Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Oпазване и устойчиво развитие на природните ресурси и биологичното разнообразие в Йълдъз планина (Странджа), Турция



29 Юли 2009, Сряда



Дирекцията на Природен парк „Странджа” очаква на тридневно работно посещение своите съседи от Република Турция

На 29 юли в  гр. Малко Търново  ще пристигнат 46  представители на държавни институции и на 32 населени места в Република Турция, включени в рамките на бъдещия биосферен резерват Йълдъз/Странджа/.
Това е четвъртата работна среща в рамките на Проект: „Oпазване и устойчиво развитие на природните ресурси и биологичното разнообразие в Йълдъз планина /Странджа/, Турция”. Проектът се реализира от Министерството на околната среда на Република Турция, с подкрепата на Европейската общност и с помощта на Дирекцията на Природен парк „Странджа”.

Трансграничното сътрудничество включва съвместни проучвания на територията и обмен на информация; както и изграждането на обучителен център за ученици и младежи в Дерекьой, който ще бъде открит през септември.

Програмата на настоящата среща предвижда посещение на селища и наблюдение на добри практики на цялата територията на Природен парк „Странджа” – животновъдни семейни ферми,производство на млечни произведения,на манов пчелен мед, рибовъдство, дървообработващи производства, демонстрации на туристически продукт,къщи за гости, носители на марката за качество „Странджа”, туристически бази, изградени с финансовата помощ на Европейски програми. Включени са обекти и срещи с хората в Малко Търново, с. Бръшлян, с.Стоилово, м.Ковач, ЗМ „Камъка”, м.”Качул”, С.Граматиково,с.Българи, гр.Царево, с.Синеморец, ЗМ”Устието на река Велека”.

Главната цел  на проекта е: Устойчиво транс-граничното сътрудничество, развито и засилено за опазване и устойчиво развитие на природните ресурси и биологичното разнообразие на Йълдъз /Странджа планина.

Проектът трябва да приключи в края на годината с  инвентаризация и планиране на Йълдъз планина /турската част на Странджа/ като Биосферен резерват, включително и подготовка на документацията за подаване в ЮНЕСКО и технико-икономически анализ за подготовката на план за управление на областта.

Най-значимият  резултат е подобряване на сътрудничеството между съответните турски и български институции с отношение към опазването и устойчивото ползване на природните ресурси в Странджа/Йълдъз планина.

Партньорската работа ще продължи и след приключване на Проекта чрез:
 
1. Споделяне на опит и обучение от всяка от страните;
 
2. Съвместно управление (транс-граничното сътрудничество) от съседните резервати Йълдъз/ПП „Странджа”;
 
3. Обучения за изграждане на капацитет;
 
4. Реализиране на съвместна образователна програма за ученици / младежки групи в новоизградения център в Дерекьой – Турция.
 


Прочетено: 3246 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Предлагаме инкубатори за люпене на яйца Духовности хотел приморец Странджанска гора pepi Художник Кафе Карамел АВТОСЕРВИЗ Мебелна Фабрика ДИЕЗ Лятната естрада в Морската градина Рмонтира пециклира шарнирни болтове носачи Spirit of Burgas
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development