Най-новият резултат от Вашето търсене:
За дешифриране
26 Октомври 2010, Вторник
Общината: Който живее в синята зона, да се регистрира, за да плаща по-малко!
Още по темата >
Резултати от вашето търсене:
На 19 октомври Църквата празнува скромния отшелник от Рила планина, когото още приживе наричали земен ангел и небесен жител.
На 19 октомври Църквата празнува скромния отшелник от Рила планина, когото още приживе наричали земен ангел и небесен жител.
На 18 август 946 година св. Йоан напуснал този свят. Виж Успение на св. Йоан Рилски. Тридесет и четири години след успението си св. Йоан се явил на сън на своите ученици и им заповядал да изровят нетленното му тяло и да го пренесат в Средец. Там мощите на светеца били пазени в продължение на два века.
На 1 юли Църквата празнува връщането на мощите на св. Иоан Рилски от Търново в Рилската обител. През 1195 година цар Асен тържествено ги пренесъл в столицата Търново. През 1496 година, след като получили разрешение от султана, монасите от Рилската обител върнали мощите на светеца от Търново в основания от него Рилски манастир.
прочетено 5005 пъти
Академично и политическо сътрудничество в Черноморския регион
Официалното откриване на Международната конференция „Нови мостове в Европа, възможности за сътрудничество в Черноморския регион”,е утре, 19 октомври, от 08,45 ч. в Конферентната зала на Хотел „Ривиера Бийч” – Ваканционен Клуб „Ривиера”, непосредствено до курорта Златни Пясъци.
прочетено 3656 пъти
Почит за писателя Петко Росен
Днес /15 октомври/ се навършват 130 години от рождението на писателя, критик, общественик и преображенец Петко Росен. По този повод Община Бургас организира ритуал по поднасяне на цветя пред паметната плоча на къщата на ул. „Цар Асен” 41, в която той е живял и творил.
прочетено 3952 пъти
Апостол Карамитев
Големият бургаски артист, Апостол Карамитев, щеше да получава на 17 Октомври поздрави от приятели, колеги и близки.
Днес е останал само споменът за театралния чародей Апостол Карамитев, избелелите снимки, лентите с великолепните му ексцентрични и трагикомични завоевания на малкия и големия екран, както и ролите му от радиото. Не е много, но се оказва, че за талант като Карамитев и това е достатъчно, за да остане сред най-големите фигури в националната ни култура и изкуство.
Апостол Карамитев е роден на 17.10.1923 г. в Бургас. Завършил е актьорско майсторство във ВИТИЗ. Ученик на Б. Дановски, той специализира режисура в Москва, Ленинград, Прага и Варшава. Дебютира във филма „Утро над родината” (1951 г.).
Играе в: „Любимец 13” (1958 г.), „Специалист по всичко” (1962 г.), „Рицар без броня” (1966 г.), „Бялата стая” (1968 г.), „Сватбите на Иван Асен” (1975 г.) и много други.
Карамитев участва в първото българско цирково вариете, обикаля страната с рецитали на народни песни и приказки от Каралийчев, занимава се и с театрална режисура.
прочетено 5196 пъти
Ще посмее ли боен отряд на НАП да кръжи на юг от Обзор ...
Много преди да полетят данъчните, за да снимат палати, фотографът Александър Иванов полетя и обходи с делтапланер цялото Черноморие от Дуранкулак до Резово, като запечата строителните безобразия на първа линия по морето. Снимката показва защитена местност Колкита, за която МОСВ има одобрен план за управление. Това е единственият план за управление на защитена българска територия, в който вместо дейности по опазване на природата се предвиждат строителни дейности с максимална плътност, интензивност, височина на сградите http://factor-bs.com/news-17124.html
прочетено 8975 пъти
Петковден
Именници са Петко, Петка, Петкана, Параскева, Пенчо, Пеньо, Пенка.
Петковден е не само празник в чест на светицата-закрилница на децата, но и поставя началото на зимните семейни служби, посветени на покровителя-патрон на рода и семейството.
Преподобна Петка, именувана също Параскева, живяла през ХІ век. Родителите й били българи. Живеели в град Епиват на Мраморно море. Били известни и състоятелни хора. Петка имала брат, който приел монашество и стигнал до архиерейски сан. Като брат си и тя още от ранни години проявявала наклонност към монашески живот. След като родителите й починали тя раздала имуществото си на бедните. После се заселила в Йорданската пустиня, където прекарала много години. В залеза на живота й се явил Ангел Господен и й наредил да се върне в родината, където тя заживяла като странница в усамотение и молитва при храма “Свети Апостоли” в Епиват. След смъртта й християни намерили нетленното й тяло и я погребали в катедралния храм.
прочетено 4918 пъти
Инфраструктурата в област Бургас
Четири нови решения за инфраструктурата на Бургас са вече факт
По инициатива на Областния управител Константин Гребенаров днес в София се проведе работна среща между бургаския губернатор, председателя на транспортната комисия и депутат от ГЕРБ Иван Вълков, директора на Областно пътно управление - Бургас и експерти от агенция „Пътна инфраструктура”– София, ръководена от Божидар Йотов- председател на управителния съвет на агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Идеята на тази среща бе да се обсъдят важни за областта инфраструктурни проекти. В резултат на проведените разговори на лице са следните резултати.
прочетено 3762 пъти
Настояват за спешни мерки за намаляване на шума от Летище Бургас
Повод за действията на кметът Димитър Николов са многобройните жалби от шума на прелитащи самолети от жители на комплексите „Изгрев”, „Славейков”, „Зорница”, „Лазур” и кв. Сарафово.
Николов ще запознае участниците в срещата с първите данни от вече направените дневни и нощни замервания на шума.
И летището влиза в ПР кампания на текущия кмет.
прочетено 3434 пъти
Сливенски полъх завладява от творбите на Мирела Асенова
Ева Жечева – председател на културно-просветно дружество на сливенци, живеещи в столицата „д-р Иван Селимински” поднесе поздравителен адрес на художничката-японистка Мирела Асенова за дебютната й изложба „Изгряващото слънце на изкуството”.
прочетено 11693 пъти
Резултати от вашето търсене: