Резултати от вашето търсене:
Бургас празнува на Никулден – заповядайте в нашия град
От сутрешното студено плуване до коледните светлини – Бургас пак ще е център на вселената (нашата си, морската). Бургас посреща Никулден 2025 с програма толкова богата, че и най-бързият гларус не би смогнал да я обиколи за един ден. От литургии и ритуали, през студени плувания, спорт с шампиони, рибен курбан на шест локации, концерт след концерт, live podcast-и, арт изложба, до големия празничен концерт и запалването на коледната елха – всичко е под знака на мотото „Всички празнуват Бургас“. Ако сте в града – няма измъкване. Ако не сте – време е да стягате багажа.
прочетено 640 пъти
От свети Никола до дядо Коледа
По случай празника на Бургас – Никулден, в бургаския Исторически музей ще бъде подредена изложбата От свети Никола до дядо Коледа.
прочетено 290 пъти
МЕДНИКАРСТВОТО – ДРЕВНО И ВЕЧНО
Седмица преди най-очаквания бургаски празник – Никулден, Регионален исторически музей – Бургас ще представи колоритната изложба Медникарството – древно и вечно.
прочетено 292 пъти
Германци поляци и чехи "атакуват" Созопол, курортът с рекорден брой нощувки
Созопол изпраща годината с рекорден ръст от 5,3% нощувки. През топлите месеци в курорта е имало повече германци, поляци, чехи и румънци. Реализираните нощувки са 866 723, сочи статистиката.
прочетено 318 пъти
Новата „Мис Созопол“ блести в замъка „Влюбен във вятъра“
Вълшебна вечер, златен залез и корона, която сбъдва мечти – „Мис Созопол 2025“ превърна замъка „Влюбен във вятъра“ в сцена на красота, стил и неподправени емоции. Сред романтиката на морския бриз, десет изящни финалистки премериха своя чар, а само една – Теофана Стефанова – спечели не само титлата, но и сърцата на публиката. От бляскавите рокли до страстните танци и аплодисментите, които разтърсиха залите, вечерта ще остане в историята като едно от най-незабравимите събития в Созопол.
прочетено 4626 пъти
БУРГАС ЩЕ ПОСРЕЩНЕ 3 МАРТ
И тази година Мостът в Бургас ще светне в цветовете на българското знаме в нощта на 2 срещу 3 март. Ето и останалите акценти в програмата за посрещане на националния празник:
прочетено 26452 пъти
ОТНОВО СЪМ ТУК с премиера на 3 март по HBO
По-късно през март филмът за Боян Петров ще е достъпен за гледане в 12 европейски държави в платформата HBO Max
прочетено 15992 пъти
Мега събор обединява българите, които живеят в Гърция
Българите живеещи и работещи в Гърция ще продължат традицията с обединението си в деня, в който ние православните християни си вземаме и си даваме прошка - Сирни Заговезни, а целта е именно обединението ни зад граница.
прочетено 11609 пъти
Резултати от вашето търсене: