Резултати от вашето търсене:
Бизнесът се нуждае от предвидима икономическа среда
Бизнесът се нуждае от предвидимост на средата в икономически план. Това показват резултатите от анкетно допитване на БТПП, проведено в края на юли сред членовете на Палатата.
прочетено 4796 пъти
Шансовете на Странджа да стане биосферичен парк се увеличават
Фондация Биоразнообразие в периода 25-30 март 2012 г. за обсъждане на номинацията на Странджа като първия съвременен биосферен парк в България.
прочетено 12282 пъти
Надежда Нейнски: По отношение на арабските революции европейците да направят избор между интересите и ценностите си
В своето изказване пред ежегодния икономически форум в Доха, Катар евродепутатът и бивш външен министър Надежда Нейнски анализира приликите и разликите между смяната на режимите в арабските държави и бившите комунистически държави в Европа.
прочетено 4506 пъти
Нужно е по-добро управление на имигрантските потоци
Европа трябва да ревизира цялостно политиката си с партньорите от Средиземноморието и Близкия изток
прочетено 4930 пъти
Светът срещу тероризма - Русия и САЩ подписаха меморандум
Генералните щабове на Русия и САЩ подписаха меморандум за съвместна борба с тероризма
прочетено 3584 пъти
• Много сектори у нас се регулират, без да има реална нужда от това
Двойно са се увеличили незаконните правила за регулация на бизнеса, показва изследване на БСК
162 милиона лева годишно плаща бизнеса за държавни и общински такси
Класацията на Световния икономически форум поставя страната ни в незавидна позиция по отношение на качеството на администрацията и регулаторната среда. Това заяви по време на работна среща за представянето на анализа „Администриране на регулаторните режими – модерно регулиране”, председателят на Българската стопанска камара (БСК) Божидар Данев. Изследването е изработено от експерти на стопанската камара и се финансира със средства на фондация „Фридрих Еберт”.
Председателят на БСК допълни, че въпреки плановете, записани в Националната програма за реформи, до 2020 година да се намали с 20 на сто административната тежест за бизнеса, у нас регулациите продължават да са сериозна пречка и ограничават пълноценното участие на бизнеса в развитието на икономиката. Изследването на БСК показва, че у нас има 5 закона, които регламентират правилата, на които трябва да отговарят регулациите за бизнеса, но липсва реален синхрон по прилагането им. Божидар Данев припомни, че през 2003 година по препоръка на БСК беше премахнат регистъра на регулаторните режими, тъй като той беше непълен и подвеждащ. „През последните седем години администрацията не направи нищо съществено, за да имаме адекватен действащ регистър”, каза Данев. Председателят на стопанската камара допълни, че преди три години БСК предостави списък с 62 закона, които трябва да бъдат променени, за да се синхронизират правилата за регулиране, но до момента нито един от тях не е променен.
прочетено 2523 пъти
Капиталовият пазар в България
Съвременният български капиталов пазар възниква през 1996 г., с приемане на специално законодателство за сектора и създаване на държавен надзорен орган. Като основни плюсове на българския капиталов пазар към момента могат да бъдат посочени: (а) институционалното му изграждане; (б) европейска нормативна уредба; (б) стабилна макросреда; (в) модерна търговска платформа на борсата; (г) благоприятен данъчен режим; (д) добра основа на корпоративно управление; (е) работещ надзорен орган.
прочетено 4586 пъти
Анализ на пътната аварийност в Бургаска област през периода 01.01.- 30.09.2010 г.
През изминалите девет месеца на 2010г. на територията на Бургаска област са настъпили 239 пътно транспортни произшествия с тежки последици с 35 загинали и 295 ранени. Сравнено с резултатите за същия период 2009г. се отчита намаление и по трите показателя: на произшествията - с 21, на загиналите - с 6 и на ранените - с 1.
На територията на община Бургас през деветте месеца на 2010 г. са регистрирани 143 пътни инцидента с тежки последици с 10 загинали и 187 пострадали участници в движението (при 138 ПТП с 14 загинали и 156 ранени за същия период на 2009г.)
По място на настъпване тежките катастрофи се разпределят както следва: ...
прочетено 2808 пъти
Икономиката на бъдещето изисква професионално обучение, базирано на компетенции
„Състояние и проблеми на оценяването на компетенциите на работната сила на национално, секторно и регионално ниво” е темата на най-новия анализ, осъществен в рамките на проект „Разработване и внедряване на информационна система за оценка на компетенциите на работната сила по браншове и региони”, изпълняван от БСК по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси 2007-2013”.
прочетено 3376 пъти
Резултати от вашето търсене: