Най-новият резултат от Вашето търсене:
АЙТОС ЩЕ ДОМАКИНСТВА СРЕЩА НА КМЕТОВЕТЕ ОТ РАО "ТРАКИЯ"
13 Април 2012, Петък
Кметът на Община
Айтос Васил Едрев, който е и Зам. председател ан УС на РАО Тракия, в края на миналата седмица участва в Разширено заседание на Управителния съвет на Асоциацията в град Сливен.
Още по темата >
Резултати от вашето търсене:
146 партии подадоха годишните си финансови отчети за 2011 г. пред Сметната палата
Сто четиридесет и шест политически партии спазиха законовия срок и изискванията на Закона за политическите партии за формата, съдържанието и начина на подаване на годишните си финансови отчети за 2011 г. пред Сметната палата
прочетено 4832 пъти
Слънчев бряг АД и законите
През лятото на 2011 г. Слънчев бряг – Изток, чийто инфраструктурен оператор е едноименното акционерно дружество, започна наистина да се превръща в съвременен европейски курорт и да поправя накърнения си имидж.
прочетено 12973 пъти
Айтоски легенди
Каквито и новости да навлизат в денталната медицина, за всеки седнал на стоматологичния стол, най-важен си остава зъболекарят.
прочетено 7413 пъти
Фрапорт избира строител на нов летищен терминал в Бургас
Концесионерът на летището в Бургас "Фрапорт туин стар еърпорт мениджмънт" е обявил конкурс за "Възлагане на договор за инженеринг, реализация и строителство до ключ на нов пътнически терминал и прилежащи площи на летище Бургас".
прочетено 4965 пъти
Българските цигарени фабрики вече печелят основно от износ
За да оцелеят, българските цигарени фабрики стават все по-зависими от продажбите на външни пазари. Това показват предадените на Българската фондова борса (БФБ) отчети за деветмесечието на 2010 г. на тези компании, както и очакванията им за бъдещото развитие на бизнеса. Последните резултати показват, че основната заслуга за по-високите приходи и повишението на печалбата е на продажбите на цигари извън България. Мениджърите очакват по-добро бъдеще за компаниите именно заради успеха и запазването на т. нар. стратегически пазари.
И държавни, и успешни
в-к Пари
Атанас Христов
прочетено 3764 пъти
Капиталовият пазар в България
Съвременният български капиталов пазар възниква през 1996 г., с приемане на специално законодателство за сектора и създаване на държавен надзорен орган. Като основни плюсове на българския капиталов пазар към момента могат да бъдат посочени: (а) институционалното му изграждане; (б) европейска нормативна уредба; (б) стабилна макросреда; (в) модерна търговска платформа на борсата; (г) благоприятен данъчен режим; (д) добра основа на корпоративно управление; (е) работещ надзорен орган.
прочетено 4574 пъти
За втора поредна година Община Бургас е номинирана за „Златен ключ”
За втора поредна година Община Бургас е номинирана за награда „Златен ключ” от Програма „Достъп до информация”. Авторите на инициативата имат за цел да поощряват граждани, неправителствени организации, журналисти и медии, да упражняват правото си да търсят информация, а също така и институциите, изпълняващи задълженията си по Закона за достъп до обществена информация /ЗДОИ/, да създават позитивни практики в това отношение.
прочетено 3006 пъти
Сагата с фирма Бургасинвест ООД, чийто управител отказваше да дава отчет за дейността си, приключи.
Димитър Коточев е освободен от ръководната длъжност, но не и от отговорност, коментира зам.-кметът на община Бургас Красимир Стойчев.
На снимката вляво се забелязва, че Краси Стойчев се е научил как да се облича. Определено присъствието в Общината му се отразява добре. Има няколко кила за сваляне, но вратовръзката, костюмът, кожената дреха са добре подбрани.
Заедно с новия управител на „Бургасинвест” Атанас Щерев той посети фирмения офис, за да бъде запечатан кабинетът на Коточев до неговото завръщане. Оказа се, че щом научил за освобождаването си, вече бившият управител заключил офиса на ул. „Шейново”№8 и пуснал служителите си в отпуск.
прочетено 6553 пъти
Половината публични дружества са заплашени от сваляне от борсата
Новата година е добра причина да започнеш на чисто. Може да се оттървеш от вреден навик или просто да промениш нещо. С началото на следващата година Българската фондова борса (БФБ) е решила да направи нещо подобно.
Тогава над 200 публични компании (при общо около 400) може да се окажат негодни за търговия на регулиран пазар заради новите борсови правила, които влязоха в сила от 1 октомври. Застрашените дружества имат по-малко от три месеца гратисен период, в който, ако не отговорят на определени критерии за ликвидност, ще бъдат делиствани. За този период с книжата им трябва да има оборот от поне 4 хил. лв. на месец и средномесечно по 5 сделки. Ако не отговарят на критериите, могат да сключат договор с инвестиционен посредник, който да е маркет-мейкър и да осигурява ликвидност на акциите. В средата на годината дружествата вече получиха една отсрочка от три месеца по предложение на борсата. Оттам обаче коментираха, че сроковете сега няма да се променят.
прочетено 5180 пъти
Резултати от вашето търсене: