Резултати от вашето търсене:
Специализирано звено ще координира изграждането на Национална мрежа и Информационна система за оценка на компетенциите на работната сила
В рамките на проект „Разработване и внедряване на информационна система за оценка на компетенциите на работната сила по браншове и региони”, изпълняван от Българската стопанска камара – съюз на българския бизнес по ОП „РЧР”, бе създадено Звено за оценка на компетенциите на работната сила (ЗОК).
прочетено 3381 пъти
Икономиката на бъдещето изисква професионално обучение, базирано на компетенции
„Състояние и проблеми на оценяването на компетенциите на работната сила на национално, секторно и регионално ниво” е темата на най-новия анализ, осъществен в рамките на проект „Разработване и внедряване на информационна система за оценка на компетенциите на работната сила по браншове и региони”, изпълняван от БСК по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси 2007-2013”.
прочетено 3380 пъти
Изпълнение Заповед на Кмета на Община Несебър за премахване на метален портал на входа на НСА в м. Акротирия, Община Несебър
Към настоящия момент за имотите в м. Акротирия, Община Несебър има висящи съдебни спорове по жалби на Национална спортна академия /НСА/, община Несебър и частни лица. В тази връзка единственият компетентен орган, съгласно Закона и Конституцията на Република България, който може да се произнесе относно исканията на спорещите страни е единствено и само Българският съд.
прочетено 2376 пъти
Божидар Димитров: Възродителният процес е несравним с изселването на тракийските българи
Смятах, че въпроса с компенсациите трябва да бъде решен справедливо преди Турция да стане член на ЕС и че това е условие, а не пожелание, казва министърът, отговарящ за българите в чужбина
-Г-н Димитров, премиерът Борисов остана недоволен след вашите изказвания за изплащане на компенсации за тракийските бежанци, като условие за влизане на Турция в ЕС. Съжалявате ли, че изобщо се изказахте по въпроса?
-Сбърках в това, че неправилно бях интерпретирал за себе си предприсъединителния доклад от началото на миналата година за напредъка на Турция по отношение кандидатурата й за ЕС. В него се казва, че въпросът с компенсациите за тракийските бежанци трябва да бъде решен справедливо. Аз смятах, че това е условие за приемането на Турция в ЕС, но се оказа, че не е условие, а само едно пожелание, което няма юридическа стойност. И аз, заявявайки това в публичното пространство, поставих в много неудобно положение премиера, тъй като такова решение на правителството или на Народното събрание няма. И това наистина е тежък гаф. Аз съм готов да понеса своята отговорност за него.
-Някои от критиците на каузата за изплащането на компенсации за тракийските бежанци твърдят, че Турция също може да прояви такива претенции заради т. нар. възродителен процес...
-Не е така. При възродителния процес на изселниците не са им отнети имотите. На тях не им е отнето гражданството. Докато през 1913 г. на българите е отнето и поданството, както се е казвало тогава. Освен това тогава около 50 хиляди българи са загубили живота си, били са изклани. Докато по време на възродителния процес такова нещо не се е случило. Имаше една голяма екскурзия, но дори и тя не беше насилствена. Много от изселените с турски имена се завърнаха по родните си места в своите си имоти. Т.е. те просто са били на една голяма екскурзия. Така че нещата са несравними. Не са сравними и с т. нар. изселвания от 1878 г. до 1889 г., тъй като и тогава изселването беше доброволно, а тези, които завинаги скъсваха с България най-спокойно си продаваха имотите. Конфискувани турски имоти няма.
-Защо турската страна никога не е започнала да изплаща тези компенсации, след като се е съгласила да подпише Ангорския договор?
прочетено 5181 пъти
Резултати от вашето търсене: