ЕРАТА НА ВОДОЛЕЯ 2009 - 5-ТИ ФЕСТИВАЛ НА БЪЛГАРСКИЯ ТАНЦОВ, ФИЗИЧЕСКИ И ВИЗУАЛЕН ТЕАТЪР
04 Ноември 2009, Сряда
“Ерата на Водолея – фестивал на българския танцов, физически и визуален театър”, провеждан по традиция в Бургас, е на практика единственият форум в България, който прави преглед на постиженията на българските творци, работещи в горепосочените жанрове в България и чужбина. Четирите му досегашни издания (през 2002, 2004, 2006 и 2008 г) доказаха с пълните си зали радушното приемане на тези сравнително нови за страната театрално-сценични форми от театралната публика, както и нарасналият професионализъм на създателите им.
Още по темата >
Резултати от вашето търсене:
Акционерното дружество „МСЗ” произведе първото гориво за АЕЦ „Темелин” (Чешката република)
Акционерното дружество „Машиностроителен завод” („Машиностроительный завод” – „МСЗ”) произведе горивните касети от типа ТВСА, предназначени за началната доставка през 2010 г. за първия блок от типа ВВЕР-1000 за АЕЦ „Темелин” в Чешката република.
Произведените горивни заготовки бяха инспектирани от представители на чешките компании „ЧЕЗ Груп” (ČЕZ Group) и „АЛТА” (ALTA), както и на атомната електроцентрала „Темелин”. В рамките на визитата в завода делегацията бе придружавана от специалисти на „МСЗ” АД, „ТВЕЛ” АД и „Зарубежатоменергострой” АД.
прочетено 2627 пъти
Безценни артефакти лежат в земите под Несебър
Хиляди безценни и уникални артефакти са скрити в земята, върху която днес се издига Несебър. Това е заключението на археолозите, които работят „на терен” в древната Месамбрия. През последното археологическо лято в некропола бяха открити 650 находки. Само две от тях, като историческа и археологическа стойност, изплащат всички инвестирани от общината средства в разкопките. Едната е червена ваза, използвана са поднасяне на вино, датирана от началото на IV в. пр. Хр., а другата е протоме /керамичен бюст на женско божество/, датирана от същия период. Вазата е с изключитерно прецизен рисунък на грифон, възседнат от менада, застанал срещу сатир. Вероятно е бил изработен от представително ателие в древна Атина, предполагат учените. Протомето е с изображение на женско божество, което се смята за закрилник на продородието, цикличността в природата и на света на мъртвите. Двата експоната са с изключително висока пазарна стойност, сподели ст.н.с. д-р Анелия Божкова от националния Археологически иститут с музей /НАИМ/ при БАН, ръководител на разкопките.
прочетено 3532 пъти
Сагата с фирма Бургасинвест ООД, чийто управител отказваше да дава отчет за дейността си, приключи.
Димитър Коточев е освободен от ръководната длъжност, но не и от отговорност, коментира зам.-кметът на община Бургас Красимир Стойчев.
На снимката вляво се забелязва, че Краси Стойчев се е научил как да се облича. Определено присъствието в Общината му се отразява добре. Има няколко кила за сваляне, но вратовръзката, костюмът, кожената дреха са добре подбрани.
Заедно с новия управител на „Бургасинвест” Атанас Щерев той посети фирмения офис, за да бъде запечатан кабинетът на Коточев до неговото завръщане. Оказа се, че щом научил за освобождаването си, вече бившият управител заключил офиса на ул. „Шейново”№8 и пуснал служителите си в отпуск.
прочетено 6599 пъти
По време на криза Бургас спечели награда за „Най-добър бизнес град
Бургас бе обявен за „Най-добър бизнес град" от организаторите на класацията „Най-добрият град за живеене в България”. Това е изключителен комплимент за работата на кмета Димитър Николов и екипа му в условията на финансова криза.
ФГрупа бургазлии са отправили оферта към самозаблудениете с предложение догодина да се подпомогне общината да спечели всички онлайн конкурси, без обшинскиет служители да си губят времето да кликат всеки ден по 6 пъти на едни и също място. Това ще доведе до повишаване качеството на обслужване
прочетено 2979 пъти
В Бургас честват Ден на българските будители с културни мероприятия
Ден на българските будители - 01.Ноември ще се чества в Бургас с културни изяви.
На този ден се почита паметта на българските просветни дейци и революционери. За първи път е честван в Пловдив през 1909 г., а от 1921 до 1945 г. е общонационален празник.
В Община бургас още не са се събудили и живеят век назад, както се разбра от прес-сводката, но понеже шефката на прес-центъра е готина - няма да им търсим кусури ...
прочетено 4999 пъти
Акционерни войни тласкат
Остри противоречия между акционери в един от най-големите български фондове за имоти с активи за 60 млн. лв. - "Прайм пропърти БГ" АДСИЦ, са на път да доведат дружеството до преждевременна ликвидация, макар по устав това да трябва да се случи след две години. Основният спор е кой да управлява оперативно бизнеса му и какви суми и на кого да се плаща за външно обслужване.
прочетено 5567 пъти
Детелини, катастрофи и безхаберие
Пътят Бургас - Средец е като остъргана загоряла тава. Оставяш я за накрая, тръкваш няколко пъти и я зарязваш.
След разширяване на платното по шосето към Меден Рудник, и ако не работят светофарите, което е важна подробност, дори няма задръствания.
Част от Бургас не е в рамките на града - това е ясно видимо, ако следите табелите, докато отивате към кръчмата на ЕБОС (Един Важен Общински Съветник). Община Бургас по подходящ начин свършва малко след Флирт, далеч преди пределите на града.
прочетено 3878 пъти
Корабчета с радиоуправление ще плават край „Стената на приказките”
Готов е идейният проект за възстановяване на „Стената на приказките” в Морската градина на Бургас. Този кът беше любимо място за игра на децата, но през 90-те години на миналия век започна да се руши прогресивно. Мерки за укрепване на съоръжението така и не бяха взети и то стана опасно за преминаващите хора. "Стената на приказките" и водното огледало до нея са изградени преди пет десетилетия и до днес районът около архитектурния ансамбъл не е благоустрояван.
прочетено 3278 пъти
Димитровден
Народният култ към Свети Димитър го представя като по-голям брат на Свети Георги. Пък според народните предания от този ден започва зимния период.
На този ден именници са Димитър, Димитрина, Димитричка, Драгана, Мита, Митка, Митко, Митьо, Димо, Дима, Димка.
Свети великомъченик Димитрий Солунски Чудотворец е роден в Солун през 3 век. Неговият баща бил управител на града, а по религиозни убеждения - християнин. Когато родителите на Димитрий умират, император Максимиан го назначава на висок военен пост със заповедта да преследва християните. Покръстеният като дете Димитрий обаче ги покровителствал и започнал да насърчава разпространението на Христовата вяра. Максимиан поискал от Димитрий да се откаже от вярата си, но никакви увещанията не помогнали. Димитрий бил хвърлен в тъмница, а прочутият борец Лий предизвикал на борба осъдените християни и ги убивал, като ги хвърлял в пропаст върху копия, забити с острието нагоре. Оръженосецът на Димитрий, Нестор, изпросил разрешение от господаря си да премери сили с Лий и успял да го победи, хвърляйки го в пропастта. Затова по нареждане на императора Нестор бил обезглавен, а Димитрий - прободен с копие в 306 година.
Имен ден имат:
Д-р Димитър Илиев - ортопед
Д-р Димитър Енчев - лицево-челюстана хирургия, стоматолог
Димитър Събков - ДАРС АУТО
Димитър Калоянов - наш приятел
д-р Димитър Власакиев - наш приятел
Димитър Николов - кмет
Димитър Тодоров - наш колега и приятел
Димитър Марков - наш колега и приятел
Димитър Колев - банкер
Димитър Качулков - инвеститор
Димитър Павлов (Митко от 2+)
Димитър Узунов - наш приятел
Дима Петрова - ПРОАУДИО
прочетено 5942 пъти
Резултати от вашето търсене: