Резултати от вашето търсене:
На някои жени им слагат етикетчета с надпис Изискани Дами
Ще учат дами как да се хранят ... Жените са по-суетни и честолюбиви, обичат да ги хвалят и ласкаят и затова са по-амбициозни. Това е наше твърдение, породено от разговор с Краси Ганчев, което твърдение слайтли се разминава с това по-надолу, но в крайна сметка, не всеки е толкова добър в ПР статиите като нас ... :))
прочетено 5188 пъти
Плуват ли балъци в гьола на дружбата - Иво Инджев
Извинявайте, обаче този номер с руско-българския кеч, имитация на бой с щастлив равен резултат, вече ни го прилагаха. Не беше толкова отдавна, когато българското джудже и руският гигант се бяха наговорили джудето да се пъчи на тепиха като голям смелчага и равнопоставен борец, а гигантът да се прави, че отстъпва – с надежда да заблудят широката международна публика, пред която се разиграваше евтиното шоу.
http://ivo.bg/
прочетено 3085 пъти
Министър Томислав Дончев - какво ни чака след 2012 ...
The Big Bang Theory е забавен сериал за висококвалифицирани физици с житейска философия без хабер. И Two and a Half Men е забавен сериал. Обаче майтапите, дето стават навред около нас са по-забавни. Толкова забавни, че ни се реве в очакване за забавлението.
прочетено 3920 пъти
ПРОЕКТ НА НАРЕДБА ЗА РЕКЛАМНАТА И ИНФОРМАЦИОННА ДЕЙНОСТ НА ТЕРИТОРИЯТА НА ОБЩИНА БУРГАС
МОТИВИ ЗА ПРИЕМАНЕ НА НАРЕДБА ЗА РЕКЛАМНАТА И ИНФОРМАЦИОННА ДЕЙНОСТ НА ТЕРИТОРИЯТА НА ОБЩИНА БУРГАС
прочетено 4582 пъти
Свързват туристическите информационни центрове в национална мрежа
Новосъздадените и съществуващите до момента туристически информационни центрове в страната ще бъдат свързани в единна национална мрежа не по-късно от 2015 г. Целта е да се уеднаквят работните практики и стандарти в обслужването на българските и чуждестранни посетители на място и предлагането на информация за туристически обекти, маршрути и услуги на територията на общината, на която те се намират. Това заяви Мария Иванова, директор на Дирекция „Туристическа политика” в МИЕТ днес при представянето на проекта „Създаване на мрежа от туристически информационни центрове, функционираща въз основа на единни стандарти”.
прочетено 4337 пъти
• Много сектори у нас се регулират, без да има реална нужда от това
Двойно са се увеличили незаконните правила за регулация на бизнеса, показва изследване на БСК
162 милиона лева годишно плаща бизнеса за държавни и общински такси
Класацията на Световния икономически форум поставя страната ни в незавидна позиция по отношение на качеството на администрацията и регулаторната среда. Това заяви по време на работна среща за представянето на анализа „Администриране на регулаторните режими – модерно регулиране”, председателят на Българската стопанска камара (БСК) Божидар Данев. Изследването е изработено от експерти на стопанската камара и се финансира със средства на фондация „Фридрих Еберт”.
Председателят на БСК допълни, че въпреки плановете, записани в Националната програма за реформи, до 2020 година да се намали с 20 на сто административната тежест за бизнеса, у нас регулациите продължават да са сериозна пречка и ограничават пълноценното участие на бизнеса в развитието на икономиката. Изследването на БСК показва, че у нас има 5 закона, които регламентират правилата, на които трябва да отговарят регулациите за бизнеса, но липсва реален синхрон по прилагането им. Божидар Данев припомни, че през 2003 година по препоръка на БСК беше премахнат регистъра на регулаторните режими, тъй като той беше непълен и подвеждащ. „През последните седем години администрацията не направи нищо съществено, за да имаме адекватен действащ регистър”, каза Данев. Председателят на стопанската камара допълни, че преди три години БСК предостави списък с 62 закона, които трябва да бъдат променени, за да се синхронизират правилата за регулиране, но до момента нито един от тях не е променен.
прочетено 2549 пъти
умряла ни циганката ...
Спечелените европроекти отвориха над 800 нови работни места в Бургас
прочетено 4745 пъти
Европейска гражданска инициатива
В Комисията по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи (LIBE) се разгледа проектостановището към доклада за Европейската гражданска инициатива, по който българският евродепутат Мария Неделчева (ЕНП/ГЕРБ) е докладчик в Комисията по петиции от групата на ЕНП.
прочетено 3289 пъти
Капиталовият пазар в България
Съвременният български капиталов пазар възниква през 1996 г., с приемане на специално законодателство за сектора и създаване на държавен надзорен орган. Като основни плюсове на българския капиталов пазар към момента могат да бъдат посочени: (а) институционалното му изграждане; (б) европейска нормативна уредба; (б) стабилна макросреда; (в) модерна търговска платформа на борсата; (г) благоприятен данъчен режим; (д) добра основа на корпоративно управление; (е) работещ надзорен орган.
прочетено 4636 пъти
Резултати от вашето търсене: