Най-новият резултат от Вашето търсене:
Нова отсрочка за Бургас - Александруполис
23 Август 2011, Вторник
Министерството на околната среда и водите разреши удължаване на срока за преработка на доклада за оценка на въздействието върху
околната среда за по проекта Бургас-Александруполис.
Още по темата >
Резултати от вашето търсене:
Мария Неделчева: Светът не е същия след демократичния вятър на промяната в Северна Африка.
Българският евродепутат Мария Неделчева води преговорите от името на ЕНП по резолюцията Демократичните промени в Северна Африка и Близкия изток: последиците за страните от АКТБ, Европа и за света, която е предмет на дебати и гласуване на 21-та сесия на Асамблеята АКТБ-ЕС в Будапеща Унгария. Освен преговарящ, М. Неделчева е един от авторите на текста на резолюцията.
прочетено 4720 пъти
Още 6 месеца за пререгистрация
Фирмите ще могат да се пререгистрират до юли 2011 г.
Фирмите ще имат още шест месеца, за да се пререгистрират. Срокът за това изтича в края на годината, но след като днес депутатите от правната парламентарната комисия, одобриха на първо четене промените в закона за търговския регистър, срокът се удължава. Така им се дава отсрочка до 30 юни 2011 г. Данните на министерството и Агенцията по вписванията показват, че към 1 октомври близо 900 хил. фирми не са подали заявления за пререгистрация.
прочетено 2912 пъти
Регулиране и оптимизация на лобистката дейност в Р България
Феноменът легален лобизъм, в отличие от мерките на органите на реда и сигурността пост фактум, може да бъде действено и мощно превантивно оръжие в борбата с такава заплаха за националната сигурност и националните приоритети, каквато е корупцията. Научната работа е адресирана на първо място към представителите на държавната администрация, а освен това, към учени, педагози, аспиранти, студенти, представители на държавни и обществени организации, въобще към всички, които се интересуват от обществено-политическата ситуация в страната ни и на които не е безразлично посоката и темповете на развитие на гражданското общество у нас.
прочетено 6674 пъти
разкрити престъпления в началото на месеца
На 30.08.т.г. служители от Пето Районно управление «Полиция» - Бургас са установили извършителите на кражбата на телевизор, настолен компютър, преносим компютър, три мобилни телефони, фотоапарат и сумата от 300 щатски долара от частен дом, намиращ се в к-с «Лазур», обитаван от 58 годишна жена – това са : 33 год. М.Д., две малолетни момчета и едно непълнолетно момиче, всички от Бургас, които доброволно са предали отнетите вещи с изключение на сумата 300 $. М.Д. е задържан със заповед за срок до 24 часа. Работата по цялостно документиране на с
прочетено 3673 пъти
Божидар Димитров: Възродителният процес е несравним с изселването на тракийските българи
Смятах, че въпроса с компенсациите трябва да бъде решен справедливо преди Турция да стане член на ЕС и че това е условие, а не пожелание, казва министърът, отговарящ за българите в чужбина
-Г-н Димитров, премиерът Борисов остана недоволен след вашите изказвания за изплащане на компенсации за тракийските бежанци, като условие за влизане на Турция в ЕС. Съжалявате ли, че изобщо се изказахте по въпроса?
-Сбърках в това, че неправилно бях интерпретирал за себе си предприсъединителния доклад от началото на миналата година за напредъка на Турция по отношение кандидатурата й за ЕС. В него се казва, че въпросът с компенсациите за тракийските бежанци трябва да бъде решен справедливо. Аз смятах, че това е условие за приемането на Турция в ЕС, но се оказа, че не е условие, а само едно пожелание, което няма юридическа стойност. И аз, заявявайки това в публичното пространство, поставих в много неудобно положение премиера, тъй като такова решение на правителството или на Народното събрание няма. И това наистина е тежък гаф. Аз съм готов да понеса своята отговорност за него.
-Някои от критиците на каузата за изплащането на компенсации за тракийските бежанци твърдят, че Турция също може да прояви такива претенции заради т. нар. възродителен процес...
-Не е така. При възродителния процес на изселниците не са им отнети имотите. На тях не им е отнето гражданството. Докато през 1913 г. на българите е отнето и поданството, както се е казвало тогава. Освен това тогава около 50 хиляди българи са загубили живота си, били са изклани. Докато по време на възродителния процес такова нещо не се е случило. Имаше една голяма екскурзия, но дори и тя не беше насилствена. Много от изселените с турски имена се завърнаха по родните си места в своите си имоти. Т.е. те просто са били на една голяма екскурзия. Така че нещата са несравними. Не са сравними и с т. нар. изселвания от 1878 г. до 1889 г., тъй като и тогава изселването беше доброволно, а тези, които завинаги скъсваха с България най-спокойно си продаваха имотите. Конфискувани турски имоти няма.
-Защо турската страна никога не е започнала да изплаща тези компенсации, след като се е съгласила да подпише Ангорския договор?
прочетено 5201 пъти
Половината публични дружества са заплашени от сваляне от борсата
Новата година е добра причина да започнеш на чисто. Може да се оттървеш от вреден навик или просто да промениш нещо. С началото на следващата година Българската фондова борса (БФБ) е решила да направи нещо подобно.
Тогава над 200 публични компании (при общо около 400) може да се окажат негодни за търговия на регулиран пазар заради новите борсови правила, които влязоха в сила от 1 октомври. Застрашените дружества имат по-малко от три месеца гратисен период, в който, ако не отговорят на определени критерии за ликвидност, ще бъдат делиствани. За този период с книжата им трябва да има оборот от поне 4 хил. лв. на месец и средномесечно по 5 сделки. Ако не отговарят на критериите, могат да сключат договор с инвестиционен посредник, който да е маркет-мейкър и да осигурява ликвидност на акциите. В средата на годината дружествата вече получиха една отсрочка от три месеца по предложение на борсата. Оттам обаче коментираха, че сроковете сега няма да се променят.
прочетено 5242 пъти
Ще помете ли законът 8 000 билборда в BG
Трябва ли да има билбордове по пътищата, или не - паралелно със стартиралата преди месец обществена дискусия, подета от Национална агенция “Пътна инфраструктура”, започна и проверка на съоръженията. Очакванията са, че ако НАПИ получи достатъчно широка подкрепа, може да се инициират законодателни промени, с които да бъдат премахнати билбордовете по републиканските пътища. Сред основните аргументи са, че такава е европейската практика и това ще доведе до намаляване на броя на катастрофите.
прочетено 6125 пъти
Заплахата за държавата ни идва отвътре
Циганите и турците ще бъдат експлоатирани и на този вот от ДПС, но след 10-ина години, когато станат над 1,5 милиона, ще ни докарат етнически бунтове
- Г-н Иванов, ОбС в Бургас гласува декларация за осъждане на турския геноцид над българите, но защо сега? Минали са толкова много години и никой в българската държава не е повдигал този въпрос, темата е била много по-чувствителна след Освобождението...
- Вие чели ли сте българските публицисти, речите в българското Народно събрание – какво са казали хората тогава. Те са го казали много по-остро, защото са били очевидци на кланетата от Априлското въстание, после при Руско-турската освободителна война, при удавянето в кръв на първото въстание за присъединяване към България, след това на Илинденско-Преображенското, Балканската война, на тези хора не са им били нужни декларации. Те са защитавали с кръв политиката си за обединение на България. Така че нещата са несъпоставими. А в момента ние насочваме тази декларация към българите и към българската власт, защото е необходимо това да се превърне в част както от нашата национална памет, така и в национална политика. Тя е насочена и към европейските институции, защото България е член на ЕС. Не е срещу Турция и срещу турците, но е насочена срещу един такъв интересен факт – Република Турция до ден днешен не признава зверствата, извършени по времето на Османската империя срещу българи на първо място, но не само срещу българи, но и срещу арменците, а и срещу много, много други народности. И в същото време тази Турция твърди, че е европейска държава и иска да се интегрира в Европа. Е, не. Ако искате да бъдете европейска държава, трябва да признаете и да приемете тези факти от миналото. Да, не са ги извършили днешните турски държавници, днешните турци, но това са исторически факти, които трябва да се признаят. Както Германия е признала за Холокоста. Както все повече и повече страни приеха факта за арменския геноцид, извършен също в Османската империя.
прочетено 5462 пъти
Резултати от вашето търсене: