Резултати от вашето търсене:
Европейската комисия започва наказателна процедура срещу България заради Пирин, Странджа и Иракли
Коалицията от 30 неправителствени организации и граждански групи „За да остане природа в България” подкрепя започнатата от Европейската комисия наказателна процедура срещу България заради четири отделни случая на липса на адекватна защита на природното наследство на страната.
прочетено 4774 пъти
ОТВОРЕНО ПИСМО от Здравко Бойков Генчев
Пиша Ви относно проекта за изграждане на нефтопровод „Бургас-Александруполис“. Завършил съм "Икономика на туризма" в Икономически университет - Варна и целия ми живот е тясно свързан с туризмът. Това огромно по мащаб съоръжение е ще носи в най-добрия случай само 35 милиона долара годишно. Според учените, независимо от предохранителните мерки, при прехвърлянето на големи обеми петрол, не може да се елиминира риск от разлив на значителни количества нефт, в най-добрия случай. При най-лошия сценарий може да се стигне до екологична катастрофа от невиждан за страната ни мащаб с непредвидими последици. Отливът на туристи ще причини загуби, много пъти по-големи от общата печалба на България от нефтопровода. За това не е нужен разлив: само лошата реклама от присъствие на танкери ще е достатъчна.
прочетено 4105 пъти
Интерактивен пътеводител ще помага на туристите в Бургас
Модерен интерактивен пътеводител ще помага на туристите посещаващи Бургас. Инициативата е на отдел „Туризъм” в Община Бургас и е първа по рода си у нас. Иновативната идея е разработена със съдействието на Регионалния Бургаски музей и Колежа по туризъм „Проф. д-р Асен Златаров”.
прочетено 3400 пъти
Технологията, ключ към превръщане на европейските въглища в по-чиста енергия
За да отговори на енергийните и екологични предизвикателства, Европа продължава да търси по-чисти решения за използване на един от най-разпространените енергийни източници – въглищата. Полша, която играе централна роля за задоволяване на европейските енергийни нужди от въглища е домакин на Coal-Gen Europe 2009, специализирано търговско изложение, което днес отваря врати в Катовице. По време на Coal Gen-Europe, GE Energy ще представи опита и разработките си в сферата на някои от най-ключовите технологии, които са от огромно значение за бъдещето на индустрията.
прочетено 6934 пъти
Повече море, зеленина и туризъм, отколкото индустрия в Бургас на бъдещето
Градът променя радикално концепцията си на развитие
Бургас се превръща в Барселона на Балканите
Повече море, зеленина и туризъм, отколкото индустрия в Бургас на бъдещето
прочетено 7979 пъти
Oпазване и устойчиво развитие на природните ресурси и биологичното разнообразие в Йълдъз планина (Странджа), Турция
Дирекцията на Природен парк „Странджа” очаква на тридневно работно посещение своите съседи от Република Турция
прочетено 3260 пъти
Антикризисни мерки за подобряване на социално-икономическата среда
„Антикризисни мерки за подобряване на социално-икономическата среда”, приети от Националния съвет на Асоциацията на индустриалния капитал в България.
Разработените от Асоциацията на индустриалния капитал в България антикризисни мерки ще бъдат предоставени в понеделник, 27 юли 2009 година, на председателя на 41-то Народно събрание г-жа Цецка Цачева, на председателите на парламентарните групи в 41-то Народно събрание г-н Цветан Цветанов (ГЕРБ), г-н Сергей Станишев (Коалиция за България), г-н Ахмед Доган (ДПС), г-н Волен Сидеров (”Атака”), г-н Мартин Димитров (Синята коалиция), г-н Яне Янев (РЗС), както и на номинираните за премиер г-н Бойко Борисов, за вицепремиер и министър на финансите г-н Симеон Дянков и на министъра на икономиката и енергетиката Трайчо Трайков.
прочетено 5722 пъти
Енергиен микс и отваряне на газовия пазар препоръчват икономистите на БАН
Балансирането между битови потребители, производители, доставчици и търговци влошава инвестиционния климат в страната, токът трябва да се продава на борса по свободно договорени цени, смята д-р Веселина Григорова
прочетено 3785 пъти
Надеждната енергийна система на Великобритания – модел за електроразпределителните мрежи по света
Наложените през 1990 г. във Великобритания строги правила, свързани с приватизацията на енергийната индустрия, превърнаха електрическата мрежа на страната в една от най-надеждните в света. Над 80% от британската електроразпределителна мрежа е под контрола на технологията „смарт грид” („интелигентна мрежа”). Тази технология е гаранция, че изискванията за надеждност могат да бъдат постигнати и поддържани. Успехът на Великобритания може да служи за пример по целия свят като най-добра практика за това как да се прилагат успешно инициативи за подобряване на надеждността.
прочетено 4091 пъти
Резултати от вашето търсене: