Адмиралска шапка за Красимир Балъков от фен клуба в база Атия
25 Септември 2010, Събота
Красимир Балъков беше повишен в чин адмирал днес на срещата си с офицери и матроси от Военноморска база - Бургас, известна като база Атия, които основаха фен клуб на „Черноморец - Бургас”. Мениджърът на „акулите” получи адмиралска шапка от капитан първи ранг Георги Русев, началник - щаб на военното подразделение.
Още по темата >
Резултати от вашето търсене:
Черноморец - Бургас излиза срещу „Славия” за победа на всяка цена
„Акулите” нямат проблеми с наказани или контузени футболисти. Липсват само възстановяващият се по специална програма в Германия бразилски централен бранител Габриел Атц и конгоанският национал Лис Мутис, който още не е дошъл в Бургас, защото все още не му е издадена работна виза. Георги Андонов пък е с леко мускулно разтежение, което ще отшуми до мача.
прочетено 3264 пъти
Георги Софкин подари ракета за бадминтон и плакет на Красимир Балъков
Олимпийският и световен шампион по бадминтон Георги Софкин подари днес ракета за този спорт на Красимир Балъков. Софкин връчи на мениджъра на „Черноморец - Бургас” и почетен плакет от Българската федерация по бадминтон, както и благодарствено писмо от нейния президент д-р Пюзант Касабян.
прочетено 5308 пъти
Топлофикация Бургас е готова за зимата
Топлофикация Бургас е напълно готова да посрещне новия есено-зимен отоплителен сезон 2010 – 2011 г. Това бе отчетено в Областна управа от зам. изп. директор на предприятието инж. Въльо Дучев, в рамките на среща за зимната подготовка в региона. По искане на областния управител Константин Гребенаров, Топлофикация е изготвила подробна информационна справка за състоянието на мощностите и колектива на прага на отоплителния сезон. Изработен е план за есенно-зимната подготовка, който регламентира ангажиментите и отговорностите на работещите, както и действията на аварийните групи.
прочетено 3191 пъти
Авторитетната медия EurActiv публикува анализ на БККС
ЕурАктив: Милошевич все още жив в БЮРМ
Тези които мислят, че сподвижниците на покойния Слободан Милошевич в бивша Югославия са на политическото бунище, дълбоко се лъжат! Такива хора не само че не са изхвърлени от днешната политика, а в голяма степен продължават да управляват пост-югославското геополитическо пространство, пише Лазар Младенов, председател на Българския културен клуб – Скопие.
Следващото мнение е написано специално за ЕурАктив от Лазар Младенов, председател на Българския културен клуб – Скопие.
прочетено 4921 пъти
ПАРТНЬОРСКАТА МРЕЖА ЗА БЛАГОТВОРИТЕЛНОСТ НА БЧК
Председателят на БТТП г-н Цветан Симеонов подписа декларация за присъединяване към Партньорската мрежа за благотворителност на Българския червен кръст. С този акт палатата възприема целите и каузата на мрежата на БЧК и продължава да изпълнява подписания преди три години Меморандум за сътрудничество между двете неправителствени организации с висок обществен авторитет.
прочетено 3785 пъти
Сменят за първи път дограмата на 40-годишната спортна зала „Бойчо Брънзов”
До дни започва монтирането на нова дограма в бургаската спортна зала „Бойчо Брънзов”. Сериозен ремонт на съоръжението не беше правен от годината на неговото построяване – 1970-та.
прочетено 2823 пъти
Програма за отбелязване на 22 септември - Ден на Независимостта на България - в Бургас
Независимостта на България е обявена с Манифест на 22 септември 1908 год.
На 22 септември 1908 г. във Велико Търново с манифест княз Фердинанд обявява независимостта на България. С този акт се отхвърлят последните васални връзки с Османската империя. Княжество България става независима държава начело с коронования цар Фердинанд. Високата порта, а след това и Великите сили признават официално българската независимост.
22 септември е обявен за официален празник с решение на Народното събрание от 10 септември 1998 г. Дълго време значимостта на това събитие от новата история на страната ни не се оценява, но на тази дата през 1908 г. България - една от най-старите в Европа, отново се появява на картата на Европа след петвековно османско владичество.
Условията за обявяването на Независимостта на младата българска държава в началото на ХХ век били изключително благоприятни: през лятото на 1908 г. младотурска революция в Османската империя завършва с успех за реформистите. Австро-Унгария - една от Великите сили, наложили Берлинският договор се готвела да анексира двете от провинциите на империята - Босна и Херцеговина - т.е. да го наруши. Затова и българският княз Фердинанд се обърнал директно към император Франц-Йосиф (срещат във Виена) да съгласуват действията си.
Междувременно българските власти завземат източните железници в Южна България и това поражда "известни" икономически противоречия между Австро-Унгария и страната ни. Дори за кратко стресва Фердинанд, който се уплашва да обяви независимостта. Но правителството вече било е решило това да стане на 22 септември 1908 г. в черквата “Св. 40 мъченици” в старата българска столица Велико Търново – символичен акт на продължение на Второто българско царство. Австро-Унгария обявява анексията на Босна и Херцеговина на 20 септември. Два дни по-късно в черквата “Св. 40 мъченици” княз Фердинанд прочита манифеста за обявяването на независимостта и се отслужва молебен за благоденствието на българската държава. След това министър-председателят Малинов прочита отново манифеста на историческия хълм Царевец пред събралото се хилядно множество. Провъзгласяването на независимостта не само е голям успех за българската дипломация, но и след него васалното княжество започва да се нарича царство България, а българският владетел вече се титулувал - цар.
Деликатната ситуация, която настъпва след нарушаването на Берлинския договор e успешно разрешена. Първо била спечелена Британската империя, която поставя условието - да започнат преговори между българското правителство и Високата порта. Преговорите започват веднага и българската делегация е водена от Андрей Ляпчев. По време на тях Високата порта иска България да плаща голям данък, тогава в качеството си на министър-председател Малинов заявява, че независимост не се откупува, дори се стига се до частична мобилизация на българската армия.
Русия не желае военен конфликт на Балканите и посредничи в преговорите. Тя се съгласява да опрости дълга на Османската империя, останал още от Руско-турската война от 1877-78 г., в замяна на което Високата порта се отказва да иска обезщетение от България и признава независимостта й. Официално това става на 6 април 1909 г., след което в продължение на 10 дни европейските сили признават България за царство и за независима държава.
прочетено 3890 пъти
Министър Цветан Цветанов: Децата трябва да бъдат информирани за заплахите в интернет пространството
Всички деца вече са част от глобалното интернет пространство, а родителите сме малко по-назад. Цветанов каза още, че във фейсбук, която е една изключително добре развита социална мрежа, под прикрита самоличност, е имало доста операции, проведени от ГДБОП срещу педофили.
прочетено 3051 пъти
Димитър Николов: Приветстваме промените в Закона за собствеността и ползването на земеделските земи
Кметът на община Бургас Димитър Николов каза за радио „Фокус”-Бургас, че отдавна общините са чакали направените промени в Закона за собствеността и ползването на земеделските земи и по специално общините да стопанисват непотърсените такива. Той допълни, че приветстват това решение и отдавна общините са настоявали за него. „Отдавна община Бургас предлагаше тази промяна в Министерство на земеделието.
прочетено 4205 пъти
Резултати от вашето търсене: