Най-новият резултат от Вашето търсене:
Несебър срещу събарянето на незаконни пристройки преди зимата
15 Ноември 2010, Понеделник
Община Несебър не одобрява предстоящото събаряне на незаконни пристройки на къщи в стария град.
Опасенията на администрацията са, че разкриването на покривите на обитавани домове крие сериозни рискове за хората, които остават на произвола и капризите на времето през студената и влажна част от годината.
Още по темата >
Резултати от вашето търсене:
Бургаски приливи - кръчмарски нощи или играта на буквите
Наскоро наша приятелка, силен разследващ журналист, разказа за съпруга си, друг силен журналист и популярен водещ, че при дочуване на звукосъчетанието "
абъвъ, добавил - "Следващата партия ще е "
въгъзъ" - само това остана свободно.". Е оттук нататък се питаме, като чуете АБъВъ, какво ше си спомняте първо!
Бургас е град на брега на Черно море. Приливи, отливи, слънце, тук там мъгла, морячета, девойчета, въздишки до обърната на плажа лодка.
Морето от развълнувани членове се мести от един крачол в друг, създавайки въздушна възглавница под корабчето на съответното трибуквие, посветено на диофантовите уравнения, в които освен X и Y, се използва и буква на кирилица. Голямото местене от БКП към СДС, от СДС към други гащи и пръц - в бельото на ГЕРБ, създаде устойчиви на замърсяване членове, които преобразуваха Републиканска в симеон и дори я изправиха.
прочетено 5181 пъти
Св. мъченици Мина, Виктор и Викентий
Именници са Минчо, Мина, Минка, Виктор, Виктория, Викентий.
В този ден православната църква почита паметта на св. мъченици Мина, Виктор, Стефанида и Викентий.
Св. Мина бил войник в Египет. За вярата след мъчения бил посечен с меч в 296 година при Диоклетиан и Максимиан.
Виктор - също така войник, пострадал при император Антонин (138-161 г.) в Италия. Една млада християнка на име Стефанида, която присъствала на неговите страдания, видяла слизащите от небето два светли венци. Тя започнала гръмко да слави подвига на св. мъченик и сама заедно с него се удостоила с мъченическа смърт.
Св. Викентий бил дякон. Той се удостоил да пострада за вярата в испанския град Валенсия при император Диоклетиан.
прочетено 8518 пъти
Дебатът за Европейската гражданска инициатива навлезе във финална фаза
Докладът за Европейската гражданска инициатива беше дискутиран в Комисията по петициите в Европейския парламент. Мария Неделчева, евродепутат от Групата на ЕНП (ГЕРБ), в единодушие със своите колеги изказа мнението, че този нов инструмент,
създаден от Лисабонския договор, трябва да бъде възможно най-достъпен, най-лесен и
най-ясен.
прочетено 3116 пъти
• Много сектори у нас се регулират, без да има реална нужда от това
Двойно са се увеличили незаконните правила за регулация на бизнеса, показва изследване на БСК
162 милиона лева годишно плаща бизнеса за държавни и общински такси
Класацията на Световния икономически форум поставя страната ни в незавидна позиция по отношение на качеството на администрацията и регулаторната среда. Това заяви по време на работна среща за представянето на анализа „Администриране на регулаторните режими – модерно регулиране”, председателят на Българската стопанска камара (БСК) Божидар Данев. Изследването е изработено от експерти на стопанската камара и се финансира със средства на фондация „Фридрих Еберт”.
Председателят на БСК допълни, че въпреки плановете, записани в Националната програма за реформи, до 2020 година да се намали с 20 на сто административната тежест за бизнеса, у нас регулациите продължават да са сериозна пречка и ограничават пълноценното участие на бизнеса в развитието на икономиката. Изследването на БСК показва, че у нас има 5 закона, които регламентират правилата, на които трябва да отговарят регулациите за бизнеса, но липсва реален синхрон по прилагането им. Божидар Данев припомни, че през 2003 година по препоръка на БСК беше премахнат регистъра на регулаторните режими, тъй като той беше непълен и подвеждащ. „През последните седем години администрацията не направи нищо съществено, за да имаме адекватен действащ регистър”, каза Данев. Председателят на стопанската камара допълни, че преди три години БСК предостави списък с 62 закона, които трябва да бъдат променени, за да се синхронизират правилата за регулиране, но до момента нито един от тях не е променен.
прочетено 2523 пъти
Българските цигарени фабрики вече печелят основно от износ
За да оцелеят, българските цигарени фабрики стават все по-зависими от продажбите на външни пазари. Това показват предадените на Българската фондова борса (БФБ) отчети за деветмесечието на 2010 г. на тези компании, както и очакванията им за бъдещото развитие на бизнеса. Последните резултати показват, че основната заслуга за по-високите приходи и повишението на печалбата е на продажбите на цигари извън България. Мениджърите очакват по-добро бъдеще за компаниите именно заради успеха и запазването на т. нар. стратегически пазари.
И държавни, и успешни
в-к Пари
Атанас Христов
прочетено 3786 пъти
Ден на народните будители
Денят на народните будители е официален български празник, който се чества всяка година на 1 ноември. На него се почита паметта на българските просветни дейци и революционери.
В освободена от османско владичество България както интелигенцията, така и масовият човек съзнават подвига на възрожденските писатели и революционери, които създали атмосферата и довели българския дух до решимостта да поведе борба за държавен суверенитет. Много градове и села искат да отдадат заслужената признателност към народните будители не само като кръщават улици, читалища и училища на тяхно име. По тази причина Стоян Омарчевски, министър на народното просвещение на България, през 1922 г. внася предложение в Министерския съвет за определянето на 1 ноември за Ден на българските народни будители.
прочетено 8128 пъти
МЛАДЕЖКИ ЧЕРНОМОРСКИ ФОРУМ
По повод 31 октомври – Международния ден на Черно море, МЛАДЕЖКИ ЧЕРНОМОРСКИ ФОРУМ организира дискусия под надслов: „Урок за Черно море – моето, твоето, нашето“. Събитието се проведе в Конферентната зала на ресторант „Младост“ при ПГТ „Проф. Д-р Асен Златаров“ – гр. Бургас на 29 октомври 2010 г. освен почетният член на организацията – доц. Маруся Любчева, гости на проявата бяха директорът на Професионална гимназия по туризъм – Бургас г-жа Станка Узова и помощник-директорът по УВД на ПГТ г-н Павлин Генов.
прочетено 3728 пъти
Представиха IBM Storwize V7000
Компанията продължава да инвестира в иновации в областта на съхранението, за да помогне на клиентите да ускорят доставката на данни за новите работни натоварвания
прочетено 5801 пъти
Димитровден
На този ден именници са Димитър, Димитрина, Димитричка, Драгана, Мита, Митка, Митко, Митьо, Димо, Дима, Димка.
Народният култ към Свети Димитър го представя като по-голям брат на Свети Георги. Пък според народните предания от този ден започва зимния период.
Свети великомъченик Димитрий Солунски Чудотворец е роден в Солун през 3 век. Неговият баща бил управител на града, а по религиозни убеждения - християнин. Когато родителите на Димитрий умират, император Максимиан го назначава на висок военен пост със заповедта да преследва християните. Покръстеният като дете Димитрий обаче ги покровителствал и започнал да насърчава разпространението на Христовата вяра. Максимиан поискал от Димитрий да се откаже от вярата си, но никакви увещанията не помогнали. Димитрий бил хвърлен в тъмница, а прочутият борец Лий предизвикал на борба осъдените християни и ги убивал, като ги хвърлял в пропаст върху копия, забити с острието нагоре. Оръженосецът на Димитрий, Нестор, изпросил разрешение от господаря си да премери сили с Лий и успял да го победи, хвърляйки го в пропастта. Затова по нареждане на императора Нестор бил обезглавен, а Димитрий - прободен с копие в 306 го
прочетено 4406 пъти
Резултати от вашето търсене: