Резултати от вашето търсене:
Ивелина Стратева: Туристическия данък няма да донесе очакваните приходи
Според директорът на дирекция „Стопански дейности „ в община Бургас Ивелина Стратева ако туристическия данък се приеме в този му вид в приходната част на общината няма да има кой знае каква разлика.
прочетено 8051 пъти
Ще посмее ли боен отряд на НАП да кръжи на юг от Обзор ...
Много преди да полетят данъчните, за да снимат палати, фотографът Александър Иванов полетя и обходи с делтапланер цялото Черноморие от Дуранкулак до Резово, като запечата строителните безобразия на първа линия по морето. Снимката показва защитена местност Колкита, за която МОСВ има одобрен план за управление. Това е единственият план за управление на защитена българска територия, в който вместо дейности по опазване на природата се предвиждат строителни дейности с максимална плътност, интензивност, височина на сградите http://factor-bs.com/news-17124.html
прочетено 8979 пъти
Капиталовият пазар в България
Съвременният български капиталов пазар възниква през 1996 г., с приемане на специално законодателство за сектора и създаване на държавен надзорен орган. Като основни плюсове на българския капиталов пазар към момента могат да бъдат посочени: (а) институционалното му изграждане; (б) европейска нормативна уредба; (б) стабилна макросреда; (в) модерна търговска платформа на борсата; (г) благоприятен данъчен режим; (д) добра основа на корпоративно управление; (е) работещ надзорен орган.
прочетено 4596 пъти
Програма за отбелязване на 22 септември - Ден на Независимостта на България - в Бургас
Независимостта на България е обявена с Манифест на 22 септември 1908 год.
На 22 септември 1908 г. във Велико Търново с манифест княз Фердинанд обявява независимостта на България. С този акт се отхвърлят последните васални връзки с Османската империя. Княжество България става независима държава начело с коронования цар Фердинанд. Високата порта, а след това и Великите сили признават официално българската независимост.
22 септември е обявен за официален празник с решение на Народното събрание от 10 септември 1998 г. Дълго време значимостта на това събитие от новата история на страната ни не се оценява, но на тази дата през 1908 г. България - една от най-старите в Европа, отново се появява на картата на Европа след петвековно османско владичество.
Условията за обявяването на Независимостта на младата българска държава в началото на ХХ век били изключително благоприятни: през лятото на 1908 г. младотурска революция в Османската империя завършва с успех за реформистите. Австро-Унгария - една от Великите сили, наложили Берлинският договор се готвела да анексира двете от провинциите на империята - Босна и Херцеговина - т.е. да го наруши. Затова и българският княз Фердинанд се обърнал директно към император Франц-Йосиф (срещат във Виена) да съгласуват действията си.
Междувременно българските власти завземат източните железници в Южна България и това поражда "известни" икономически противоречия между Австро-Унгария и страната ни. Дори за кратко стресва Фердинанд, който се уплашва да обяви независимостта. Но правителството вече било е решило това да стане на 22 септември 1908 г. в черквата “Св. 40 мъченици” в старата българска столица Велико Търново – символичен акт на продължение на Второто българско царство. Австро-Унгария обявява анексията на Босна и Херцеговина на 20 септември. Два дни по-късно в черквата “Св. 40 мъченици” княз Фердинанд прочита манифеста за обявяването на независимостта и се отслужва молебен за благоденствието на българската държава. След това министър-председателят Малинов прочита отново манифеста на историческия хълм Царевец пред събралото се хилядно множество. Провъзгласяването на независимостта не само е голям успех за българската дипломация, но и след него васалното княжество започва да се нарича царство България, а българският владетел вече се титулувал - цар.
Деликатната ситуация, която настъпва след нарушаването на Берлинския договор e успешно разрешена. Първо била спечелена Британската империя, която поставя условието - да започнат преговори между българското правителство и Високата порта. Преговорите започват веднага и българската делегация е водена от Андрей Ляпчев. По време на тях Високата порта иска България да плаща голям данък, тогава в качеството си на министър-председател Малинов заявява, че независимост не се откупува, дори се стига се до частична мобилизация на българската армия.
Русия не желае военен конфликт на Балканите и посредничи в преговорите. Тя се съгласява да опрости дълга на Османската империя, останал още от Руско-турската война от 1877-78 г., в замяна на което Високата порта се отказва да иска обезщетение от България и признава независимостта й. Официално това става на 6 април 1909 г., след което в продължение на 10 дни европейските сили признават България за царство и за независима държава.
прочетено 3864 пъти
Публикувани предложения от Министерство на финансите за промени в данъчното законодателство от 04.09.2010 г.
Публикуваните от Министерството на финансите предложения за промени в Закона за ДДС, Закона за корпоративното подоходно облагане и Закона за акцизите и данъчните складове, очевидно имат за цел да увеличат приходите от данъчни плащания, в условия на влошена събираемост,
прочетено 4331 пъти
Мъже падат в краката на Емануела
На своето участие в The Cotton Club
звездата обяви на шега, че сватбата през май
може да се отложи заради толкова много неустоими мъже
прочетено 6418 пъти
Лудешко предсватбено парти на Емануела в The Cotton Club
На 8.09 звездата ще гостува в звездния клуб
и ще отпразнува с фенове годежа си със своя любим Денис Касъмов
прочетено 3594 пъти
Община Бургас си търси реалния данък от гаражи, превърнати в магазини
Община Бургас си търси реалния данък от собственици на гаражи към жилища, които се използват не по предназначение. В повечето случаи те са превърнати в магазини, ателиета, занаятчийски работилници и други подобни търговски обекти.
Служители от отдел „Контролно-ревизионна дейност и принудително събиране” на дирекция „Местни приходи от данъци, такси и реклама” започнаха проверки в централна градска част, к-с „Възраждане” и к-с „Лазур”. Търсят се гаражи към жилища, чиито собственици ги използват като магазини, офиси и кабинети без да са подали декларация за тази промяна
прочетено 4464 пъти
Платихте ли си местните данъци?
Краят на месец ноември беше последният срок, в който бургазлии можеха да заплатят вноска за местен данък без начисляване на лихва. Съгласно закона сроковете за доброволно заплащане са различни за различните видове задължения.
прочетено 3321 пъти
Резултати от вашето търсене: