Резултати от вашето търсене:
Бургаски ученици изработиха екобюлетин по повод Световният ден на влажните зони
Ученици от бургаските училища СОУ „Константин Преславски”, ОУ „Васил Априлов” и ПМГ „Акад. Никола Обрешков” изготвиха общ екобюлетин по повод Световният ден на влажните зони – 2 февруари. Изработката му е част от дейностите по направление „Защитени зони и територии” на проекта „Училището в моя роден град Бургас – любимо и незабравимо”.
прочетено 3746 пъти
Изпълнение Заповед на Кмета на Община Несебър за премахване на метален портал на входа на НСА в м. Акротирия, Община Несебър
Към настоящия момент за имотите в м. Акротирия, Община Несебър има висящи съдебни спорове по жалби на Национална спортна академия /НСА/, община Несебър и частни лица. В тази връзка единственият компетентен орган, съгласно Закона и Конституцията на Република България, който може да се произнесе относно исканията на спорещите страни е единствено и само Българският съд.
прочетено 2362 пъти
Ученици и бивши учители обсъдиха традициите и историята на своето училище
Ученици и бивши учители от ОУ „Христо Ботев” в бургаския квартал Победа обсъдиха традициите и историята на своето училище. Срещата бе част от проекта за обогатяване извънкласните занимания на учениците „Училището в моя роден град Бургас – любимо и незабравимо”.
30 деца от 4 до 8 клас членуват в клуба, зает със задачата да представи символите, обичаите и традициите на своето училище.
Малчуганите посрещнаха с цветя и стихотворения учителите на своите родители, след което представиха настоящия училищен живот, изучаваните предмети, проектите, в които участват и празниците, които честват. С мултимедийна презентация, изработена от самите тях, децата показаха как училището им се е променяло през годините, танците и песните, които изучават.
Учителите на свой ред разказаха своите спомени за двора на училището, сутрешната гимнастика преди първия звънец, учебните занятия и в съботния ден, празнуването на тържества като Коледа, Нова годин, Първа пролет, 8 март и др.
прочетено 4040 пъти
Социална трапезария храни нуждаещите се в „Меден рудник”
Община Бургас разкри нова социална услуга за жителите на к-с „Меден рудник”. Там заработи обществена трапезария за социално уязвими граждани. При първото раздаване на топла храна присъстваха зам.-кметът д-р Лорис Мануелян и началникът на отдел „Социални дейности” в Общината Мая Казанджиева.
Проектът е на стойност 6292 лв., осигурени от фонд „Социално подпомагане” при Министерство на труда и социалната политика. Той ще се изпълнява през периода 28.12.2009 г. - 31.03.2010 г.
Подобна трапезария беше открита и работи в центъра на Бургас, на ул. „Оборище” 95.
Разширяването на социалната услуга дава възможност на Община Бургас да предоставя топла безплатна храна на уязвими граждани от
прочетено 3742 пъти
Икономистите на БАН с 3 проекта за държавно финансиране на науката
Европейската научна фондация постави Икономическия институт сред най-добрите и значими научни звена в БАН
Три проекта за държавно финансиране на приложната наука спечели Икономическият институт на БАН в конкурсната сесия за тази година. Те са за повишаване конкурентоспособността на българските предприятия, за утвърждаване на стандартите за добро корпоративно управление в индустрията и за трансграничната мобилност и развитие на българската икономическа емиграция в Западна Европа. Проектите са от национално значение и имат за цел да проучат и анализират процесите на интегриране на България и българската индустрия в променящата се европейска и световна икономика, съобщиха от Института.
прочетено 4576 пъти
Седмокласника димитър димитров от ПМГ Акад.никола обрешков - бургас СПЕЧЕЛИ ГОЛЯМАТА НАГРАДА В СЪСТЕЗАНИЕТО НАТУРА 2000
Финалният кръг на състезанието “НАТУРА 2000” за Бургаска област, което се организира от Българска фондация Биоразнообразие (БФБ), се проведе на 19 декември (събота) от 10:00 часа в залата на Областна администрация Бургас.
На финала премериха сили 33 ученици от 7 до 12 клас, класирани сред общо 262 участници от 18 училища и 9 населени места в областта. Поради затруднената пътна обстановка сутринта децата от Ахтопол не успяха да се включат в състезанието. Финалният кръг включваше тест и практически задачи с времетраене 90 минути. Първите десет в класирането показаха отлични резултати и задълбочени познания за защитените територии и видове. С лекота разпознаха от снимки 10 растителни и животински вида, определиха вярно с каква цел са обявени биосферните резервати в страната и изброиха световно застрашените бозайници, срещащи се в България.
прочетено 4061 пъти
Борсата дълбае още надолу
При слаба активност на регулирания пазар мина търговията на Българската фондова борса. За сметка на това три от общо петте български индекса се повишиха, но ръстът им беше доста символичен – "Дневник 20" напредна с 0.12% нагоре до 59.37, а BG TR30 изпрати и този ден от историята си с 0.37% повишение до 323.62 пункта. С ръст от почти половин процент затвори и широкият BG40, докато ветеранът SOFIX отстъпи назад с -0.06% до 417.24 пункта, най-ниската му стойност от 7 август досега.
прочетено 3035 пъти
Покритието на "Гражданска отговорност" остава около критичните 80%
Още през 2006 г. България е настоявала пред ЕС да се промени методологията за изчисляване на покритието по "Гражданска отговорност", става ясно от доклад на бившия финансов министър Пламен Орешарски, разсекретен преди няколко дни. През февруари 2006 г. у нас са пристигнали представители на Европейската комисия, за да проверят мерките, които се вземат за повишавана на обхвата. При всички срещи е било подчертавано желанието той да се смята на база пътни произшествия, причинени от незастраховани автомобили. Това обаче не е прието и досега изчисляването се прави според отчетените застраховки към общия брой регистрирани автомобили. Според доклада само 3.9% от катастрофиралите през 2005 г. автомобили не са имали застраховка, докато общият процент нередовни коли спрямо регистрираните е бил около 30-40%.
прочетено 2732 пъти
Декларация на политическа партия Зелените по скандалното участие на България при преговорите в Копенхаген
На 11.12.2009 премиерът Бойко Борисов договори в Копенхаген символичната сума от 20 000 евро. Това България ще поеме като годишна вноска към общия финансов пакет от 7 млрд. евро, която ЕС ще заплати в борбата с климатичните промени. Това означава, че всеки български гражданин ще допринася хиляди пъти по-малко за решаването на този проблем от средния гражданин на ЕС.
прочетено 3075 пъти
Резултати от вашето търсене: