Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те
Добави Информация Музей на солта

Единственият музей на солта в Югоизточна Европа се намира в българския черноморски град Поморие. В древния Анхиало морска сол се добива от незапомнени времена. Според историците солниците са съществували още преди основаването на града (около V век пр.Хр.). Анхиалските солници са били предмет на спорове и войни. За древния Анхиало дори е била обявена война между Месемврия /Несебър/ и Аполония /Созопол/. До 20-те години на XX век морска сол в България се е добивала само в Поморие.

Тази статия е разглеждана: 2641 пъти



» обратно
Снимки от Бургас
Добави снимка
производител на мебели по поръчка- мебели,кухни,вградени гардероби,легла,секции,антрета,детски стаи,офис на конкурентни цени Странджански извор бургаска среща Машините на Леонардо МАШИНА ЗА БЕЗВЪЗДУШНО ШПАКЛОВАНЕ И БОЯДИСВАНЕ STORCH-AIRLESSCO SL1100 ЛЯТНА ЗАНИМАЛНЯ-ЛЯТНО УЧИЛИЩЕ Бургас, ФЛОРА 2008 Buy K2 Paper Sheets Spray/Buy K2 Spray Liquid/Buy 5fadb,Buy 5cladba/Buy adb-butinaca/Buy jwh-018 1 Изтравниче тръби и инсталации
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development