Удар за летището: Електра приземи надеждите на Бургас за сезон 2026
03 Декември 2025, Сряда
Новината дойде като студен вятър от Моста през декемврийска сутрин: „Electra Airways“ спира полетите от Бургас и Варна до Германия през лято 2026.
Още по темата >
Точно в 08.00 часа на 1 април, сряда, бургаската електронна система за прием в ясли, детски градини и полудневни подготвителни групи към училищата ще бъде активирана в режим за кандидатстване.
Тази събота клуб ВРОМОС организира две състезания от календара на Българска Федерация по Автомобилен Спорт - БФАС – четвърти кръг от националния, дамски, приложен рали шампионат и първия кръг от националния шампионат по Гимкхана.
Тече активна подготовка на музикалния фестивал SPIRIT of Burgas. Организаторите вече сглобяват сцените, ограждат и украсяват фестивалната зона. Бургазлии и гостите на града трябва да знаят, че достъпът до нея ще бъде ограничен от 26.07 /петък/ до 29.07 /понеделник – включително/. Само през уикенда/27.07 и 28.07/ къпането в морето и използването на крайбрежието в района на Централен плаж ще бъдат разрешени от 17.00 до 20.30 часа. По улица Княз Александър Батенберг, която е в непосредствена близост до фестивалната зона, ще бъде забранено движението на автомобили и други моторни превозни средства.
Децата от девет училища от Бургас, Варна, с. Средище (Силистренска област), Приморско и Айтос представиха своите училищни проекти по темите енергийна ефективност, екологичен транспорт и здравословно хранене.
На 26 март 1913 г. (13.03. по стар стил) е превзета Одринската
крепост по време на Балканската война (1912 – 1913). Тази победа донася
свободата на тракийските българи.
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.