Най-новият резултат от Вашето търсене:
СРЕДНОТО ОБРАЗОВАНИЕ – РАЗВИТИЕ, ПЕРСПЕКТИВИ И РЕШЕНИЯ
09 Октомври 2009, Петък
Българското учителство заедно с цялото население на страната плати и продължава да плаща високата социална цена прехода. Хиляди учители бяха съкратени, огромен брой училища бяха закрити, особено в селата, без сериозна алтернатива за осигуряване на образование на живеещите в тях деца. Учителите приеха трудностите в името на изграждане на съвременна образователна система, осигуряваща качествено образование за подрастващите, което отговаря на европейските стандарти. От двадесет години българското учителство, обединено в преобладаващата си част в своите професионални синдикални организации в системата на КНСБ, отстоява необходимостта от повишаване качеството на образователната система, както и своите трудови права и интереси, включително и чрез стачки и протести. Но главното е, че през този период поставихме основите на социалния диалог в системата на средното образование, на партньорските отношения с управляващите.
Още по темата >
Резултати от вашето търсене:
Съобщението на Европейската комисия по повод стартираните днес 4 първи предупреждения срещу България за неспазване на законодателството за опазване на природата
съобщението на Европейската комисия по повод стартираните днес 4 първи предупреждения срещу България за неспазване на законодателството за опазване на природата и по-точно заради ски центъра Банско в Национален парк Пирин, общия устройствен план на община Царево в Природен парк Странджа и района на Иракли
прочетено 3017 пъти
Дебат за свободата на информацията в Италия
В дебат относно свободата на информацията в Италия, говорителите на ЕНП, ЕКР и ЕСД предупредиха, че Европейският съюз не трябва да бъде използван като форум за уреждане на национални политически въпроси. С&Д, АЛДЕ, Зелени/ЕСА и ЕОЛ от своя страна поискаха Комисията да подготви европейско законодателство за плурализма на медиите.
прочетено 3397 пъти
ОТВОРЕНО ПИСМО от Здравко Бойков Генчев
Пиша Ви относно проекта за изграждане на нефтопровод „Бургас-Александруполис“. Завършил съм "Икономика на туризма" в Икономически университет - Варна и целия ми живот е тясно свързан с туризмът. Това огромно по мащаб съоръжение е ще носи в най-добрия случай само 35 милиона долара годишно. Според учените, независимо от предохранителните мерки, при прехвърлянето на големи обеми петрол, не може да се елиминира риск от разлив на значителни количества нефт, в най-добрия случай. При най-лошия сценарий може да се стигне до екологична катастрофа от невиждан за страната ни мащаб с непредвидими последици. Отливът на туристи ще причини загуби, много пъти по-големи от общата печалба на България от нефтопровода. За това не е нужен разлив: само лошата реклама от присъствие на танкери ще е достатъчна.
прочетено 4083 пъти
Бургас бе домакин на национална среща на обществените посредници
Обществени посредници от цялата страна се събраха на работна среща в Община Бургас. Темата, по която дискутираха кметът на Бургас Димитър Николов, областният управител Константин Гребенаров и омбудсманите на Бургас, Средец, Поморие, Стара Загора, Казанлък Пловдив, Нова Загора, Кърджали, Каварна, Силистра и Шумен бе „Взаимодействие между общинската администрация и обществените посредници при решаване проблемите на гражданите. Споделяне на добри практики”.
прочетено 6997 пъти
Син наследява баща си в „А” юношеска група след 28 години
Една от футболните традиции е синове да наследяват бащите си на терена. В „Черноморец-Бургас” примерите за приемствеността на поколенията не са един и два. Най-актуален е случаят с фамилията Тузакови. Бащата Петко е играл за бургаския клуб в последния сезон 1980/81 г. на „А” юношеска група, преди тя да бъде закрита. От това лято обаче БФС взе решение да възроди групата с 15 отбора-участници, сред които естествено е „Черноморец”. Любопитното е, че в състава на малките „акули” пак фигурира футболист с името Тузаков. Това е Георги, по-големият син на Петко. Така след 28 години момчето от набор-93 наследява баща си в „А” юношеска група. Още по-интересното е, че го наследява на неговия пост – десен бек.
прочетено 2715 пъти
Солта в хляба на Хлебозавод Бургас отговаря на Европейските изисквания за здравословен продукт
Известно е, че хлябът и тестените изделия са в основата на хранителната пирамида и препоръчителният им прием е до 6 пъти дневно. Те присъстват в задължителното меню за здравословно хранене на учениците. Чрез тях се осигурява необходимия енергиен прием, а също и незаменими аминокиселини, белтъци, фибри, минерали и витамини. Но освен това те са и източник на сол.
прочетено 5432 пъти
Отново със СДРУЖЕНИЕ ЧИСТО МОРЕ за петролопровода
За разтоварване на нефта в Бургаският залив не се предвижда пристанище,както е в Западна Европа.Там има 254 нефтени пристанища и само 6 монобуя, 2 от които са от времето на ген.Франко,а в Румъния е един малък и далеч от курортите им.Примера,че в Дубай има монобуй,е поредната лъжа.Има,но на 120км. от курортите им!Пробутва ни се неколкократно по-евтината технология “монобуй”.Какво е това? Разтоварването става в открито море,между Поморие и Созопол,като танкерът се приближава до буя/70-80т. технологично съоръжена закотвена шамандура/и чрез 300м. дълги шлангове предава петрол към него с дебит 10 000 тона/час.От там с подводни шлангове по дъното и с помпени станции на брега се препомпва петрола.Предвижда се всеки ден да идват по 2-3 танкера от по 100-150 000 тона.
прочетено 5838 пъти
традиционна седмица на пожарната безопасност
За четиринадесети пореден път от 1995 година насам българските пожарникари официално отбелязват своя професионален празник.
14 септември е обявен за професионален празник на служителите от Главна Дирекция “Пожарна безопасност и спасяване” с решение на Министерски съвет № 385/13.09.1995 г. Този празник е продължение на традицията, чието начало е положено на 14 септември през 1905г. в гр. София.
прочетено 4553 пъти
Атанас Терзиев носи отговорност за узаконяване на заменките
Председателят на Комисията по ТСУ към ОС – Несебър Атанас Терзиев носи основната отговорност за забавянето на разглеждането на проекта за изменение на ПУП, за терена на „Старозагорския лагер” в Несебър. Защо комисията по ТСУ не е разгледала въпроса повече от месец след внасянето му от Председателя на ОС – Благой Филипов на 04.08.2009 г. в комисията и на 24.07.2009 г. в Общински съвет? Защо няма протокол и не е внесено официално становище на комисията в сесия на Общински съвет? Защо поради бездействието на г-н Терзиев, като Председател са изтървани всички законови срокове за реакция от страна на колективния орган – Общински съвет?
прочетено 5463 пъти
Резултати от вашето търсене: