Най-новият резултат от Вашето търсене:
„Черноморец – Бургас” си тръгна с точка от „Българска армия”

07 Декември 2009, Понеделник

„Черноморец – Бургас” си тръгна с точка от стадион „Българска армия” след 0:0 с „ЦСКА” в последния есенен кръг от първенството на „А” група. С 27 точки в актива си, „акулите” ще се радват на приятно зимуване като четвърти в класирането, което съхранява шансовете им за атака на призовите места напролет.

Още по темата >

Резултати от вашето търсене:

Защитата на “Черноморец – Бургас” изневери срещу “Славия”

Стабилната от началото на сезона защита на „Черноморец – Бургас” изневери срещу „Славия” при загубата в София с 2:3 в 13-я кръг от първенството на „А” група. Гостите допуснаха поредица от елементарни грешки в тила си. Остро се усети липсата на наказания Траян Дянков и невъзтановения Орлин Старокин. Загубата в столицата беше трета поредна за „акулите’ в шампионата, но те запазват третото си място в класирането.

прочетено 2826 пъти
Поморийските „акули” схрускаха за обяд лидера Поморийските „акули” схрускаха за обяд лидера

„Черноморец-Поморие” повали лидера в класирането на Източна „Б” група „Несебър” с 1:0 в мач от 13-ия кръг на първенството. Дербито между съседите се игра на стадион „Лазур” в Бургас по обяд заради прякото излъчване по Ринг БГ. Поморийските „акули” схрускаха водача с попадение на Цветан Филипов в 62-рата минута. Той засече центриране на брат си Венелин Филипов след бърза контраатака. От 41-вата минута несебърлии останаха на терена с човек по-малко. Главният съдия Георги Йорданов от Габрово показа директен червен картон за Атанас Рибарски, който събори откъсналия се сам Бранимир Костадинов.

прочетено 2449 пъти
„Скандално съдийство опорочи дербито между „Черноморец - Бургас” и „Литекс”

Скандално съдийство на Станислав Тодоров от Шумен беляза загубата на „Черноморец - Бургас” от „Литекс” с 1:2 в дербито на 12-ия кръг от първенството в „А” група на стадион „Лазур”. Домакините завършиха мача с двама души по-малко. Втори жълт и респективно червен картон получи Цветомир Цонков в 83-ата минута, а малко по-късно беше изгонен директно и капитанът Траян Дянков. Санкцията за Дянков беше наложена по сигнал на страничния съдия Цанко Симеонов извън игровата ситуация, което породи доста разгорещени спорове и възпламени страстите по трибуните. В общата си наказателна равносметка Тодоров включи 6 жълтги и 2 червени картона за „Черноморец” и 2 жълти картона за „Литекс”. Цифри, които са достатъчно показателни сами по себе си...

прочетено 3275 пъти
Четвърта поредна победа за четата на Хубчев

Младите футболисти на „Черноморец – Поморие” се поздравиха с четвърта поредна победа в първенството на източна „Б” група. На стадион „Ивайло” във Велико Търново, където изтърпяваше наказанието си с лишаване от домакинство, четата на страши треньорът Петър Хубчев се наложи с 1:0 над „Волов” /Шн/. Единственият гол за ценните три точки падна две минути преди края, когато Цветан Филипов проби по левия фланг и центрира към Любомир Божинов, който порази мрежата от воле. С 15 точки в актива си, Поморийските „акули” вече се настаниха трайно в средата на класирането след 11-я кръг.

прочетено 2598 пъти
Дубльорите на „Черноморец-Бургас” нанесоха разгром на лидера

За „акулите” в дублиращата група играят основно юноши, родени през 1992 и 1993 г., които за този двубой бяха подсилени с четирима по-опитни футболисти. В хода на играта на терена обаче остана само вратарят Владислав Стоянов, който „наследи” капитанската лента от Георги Чиликов. Другите двама „преотстъпени” в стартовата 11-орка бяха Георги Терзиев и Марин Петров.

прочетено 3288 пъти
„Акулите” пак лидери поне за 24 часа

За пореден път „Черноморец-Бургас” оглави класирането на „А” група. Това се случи след победата на „акулите” в Сливен над едноименния отбор с 1:0 в първи мач от 9-ия кръг. Така четата на мениджъра Красимир Балъков събра актив от 23 точки и изпревари с 1 точка ЦСКА. „Червените” гостуват в събота на „Ботев” в Пловдив. В следващия, 10-и, кръг от първенството бургазлии са домакини на „Ботев” /Пд/. Двубоят е на 24 октомври /събота/ от 19 ч на стадион „Лазур”.

прочетено 2708 пъти
„Черноморец - Бургас” претърпя първо поражение в „А” юношеска група

След 5 поредни победи „Черноморец - Бургас” претърпя първо поражение в „А” юношеска група с 1:4 срещу гостуващия „Литекс” в 7-мия кръг. Ловчанлии демонстрираха по-добра игра и напълно заслужено се поздравиха с успеха. В редиците на домакините пролича умора от насъбралите се много мачове на момчетата от набор-93, мнозина от които защитават честта на клуба и в първенството на дублиращата група, и в зоната при юношите старша възраст.

прочетено 2725 пъти
В Бургас завърши IV етап от Международната колоездачна обиколка на България

С тържествена церемония пред Община Бургас завърши IV - я етап от 59 -та Международна колоездачна обиколка на България. Първи финишира Валентин Иглински /Казахстан/, втори стана Мартин Гюнтер /Дрезден/, а третото място спечели Светослав Чанлиев от КК „Хемус”, Троян/. Ивайло Габровски от КК "Несебър" пък е временният водач в класирането с общо време от 3:20 сек. пред останалите.

прочетено 3533 пъти
Над 17 000 осмокласници се включиха в надпреварата за стипендии

Над 17 000 осмокласници се включиха в надпреварата за стипендии по програмата „Силен старт с Пощенска банка” Немските подготвителни паралелки с най-силно представяне на финалния изпит по чужд език на Министерството на образованието и науката