Резултати от вашето търсене:
50 години Европейска федерация на сдруженията на финансови аналитици
На 22 март 2012 година в Двореца Егмонт, в Брюксел – столицата на обединена Европа, се проведе първото от серията събития, посветени на петдесетгодишнината на Европейската федерация на сдруженията на финансови аналитици (EFFAS).
прочетено 5264 пъти
Анализ на движението на цените на едро за първите шест месеца на 2011г -
Стабилно нарастване на цените на хранителните продукти и стабилизиране на много по-високи нива от 2010 г
прочетено 42016 пъти
Задочният диалог Иван Костов - ЛУКОЙЛ продължава
Днес по социалните мрежи се подмята прессъобщение от Бургаската рафинерия
прочетено 4284 пъти
Facebook, Twitter и нещо като оня трик с телефонните измами
До момента Фейсбук (Facebook) и Туитър (Twitter) не са предлагали публично акции.
прочетено 5038 пъти
Свързват туристическите информационни центрове в национална мрежа
Новосъздадените и съществуващите до момента туристически информационни центрове в страната ще бъдат свързани в единна национална мрежа не по-късно от 2015 г. Целта е да се уеднаквят работните практики и стандарти в обслужването на българските и чуждестранни посетители на място и предлагането на информация за туристически обекти, маршрути и услуги на територията на общината, на която те се намират. Това заяви Мария Иванова, директор на Дирекция „Туристическа политика” в МИЕТ днес при представянето на проекта „Създаване на мрежа от туристически информационни центрове, функционираща въз основа на единни стандарти”.
прочетено 4343 пъти
Капиталовият пазар в България
Съвременният български капиталов пазар възниква през 1996 г., с приемане на специално законодателство за сектора и създаване на държавен надзорен орган. Като основни плюсове на българския капиталов пазар към момента могат да бъдат посочени: (а) институционалното му изграждане; (б) европейска нормативна уредба; (б) стабилна макросреда; (в) модерна търговска платформа на борсата; (г) благоприятен данъчен режим; (д) добра основа на корпоративно управление; (е) работещ надзорен орган.
прочетено 4640 пъти
Половината публични дружества са заплашени от сваляне от борсата
Новата година е добра причина да започнеш на чисто. Може да се оттървеш от вреден навик или просто да промениш нещо. С началото на следващата година Българската фондова борса (БФБ) е решила да направи нещо подобно.
Тогава над 200 публични компании (при общо около 400) може да се окажат негодни за търговия на регулиран пазар заради новите борсови правила, които влязоха в сила от 1 октомври. Застрашените дружества имат по-малко от три месеца гратисен период, в който, ако не отговорят на определени критерии за ликвидност, ще бъдат делиствани. За този период с книжата им трябва да има оборот от поне 4 хил. лв. на месец и средномесечно по 5 сделки. Ако не отговарят на критериите, могат да сключат договор с инвестиционен посредник, който да е маркет-мейкър и да осигурява ликвидност на акциите. В средата на годината дружествата вече получиха една отсрочка от три месеца по предложение на борсата. Оттам обаче коментираха, че сроковете сега няма да се променят.
прочетено 5242 пъти
Пускаме акции в чужбина
Акции на български компании ще се пускат на фондовите борси в чужбина. До края на годината Комисията за финансов надзор ще подготвям законодателни промени за това. Така ще се избегне листване чрез посредник, което излиза твърде скъпо, обясни председателят на КФН Петър Чобанов. Необходимо е предоставянето на нова сграда за комисията. За 2008 г. наемът на сегашната сграда е 10% от разходите на КФН, които са 9 млн. лв. Водим преговори за връщане на сградата на Министерството на извънредните ситуации, която беше на КФН през 2006 г., каза Чобанов.
прочетено 3844 пъти
Резултати от вашето търсене: