Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те
Най-новият резултат от Вашето търсене:
Манaстирът в Поморие

06 Май 2009, Сряда

Легендата разказва, че в края на 17-ти век турчинът Селим бей, който според преданието е бил неизлечимо болен, се заселва тук и построява чифлик на мястото на предишния манастир. Една нощ на Селим бей му се присънило, че намира лековита вода в имението си. На сутринта започнал да търси мястото и намерил мраморен барелеф на свети Георги, под който бликнала водата от съня му. Селим бей пил от нея и оздравял. Според легендата след тази случка Селим Бей и цялото му семейство приели християнството. Барелефът на свети Георги все още се пази и може да се види в манастира. Селим бей построил и малък параклис до аязмото, който дал началото на сегашния манастир. След като овдовял, беят дарил земите си на манастира и станал първия му игумен.

Още по темата >


Резултати от вашето търсене:


Четирима души са с опасност за живота след катастрофа край Иракли

Четирима души са с опасност за живота след катастрофа край Иракли

прочетено 3591 пъти
Ограничено използване на животинските тестове в лабораториите, без да се спъват научните изследвания

Една от основните цели на директивата е намаляването на броя на тестовете, извършвани върху животни, чрез тяхното заменяне с алтернативни методи. Според депутатите държавите членки и Комисията трябва да осигурят материална подкрепа за развитието на подобни нови експериментални подходи.

прочетено 3287 пъти
Депутатите гласуваха за почти пълна забрана на търговията с тюленови продукти

Регламентът влиза в сила 20 дни след публикуването му в Официалния вестник на ЕС и се прилага 6 месеца след датата на влизане в сила.

прочетено 3703 пъти
Hans-Gert Pöttering: разширяването от 2004 г. е голям успех за ЕС

В своето изказване председателят на ЕП подчерта, че това е най-голямото разширяване в историята на ЕС, в резултат на което 75 милиона души от Централна и Източна Европа и Средиземноморието (заедно с гражданите на България и Румъния през 2007 г.) са станали част от обединена Европа.

прочетено 4045 пъти
В Несебър популяризират културния, поклонническия и конгресния туризъм

В Несебър популяризират културния, поклонническия и конгресния туризъм

прочетено 3647 пъти
Милен Кремедчиев: Предприети са всички възможни стъпки за облекчаване на визовия режим

Българското правителство е предприело всички възможни стъпки за облекчаване на визовия режим в помощ на туризма. Най- важната крачка на Министерство на външните работи е да обърне негативния тренд за издаването на визи, най-вече за руския пазар.

прочетено 71579 пъти
Анастасия Приходко кани феновете си зад кулисите на Евровизия 2009

Анастасия Приходко, участничката на Евровизия 2009, която ще представи Русия, създаде своя личен блог. В блога си Анастасия редовно ще публикува своите впечатления, снимки и видео за най-интересните моменти от музикалния конкурс, който ще се проведе в руската столица Москва.

прочетено 4811 пъти


Резултати от вашето търсене:

Снимки от Бургас
Добави снимка
5cl precursor 5cladba 5cladb raw materials adbb precursor in stock raw material Конкур глазами зрителя pepi BUY JWH018,5CLADBA,6CLADBA,FENTANY POWDER, JWH-073 JWH-200, JWH-250,JWH-2,ADB-BUTANICA,K2 PAPER SHEETS,K2 SPRAY витраж1 Buy 5cladba 5fadb 5CL precursor/Buy 6cladba raw material/JWH-018,ADB-BUTINACA/Protonitazene/Isotonitazene/Bromazolam/Methylamine hydrochloride/synthetic Cannabinoids/Buy K2 paper spray liquid   Email…….jonnyshop62@gmail.com Преставяне на книгата РОДЪТ СИРЕКОВИ Бургаският мост през 2011 г. Конкурс прическа Бургас 2009 Buy Synthetic Cannabinoid,Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA Рибарският пристан в Созопол
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development