Резултати от вашето търсене:
НПО от горския сектор, подписали Рамковото предизборно споразумение с Политическа партия ГЕРБ недоволстват от рокади
Днес КНСБ, КТ ПОДКРЕПА, АСОЦИАЦИЯ НА ГОРСКИТЕ ФИРМИ, АСОЦИАЦИЯ ОБЩИНСКИ ГОРИ, БУЛПРОФОР, НССНГ ГОРОВЛАДЕЛЕЦ разпространиха до медиите декларация, свързана с наместването на седалището на Изпълнителната агенция по горите от София в гр. Пловдив
прочетено 3422 пъти
Шарън Бъроу ще посети на 11 март Българската стопанска камара
Г-жа Шарън Бъроу, Генерален секретар на Международната конфедерация на профсъюзите ще посети на 11 март, от 10.00 ч, Българската стопанска камара.
прочетено 6154 пъти
Правителствата идват и си отиват
Генералният секретар на Международната конфедерация на профсъюзите посети днес БСК
прочетено 4097 пъти
Д-р Лорис Мануелян, Д-р Татяна Николова и Дина Димитрова подписаха преди няколко дни
От синдикатите споделиха, че договорът изцяло защитава професионалните права на работещите в общинското здравеопазване и гарантира добри условия на труд. И двете страни са на мнение, че новият КТД е по-добър от предходния, благодарение на ползотворния диалог и коректност при преговорите за неговото съдържание.
прочетено 5441 пъти
Проект на закон за развитието на академичния състав в Р България
От 15.00 ч. утре, 16 декември, 2009 г. Национален браншов синдикат „Висше образование и наука” – КНСБ ще внесе в Комисията по образованието, науката и въпросите на децата, младежта и спорта към 41-то НС Становище относно Проект на закон за развитие на академичния състав. Законопроектът беше представен от министъра на образованието, младежта и науката доц. Сергей Игнатов по време на конференция, организирана от НБС „ВОН” – КНСБ с председател доц. д-р инж. Лиляна Вълчева. На конференцията, в която участва и проф. Борислав Борисов – председател на Съвета на ректорите, бяха обсъдени и Конкретни механизми за постигане на нови придобивки за работещите във ВУ и БАН през 2009 г. и предизвикателствата пред КТД, произтичащи от новия бюджет 2010. Доц. Вълчева представи анализ на Кадровото състояние на българската наука.
СТАНОВИЩЕ на ВОН-КНСБ
Относно: Проект на закон за развитието на академичния състав в Р България
ВОН-КНСБ ще подкрепи проектозакона, поради факта, че много от направените предложения са взети предвид, но и с очакване за повече стимули в професионалната реализация на младите учени и преподаватели, както и за по-свободно кариерно развитие в системата на висшето образование и науката.
След дискусия, участниците във форума на ВОН-КНСБ, изразиха безпокойство, че и в последната редакция на проектозакона останаха проблемни два казуса, за решаването на които предлагаме следното:
1. Контролната комисия (КК) трябва да се определя със заповед на министър-председателя и да е на квотен принцип, подобно на Националния съвет за трипартитност в МС, т. е. в нея да участват представители на МОМН, на Съвета на ректорите и на др. научни организации, както и на национално представителните синдикати (по предложение на всяка институция). Министърът на образованието, младежта и науката по право да е председател на КК, а заседанията й да се председателстват на ротационен принцип от представителите на съответните институции. Само така може да се осигури повече прозрачност и демократичност при взимането на решения, без да се нарушава автономията на образователните и научните институции в България.
2. За действието на чл. 17 (1) за заемането на академични длъжности от млади хора само с придобита научна степен “Доктор” в ПРЕХОДНИТЕ РАЗПОРЕДБИ да се заложи гратисен период до 7 (седем) години (различен за всяко професионално направление) като асистентите се назначават на срочен договор и в този срок имат задължение за подготовка и защита на дисертация. Така отпада дискриминационният подход, заложен в чл. 17 (2), спрямо нецитираните ВУ.
прочетено 6618 пъти
Национална научнопрактическа конференция Образованието – лек за икономическата криза” , организирана от СБУ и Фондация „Конрад Аденауер”
В условията на световна финансова и икономическа криза, която сериозно влияе върху икономическото и социалното развитие на България, се налага преосмисляне на политиката и отношението към образованието и продължаване на реформите с по-бързи темпове.
Развитието на системата на образование и обучение в нашата страна трябва да има като ясен ориентир и основа за определянето на приоритетите няколко основополагащи документа на ЕС – Лисабонската стратегия от 2000 г. за изграждане на икономика, основана на знанието, обновената Лисабонска стратегия (2008-2010 г.) за икономически растеж и заетост, Програмата за действие за учене през целия живот 2007-2013, Съобщението на Европейската комисия ”Нови умения за нови работни места”, Работната програма „Образование и обучение 2010 г.”, Болонската декларация за изграждане на Европейско пространство за висше образование, Стратегическата рамка за европейско сътрудничество в областта на образованието и обучението - 2020, приета през май тази година и редица други.
прочетено 3536 пъти
Перспективите за функциониращо здравеопазване в контекста на финансовата реалност
На 03. ноември 2009 г. КНСБ организира Консултативна среща на тема Перспективите за функциониращо здравеопазване в контекста на финансовата реалност, в който ще участват ръководствата и представители на: Федерациите на синдикатите в здравеопазването към КНСБ и КТ „Подкрепа”, на Българския лекарски съюз и Консултативния съвет към него, Асоциацията на работодателите в здравеопазването, Българския зъболекарски съюз, Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи, Съюз на фармацевтите в България и др.
прочетено 2934 пъти
По информация на Синдиката на железничарите в България – КНСБ (СЖБ)
На 16. октомври 2009 г., от 10.00 ч. в министерството на транспорта, информационните технологии и съобщения ще се състои подотраслов съвет, на който ръководството на СЖБ и министърът и неговия екип ще разгледат внесените конкретни предложения от СЖБ за разрешаване на проблемите в железницата, и за изплащане на закъснелите заплати на железничарите.
прочетено 5829 пъти
в София бе закрита кампанията. предприета от Съюзът на транспортните синдикати в България
На 13 октомври 2009год. в София бе закрита кампанията. предприета от Съюзът на транспортните синдикати в България (СТСБ-КНСБ), която обединява „Световния ден за достоен труд” и „Международната седмица за автомобилен транспорт”, носеща мотото „Достоен труд всеки ден”.
Кампанията стартира на 7 октомври и обхвана автобусните мрежи в градския транспорт на 7 града в България. Кампанията се реализира с подкрепата и активното участие на синдикалните организации на СТСБ-КНСБ от София (АП „Малашевци”, „Земляне”, „Дружба”), Варна (Градски транспорт ), Бургас (Бургас бус ), Плевен (Автобусни превози), Сливен ( Пътнически превози), Пловдив (Хебрус бус) и гр. Левски.
прочетено 4725 пъти
Резултати от вашето търсене: