректорите, бяха обсъдени и Конкретни механизми за постигане на нови придобивки за работещите във ВУ и БАН през 2009 г. и предизвикателствата пред КТД, произтичащи от новия бюджет 2010. Доц. Вълчева представи анализ на Кадровото състояние на българската наука.
СТАНОВИЩЕ на ВОН-КНСБ
Относно: Проект на закон за развитието на академичния състав в Р България
ВОН-КНСБ ще подкрепи проектозакона, поради факта, че много от направените предложения са взети предвид, но и с очакване за повече стимули в професионалната реализация на младите учени и преподаватели, както и за по-свободно кариерно развитие в системата на висшето образование и науката.
След дискусия, участниците във форума на ВОН-КНСБ, изразиха безпокойство, че и в последната редакция на проектозакона останаха проблемни два казуса, за решаването на които предлагаме следното:
1. Контролната комисия (КК) трябва да се определя със заповед на министър-председателя и да е на квотен принцип, подобно на Националния съвет за трипартитност в МС, т. е. в нея да участват представители на МОМН, на Съвета на ректорите и на др. научни организации, както и на национално представителните синдикати (по предложение на всяка институция). Министърът на образованието, младежта и науката по право да е председател на КК, а заседанията й да се председателстват на ротационен принцип от представителите на съответните институции. Само така може да се осигури повече прозрачност и демократичност при взимането на решения, без да се нарушава автономията на образователните и научните институции в България.
2. За действието на чл. 17 (1) за заемането на академични длъжности от млади хора само с придобита научна степен “Доктор” в ПРЕХОДНИТЕ РАЗПОРЕДБИ да се заложи гратисен период до 7 (седем) години (различен за всяко професионално направление) като асистентите се назначават на срочен договор и в този срок имат задължение за подготовка и защита на дисертация. Така отпада дискриминационният подход, заложен в чл. 17 (2), спрямо нецитираните ВУ.
прочетено 6640 пъти
Резултати от вашето търсене: