Гребенаров търси съдействието на медии и общини, за да спре плажуването на Вромос
05 Август 2010, Четвъртък
Областният управител Константин Гребенаров издаде заповед, с която забранява ползването на морски плаж Вромос, находящ се на територията на общините Созопол и Бургас. До това решение на губернатора се стигна след като главният държавен здравен инспектор в Министерство на здравеопазването, Изпълнителната агенция по околна среда, както и други контролни институции, като РИОКОЗ, Басейнова дирекция, са изказали становище за възможен здравен риск при плажуване на ивицата в залива „Вромос”.
Още по темата >
Резултати от вашето търсене:
Стартира изграждането на ЛОТ 3 от автомагистрала „Тракия”
Министър - председателят Бойко Борисов , министър Росен Плевнелиев и президентът на фирмата изпълнител – Димитриос Кутрас направиха първата копка на отсечката от Нова Загора до Ямбол.
прочетено 3507 пъти
Социално слаби бургазлии ще хапнат бракониерска риба
100 кг. каракуда, платика и костур, уловени от бракониери, ще влязат в менюто на социално слабите бургазлии. Дарението прие зам.-кметът д-р Лорис Мануелян. За 17-ти път тази година Домашен социален патронаж – Бургас получава риба, конфискувана от служители на Изпълнителна агенция „Рибарство и аквакултури” – Бургас. Директорът на регионалната служба показа и 2 километра мрежи, иззети при последната акция. За пореден път те са извадени от залива на Мандренското езеро, разположен под с. Димчево.
прочетено 2761 пъти
Мостът води във временното класиране за символ на град Бургас, част от Кампанията „Избери символа на твоя град”. Това е символът, който до този момент са предпочели всички бургазлии
100 кг. каракуда, платика и костур, уловени от бракониери, ще влязат в менюто на социално слабите бургазлии. Дарението прие зам.-кметът д-р Лорис Мануелян.
За 17-ти път тази година Домашен социален патронаж – Бургас получава риба, конфискувана от служители на Изпълнителна агенция „Рибарство и аквакултури” – Бургас. Директорът на регионалната служба показа и 2 километра мрежи, иззети при последната акция. За пореден път те са извадени от залива на Мандренското езеро, разположен под с. Димчево.
прочетено 2555 пъти
Супермоделът Александра Николова оглави образователна програма на Синенко
„Най-умната сред моделите”, както титуловат екзотичната Александра Николова – лице на Fashion TV и носител на приза „Супермодел на България 2003”, е поредната хубавица, която се запали по оздравителната и образователна методика на прочутия психолог Юрий Синенко след Ралица Тодорова – „Мисис България Свят 2008” и Поли Ангелова – „Супермодел за 2008”.
прочетено 9306 пъти
Корпоративната социална отговорност - актуалната роля на бизнеса в обществото
„Декларирайки своята социална отговорност и доброволно поемайки задължения, надхвърлящи общите законови и обичайни изисквания, които трябва да се спазват при всички случаи, фирмите се стараят да повишат стандартите за социално развитие, защита на околната среда и уважение на основните права и приемат да прилагат отворено управление, да съгласуват интересите на всички заинтересовани страни в общ подход за качество и устойчивост” - с това определение за корпоративната социална отговорност, публикувано в Зелената книга на Европейската комисия стартира онлайн дискусията, проведена на 16-ти февруари на http://chat.idg.bg с тема „Корпоративната социална отговорност- актуалната роля на бизнеса в обществото“.
прочетено 5159 пъти
Променят устройствения план на Бургас заради НАТУРА 2000 Променят устройствения план на Бургас заради НАТУРА 2000
Драстично ще бъдат намалени урбанизираните територии в новия Общ устройствен план на Бургас, съобщават от гражданско обединение "Геощрих", което изработва плана. Това се наложи след доклада на екипа, разработващ екологичната оценка на проекта и оценката за съвместимост. На територията на града, в обхвата на ОУП изцяло или частично се намират 5 значими защитени зони – "Атанасовско езеро", "Бургаско езеро", "Мандра – Пода", "Ченгене скеле", "Бакарлъка".
прочетено 6219 пъти
Отново над 3000 подадени номинации за проект “Успелите деца на България” – 2009 на фондация “Димитър Бербатов”
София, 26 Януари, 2010 – Второто издание на проекта „Награди за успелите деца на България” - 2009 на фондация “Димитър Бербатов” събра 3019 номинации. През месец февруари те ще се оценяват от специално жури.
прочетено 3510 пъти
Божидар Димитров: Възродителният процес е несравним с изселването на тракийските българи
Смятах, че въпроса с компенсациите трябва да бъде решен справедливо преди Турция да стане член на ЕС и че това е условие, а не пожелание, казва министърът, отговарящ за българите в чужбина
-Г-н Димитров, премиерът Борисов остана недоволен след вашите изказвания за изплащане на компенсации за тракийските бежанци, като условие за влизане на Турция в ЕС. Съжалявате ли, че изобщо се изказахте по въпроса?
-Сбърках в това, че неправилно бях интерпретирал за себе си предприсъединителния доклад от началото на миналата година за напредъка на Турция по отношение кандидатурата й за ЕС. В него се казва, че въпросът с компенсациите за тракийските бежанци трябва да бъде решен справедливо. Аз смятах, че това е условие за приемането на Турция в ЕС, но се оказа, че не е условие, а само едно пожелание, което няма юридическа стойност. И аз, заявявайки това в публичното пространство, поставих в много неудобно положение премиера, тъй като такова решение на правителството или на Народното събрание няма. И това наистина е тежък гаф. Аз съм готов да понеса своята отговорност за него.
-Някои от критиците на каузата за изплащането на компенсации за тракийските бежанци твърдят, че Турция също може да прояви такива претенции заради т. нар. възродителен процес...
-Не е така. При възродителния процес на изселниците не са им отнети имотите. На тях не им е отнето гражданството. Докато през 1913 г. на българите е отнето и поданството, както се е казвало тогава. Освен това тогава около 50 хиляди българи са загубили живота си, били са изклани. Докато по време на възродителния процес такова нещо не се е случило. Имаше една голяма екскурзия, но дори и тя не беше насилствена. Много от изселените с турски имена се завърнаха по родните си места в своите си имоти. Т.е. те просто са били на една голяма екскурзия. Така че нещата са несравними. Не са сравними и с т. нар. изселвания от 1878 г. до 1889 г., тъй като и тогава изселването беше доброволно, а тези, които завинаги скъсваха с България най-спокойно си продаваха имотите. Конфискувани турски имоти няма.
-Защо турската страна никога не е започнала да изплаща тези компенсации, след като се е съгласила да подпише Ангорския договор?
прочетено 5175 пъти
Обобщен бюлетин на СБА 06.01.2010 г. Пътна обстановка:
Републиканските пътища са проходими при зимни условия. Пътните настилки в по-голямата част от страната са мокри и заснежени.Частични заледявания има на Прохода Петрохан, по високите и усойни места на родопите, областите Смолян, Кюстендил и София, както и по пътищата в областите Русе, Добрич, Габрово, Силистра и Разаград, като същите се почистват и опесъчават.
прочетено 5356 пъти
Резултати от вашето търсене: