Резултати от вашето търсене:
Долно Езерово вече ще има канализация
След като се сдоби със сателите и безжични мрежи, Долно Езерово вече ще има и канализация. Чии л..йна ще тръгнат първи по нея! Ако не вярвате - идете и вижте!
прочетено 3891 пъти
Челопеч - къщи се разрушиха от взривовете
Жителите на Челопеч протестират. Според тях концесионерът на рудник Челопеч е увеличил производството на медно-златни руди три пъти. Също с толкова са се увеличили взривовете и и замърсяването, Рушат жилищни сгради и общинска инфраструктура.
прочетено 4184 пъти
Деца от арменското училище в Бургас първи разгледаха новата ПСОВ Меден рудник - Бургас
Децата от Арменското училище и групата по Екология към Общински детски комплекс- Бургас разгледаха първи новата Пречиствателната станция за отпадни води Меден рудник. Посещението бе част от програмата по модул Опазване на околната среда.
прочетено 4672 пъти
Ахтопол, Синеморец и Природен парк Странджа
Експертите на БФБ твърдят, че с Плана за управление на Природен парк Странджа не могат да се променят границите му, както и включените в него други защитени територии. Той предвижда мерки за опазване и устойчиво ползване на горите в Странджа. Местните хора настояват Планът да предложи в странджанската гора да има само санитарна сеч и да се секат единствено дърва за огрев.
прочетено 6726 пъти
В изложба представят красотата на Атанасовското езеро
На 18 януари 18 фотографии ще разкрият част от красотата на Атанасовско езеро в изложба, представяща най-добрите снимки участвали във фотоконкурса „Атанасовско езеро – хората, птиците, солта”, посветен на 30 години от обявяването на езерото за резерват. Неслучайно сме избрали датата 18 януари за откриване на изложбата, когато православната църква почита паметта на Свети Атанасий Велики, чието име носи езерото.
прочетено 4887 пъти
Светът по-малко формален.
IBM официално оповести поредните пет иновации наречени – иновации, които имат потенциала да променят начина, по който хората работят, живеят и се забавляват в следващите пет години.
прочетено 4635 пъти
Общините с резерви към водните асоциации
Моника Стоянова
[email protected]
Общините имат съмнения, че учредяването на водни асоциации с тяхно участие ще доведе до действително подобряване на работата в сектора. Затова, въпреки че срокът за създаването им бе 30 септември, до началото на декември са учредени едва половината от планираните 51 асоциации. Секторът се нуждае от инвестиции, които стигат до 15 млрд. евро в национален план. Невъзможно е тази сума да бъде осигурена от държавата или от общините поотделно, но обединени, те могат да привлекат значителен инвестиционен интерес.
прочетено 4054 пъти
СВЕТИ НИКОЛА - Николай чудотворец
Именници: Никола, Николай, Николина, Ненка, Нина, Нено, Ненка, Нино, Кольо.
Това е един от големите празници в българския народен календар. Той е в чест на светеца - покровител на водите, който пази хората от потоп и удавяне. Свети Никола властва над моретата, реките, езерата и над целия подводен свят (рибите, юдите, самовилите, халите, демоните). Нещо повече: ако небесните мълнии се падат на свети Илия, а подземният свят (мъртвите) - на арх. Михаил, то средната част, пространството между земята и небето е частта на св. Никола.
Св. Николай се родил през втората половина на ІІІ век в Патара, град в малоазийската област Ликия. Когато стигнал юношеска възраст, неговият чичо Николай, епископ Патарски, уговорил родителите му да посветят сина си на служение Богу и скоро го възвел в чин презвитер. След смъртта на родителите си, св. Николай употребил всичкото си богато наследство за добри дела, стараейки се да не го знаят тези, на които правел благодеяния, в съгласие с Божията заповед да правим скришом добро без да търсим светска слава. Светителят извършил и много чудеса чрез Божията благодат. В дълбока старост той починал тихо и блажено в 342 г. Тялото му било погребано в катедралата на гр. Мир. Неговите нетленни мощи се оросявали от благовонно миро, от което много вярващи получавали изцеление. През 1099 г.те били пренесени в гр. Бари (Италия), където се пазят и досега.
прочетено 3440 пъти
Проект Интегриран воден цикъл, Бургас
Приключи изпълнението на последния етап от проекта „Интегриран воден цикъл”, който се изпълнява в Бургас със средства по програма ИСПА. Стойността на проекта е 40 млн. лева и той се изпълняваше в продължение на няколко години.
прочетено 3124 пъти
Резултати от вашето търсене: