Община Бургас ще кандидатства с проект остров „Света Анастасия” да стане туристическа атракция
09 Декември 2010, Четвъртък
Съветниците в Бургас одобриха общината да кандидатства с проект остров „Света Анастасия” да стане туристическа атракция. Проектът ще се реализира в рамките на две години, а максималният размер на финансовата помощ е 6 500 000 лева, като общината трябва да осигури 5% съфинансиране. При приемането на дневния ред съветниците приеха и четири допълнителни докладни, като ги гласуваха още в началото на заседанието. След одобрените точки е решението общината да кандидатства по ОП „Околна среда” за подобряване на ВиК инфраструктурата на кв. „Крайморие”.
Още по темата >
Резултати от вашето търсене:
Борса за дърва работела незаконно като пункт за метали
Борсата е собственост на 31-годишен мъж от Поморие.
прочетено 2869 пъти
На някои жени им слагат етикетчета с надпис Изискани Дами
Ще учат дами как да се хранят ... Жените са по-суетни и честолюбиви, обичат да ги хвалят и ласкаят и затова са по-амбициозни. Това е наше твърдение, породено от разговор с Краси Ганчев, което твърдение слайтли се разминава с това по-надолу, но в крайна сметка, не всеки е толкова добър в ПР статиите като нас ... :))
прочетено 5194 пъти
На панаир като на панаир
Голям коледен концерт за Коледа - повече от 100 изпълнители ще вземат участие в коледния концерт на Пловдивския панаир на 10-ти декември. Както Лили Иванова пееше - панаири, панаири
прочетено 4912 пъти
Царево почете юбилея на Златка Ставрева
Почитатели от цяла Странджа се събраха в Царево на юбилейния гала-концерт на народната певица Златка Ставрева, с който бе отбелязана нейната 60-годишнина. Певицата, която носи фолклора в сърцето и душата си, е ревностен пазител на традициите, истински радетел за чистотата на българските ритми и характерното странджанско звучене. „За мен песента е всичко, омагьосала ме е за цял живот. От нея черпя любов и сила, мъдрост и наслада”, сподели преди концерта Златка Ставрева.
прочетено 3388 пъти
Честит ОСМИ ДЕКЕМВРИ!
Честит ОСМИ Декември на всички студенти, и на всички, които вярват в календара, в който първите 10 дни на декември са все Осми.
Странен факт е, че в уикипедия, в дела за произхода на празника от няколко седмици е заличено името на Софийски Университет . Очаквайте там да се появи Школата в Симеоново, или ивинтуалну Университета по световни икономии на името СД.
Студентският празник се чества в България на 8 декември.
Това е денят, в който Българската православна църква по стар стил е отбелязвала паметта на Светите Седмочисленици и сред тях свети Климент Охридски (25 ноември нов стил), считан за един от покровителите на българското висше образование.
На 8 декември 1476 г. папа Сикст IV проглася деня за празник на непорочното зачатие.
Честването му започва през 1903 г. по повод на 15-годишния юбилей на единственото тогава в Княжество България Висше училище, датата става празник на всички студенти в България - Софийски университет Св Климент Охридски. Решението за празника е взето от Академичния съвет на Алма матер на 30 ноември 1902 г.
Празнуването е отменено след 1944 г. и е заменено със 17 ноември, когато е Международният ден на студентите.
На 28 октомври 1994 г. Съветът на ректорите взема решение 8 декември да бъде празник на българските студенти. За пръв път е отбелязан като празник на единствения тогава в Княжество България университет - Висшето училище, след решение на Академичния съвет от 30 ноември 1902 г. Датата е отменена след 1944 г. и е заменена със 17 ноември - Международен ден на студентската солидарност. През 1962 г. празникът на университета отново е възстановен на 8 декември.
Още малко история:
За първи път студентите празнуват свой празник преди 103 години, тъй като той датира още от 1903 г., когато се е чествал 15-годишният юбилей на Софийския университет „Свети Климент Охридски“.
През 1897 г. министърът на просвещението проф. Иван Шишманов поставя въпроса първото висше училище в България да има "по-особен, свой празник". През 1902 г. Академичният съвет на Софийския университет решава това да е денят на просветителя Свети Климент Охридски - 25 ноември. По нов стил това е 8 декември. Министерството се съгласява и студентите го отбелязват за първи път през 1903 г.
Празнуването е отменено след 1944 г. и е заменено със 17 ноември, когато е Международният ден на студентската солидарност. През 1962 г. празникът на Софийски университет на 8 декември отново е възстановен.
На заседание на Съвета на ректорите на 28 октомври 1994 г. е взето решение 8 декември да бъде неучебен ден и празник на всички български студенти. Така празникът започва да се чества в цялата страна. Преди това Софийският университет решава да отдели патронния си празник от общия празник на 8 декември и определя 25 ноември за свой официален празник.
Софийският университет, станал причина за честването на сегашния студентски празник, е основан на 1 октомври 1888 г. Създаден е по инициатива на Иван Шишманов и Емануил Иванов като Висш педагогически курс при класическата гимназия с историко-филологическо отделение. Със закон от 1 януари 1889 г. курсът се превръща във висше училище с допълнителни отделения (факултети).
прочетено 6933 пъти
Разнообразна програма е подготвила община Созопол за предстоящите коледни и новогодишни празници
Със запалване на светлините на елхата започнаха коледно-новогодишните празници в Созопол. Това съобщиха от пресцентъра на общината. Тържеството пред сградата на общината, където по традиция се украсява градската елха, събра стотици граждани. Високата близо 7 м елха бе украсена пищно с коледни светлини, разноцветни играчки и гирлянди.
прочетено 5349 пъти
Росен Плевнелиев: Бургас проправя пътя
Премиерът Борисов честити празника на бургазлии, на всички именици, моряци и рибари. Пред жители на квартал "Победа" и официални гости Борисов обяви, че се подготвя решение на Министерски съвет, с което следващата седмица ще бъдат приведени 100 000 лева за довършването на новостроящата се църква "Св. Николай Чудотворец" в най-големия бургаски комплекс "Меден рудник". Борисов съобщи още, че до края на годината предстои да бъде направена първа копка на пътния възел Бургас-Средец-Меден рудник.
прочетено 11739 пъти
Носталгично: за Комлука и неговите мигранти
За онези, които не знаят, Комлука днес е известен като ромския (циганския – зависи от гледната точка) квартал на Бургас. Той си няма история. Защото е по-добре да го забравим. Намира се между центъра на Бургас и разклона за Южното ни Черноморие. И вероятно е един от най-старите квартали на града. Но паметта за него не е за пазене, тя е там, докато хората, които я носят, ги има. А те, един по един, си отиват. Надалеч или към Отвъдното.
прочетено 3979 пъти
Общините с резерви към водните асоциации
Моника Стоянова
[email protected]
Общините имат съмнения, че учредяването на водни асоциации с тяхно участие ще доведе до действително подобряване на работата в сектора. Затова, въпреки че срокът за създаването им бе 30 септември, до началото на декември са учредени едва половината от планираните 51 асоциации. Секторът се нуждае от инвестиции, които стигат до 15 млрд. евро в национален план. Невъзможно е тази сума да бъде осигурена от държавата или от общините поотделно, но обединени, те могат да привлекат значителен инвестиционен интерес.
прочетено 4136 пъти
Резултати от вашето търсене: