Според Закона за висшето образование след запълване на местата от държавната поръчка Университетът има право да приема студенти за обучение срещу заплащане. Техният брой трябва да е до 5% от определения капацитет на съответната специалност. Така очакваният брой на местата за платено обучение е малко над 300.
За местни избори 2011 коалиция "Ваклин Стойновски за БУРГАС" разглежда като свой единствен конкурент в съревнованието за кмет и група общински съветници кандидатурите издигнати от ПП "ГЕРБ".
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.