Бургас ще преориентира развитието си от сушата към морето, драстично ще увеличи неколкократно зелената си и паркова система. Нови жилищни зони ще се обособят край кв. Горно и Долно Езерово, на юг от кв. Крайморие и районите Възраждане и Приморие, край кварталите Банево и Ветрен.
На среща с представители на Посолството на Япония в София и българския търговски съветник в Посолството ни в Токио се коментираха възможностите за сътрудничество с оглед на тежката обстановка в Япония след земетресението тази година.
Бургас пропуска своя шанс да организира индустриална зона, каза кметът Димитър Николов във връзка с отказа на общинските съветници да учредят акционерно дружество за нейното управление
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.