Резултати от вашето търсене:
Големият български актьор Георги Калоянчев е тазгодишният носител на наградата „Бург на годината”
Големият български актьор Георги Калоянчев е тазгодишният носител на наградата „Бург на годината”. Той се върна в родния Бургас по покана на кмета Димитър Николов, за да участва в запалването на празничното осветление на града. Калата беше и сред посрещачите на частицата от Светия кръст, дарена на храма „Св. Св. Кирил и Методий”. Реликвата донесоха премиерът на Република България Бойко Борисов и министърът на българите в чужбина Божидар Димитров. Най-голямата бургаска църква получи и част от мощите на Св. Андрей Първозвани.
прочетено 5760 пъти
Бест моделите от цял свят се потопиха в море от рози в „Рефан”
След като се разходиха из Стария Пловдив и се полюбуваха на Античния театър, 135 модела от 82 страни посетиха друга атракция на града. Това е фабриката на „Рефан”, която произвежда най-уханните продукти от българска роза, които популяризират страната ни на 4-те континента.
прочетено 3777 пъти
Народно читалище „Изгрев”-Бургас - на 100 години
С възрастта на едно столетие
1909 г. В една от класните стаи на училището в село Атанасово, Бургаско се поставя началото. Учредителите са имотни, образовани, деятелни и безкористни хора . Те, а по-късно техните деца и внуци, създават неповторима културно-просветна среда. ...
прочетено 7337 пъти
Връчиха годишните литературни награди на Община Бургас
На нарочна церемония в Заседателната зала на Община Бургас бяха връчени традиционните годишни литературни награди ‘ 2009. Номинациите бяха направени от литературните критици проф. Светлозар Игов и доц. д.ф.н. Владимир Трендафилов, които изнесоха преди това своите доклади за издадените през годината книги от бургаски автори.
прочетено 4007 пъти
Общината награди най-добрите идейни проекти за реконструкция на Мостика
10-членно жури, председателствано от зам.-кмета на Бургас Йорданка Ананиева, избра най-добрите идейни проекти за реконструкция на Мостика и пространството около него. Всички допуснати до журиране 6 концепции бяха представени днес пред бургаските медии.
прочетено 8700 пъти
Разкрито жилище, оборудвано за отглеждане на марихуана
При проведена преди дни акция от служителите от сектор “Борба с организираната престъпност” към ОДМВР Бургас и Четвърто Районно управление на МВР Бургас, под прякото наблюдение на Окръжен Прокурор Жанет Красимирова, в частен апартамент, намиращ се в к-с “Меден Рудник” - бл. 482 вх. В ет. 6, нает от 25 годишния Цветомир Иванов от Бургас, е установено, че жилището е оборудвано за отглеждане на марихуана, съхранение на други видове наркотични вещества и тяхното разпределение на единични дози за улично разпространение.
прочетено 9873 пъти
Балъков е открит за позитивна критика от ветераните
„За мен е чест и уважение да ви посрещна тук. Ако искаме в българското първенство да задуха нов вятър, трябва да се вслушваме в мнението на хората от старото поколение във футбола. В „Черноморец-Бургас” ще следваме точно такава политика. Ще търсим контакти с ветераните, като превърнем сбирките с тях в традиция. Днес полагаме началото на нещо, което го има в малко клубове у нас, но е практика за държавите, в които съм работил”, заяви Красимир Балъков на среща с ветераните на бургаския клуб на стадион „Лазур”. Поканата уважиха над 40 бивши футболисти и деятели от близкото и не толкова близкото минало. Сред присъстващите бяха треньор №1 на 20-и век на Бургас Васил Желев-Вашпина, председателят на „Черноморец” от 80-те години Тома Томов, бившият топреализатор и настоящ щеф на Областния съвет на БФС Тотко Дремсизов, Димитър Димитров-Херо, установилият се от години в САЩ Стоян Пумпалов и др.
прочетено 3234 пъти
В „Черноморец” ще закриват годината с бал
Бал на „Черноморец-Бургас” в края на годината иска да въведе като традиция Красимир Балъков. От другите по-сериозни ангажименти тази година не останало време за организация, но догодина идеята ще се реализира. Мениджърът е бил участник в такива тържества по време на кариерата си в чужбина и иска да наложи практиката и у нас.
прочетено 3348 пъти
„Черноморец-Бургас” няма да търси красива игра срещу ЦСКА
Това заяви на традиционната си пресконференция преди всеки кръг от „А” група Красимир Балъков. Пресконференцията беше заключителна за годината. „Акулите” гостуват в София в неделя.
прочетено 3692 пъти
Резултати от вашето търсене: