Резултати от вашето търсене:
Общото събрание на акционерите гласува кадрови промени в Съвета на директорите на ПСФК „Черноморец – Бургас”
Общото събрание на акционерите на „Черноморец-Бургас” изслуша днес доклада на председателя на Съвета на директорите Митко Събев за дейността на дружеството през 2009 г.
Приет бе докладът на регистрирания одитор Делойт Одит ООД за извършената проверка и беше направена заверка на годишния финансов отчет на дружеството за 2009 г. Общото събрание отново назначи Делойт Одит за одитор по проверката и заверката на годишния финансов отчет за 2010 г.
прочетено 2891 пъти
Общото събрание ще решава за новите имена в ръководството на „Черноморец”
Общото събрание на акционерите на 30 август ще вземе решение за новите имена в ръководството на „Черноморец - Бургас”, информира мениджърът Красимир Балъков. Тогава се очаква италианецът Джан Пиеро Персикети да бъде утвърден на поста изпълнителен директор, а Душан Буковац да влезе в Съвета на директорите и да отговаря за трансферната политика на клуба. „Двамата ще бъдат от голяма полза за нас с опита и международните си контакти”, заяви Балъков.
прочетено 2573 пъти
Айтос с приз от събора в Копривщица за изключителен принос към фолклорните традиции на България
Магията на автентичната българска песен завладява Копривщица на всеки пет години. Първият събор на народното творчество във възрожденското градче се провежда през 1965 г. и оттогава до днес има вече 10 издания. В последните три събора Айтос неизменно присъства с уникално представяне на местни обичаи и традиции.
прочетено 3330 пъти
България с 43 града и още 124 държави се включиха в „Часът на Земята” на WWF
София – „Часът на Земята” на международната природозащитна организация WWF обиколи 125 държави и територии, а 1274 световноизвестни места угасиха осветлението си за един час от 20.30 ч. местно време, за да покажат съпричастност за сериозни действия срещу промените в климата.
Включиха се повече от 4000 града, 56 столици, 8 от 10-те най-големи метрополиса в света, сред които София, Лондон, Ню Йорк, Париж, Москва, Токио, Пекин, Делхи, Сидни, Найроби, Рио де Жанейро, както и станцията „Дейвис” в Антарктика.
прочетено 3351 пъти
Първата ВиК Асоциация в Република България стартира работа в област Бургас
Всички ВиК съоръжения на територията на област Бургас, които до този момент са се управлявали от общини, от ВиК дружества, от държавата или частни фирми ще бъдат прехвърлени за управление на ВиК Асоциацията. Закона за водите предвижда дяловото участие на държавата в тази Асоциация да бъде 35 %, а останалите 65% да се разпределят между общините в областта. Разпределението се извършва на базата на населението в съответната община. За да може Асоциацията да взима решения е необходимо на лице да бъдат две предпоставки. Едната е преди всяко събрание областният управител, който по закон е председател на Асоциацията да съгласува позицията си с Министъра на околната среда и водите и Министъра на регионалното развитие и благоустройството, а представители на общините трябва да съгласуват позицията си по решенията, които се предлагат за взимане със съответните общински съвети. За да взима решения общото събрание на Асоциацията е необходимо процентното мнозинство от всички гласове да бъде ¾, това е и втората предпоставка.
прочетено 3236 пъти
Изцяло дамски екип управлява областна администрация за ден
Четири млади дами управляваха Областна администрация Бургас през днешния ден. Мероприятието „ Мениджър за един ден” се провежда за девета поредна година по инициатива на „Джуниър Ачийвмънт България” и под патронажа на Министъра на финансите. Денят на младите мениджъри от Търговска гимназия, гр. Бургас стартира с работна оперативка в кабинета на Константин Гребенаров. На нея присъстваха областният управител и областната управителка за един ден, осемнадесетгодишната Гергана Димова, заместник -областните управители - Златко Димитров и Златина Дукова и техните приемственици - Габриела Енчева и Мирослава Колева, а ролята на пресаташе пое Моника Пенева. Гребенаров запозна мениджърите с функции
прочетено 3016 пъти
Ивайло Дражев: ПРАВО НА ОТГОВОР
Във връзка с изявление от днешна дата 25.01.2010г. на лицето М. Събев, в които той на страниците на повечето медии се хвали, че е собственик на наследника на ФК „Черноморец” и, че е голям инвеститор и „богаташ” съм длъжен да поясня следното:
прочетено 3919 пъти
Божидар Димитров: Възродителният процес е несравним с изселването на тракийските българи
Смятах, че въпроса с компенсациите трябва да бъде решен справедливо преди Турция да стане член на ЕС и че това е условие, а не пожелание, казва министърът, отговарящ за българите в чужбина
-Г-н Димитров, премиерът Борисов остана недоволен след вашите изказвания за изплащане на компенсации за тракийските бежанци, като условие за влизане на Турция в ЕС. Съжалявате ли, че изобщо се изказахте по въпроса?
-Сбърках в това, че неправилно бях интерпретирал за себе си предприсъединителния доклад от началото на миналата година за напредъка на Турция по отношение кандидатурата й за ЕС. В него се казва, че въпросът с компенсациите за тракийските бежанци трябва да бъде решен справедливо. Аз смятах, че това е условие за приемането на Турция в ЕС, но се оказа, че не е условие, а само едно пожелание, което няма юридическа стойност. И аз, заявявайки това в публичното пространство, поставих в много неудобно положение премиера, тъй като такова решение на правителството или на Народното събрание няма. И това наистина е тежък гаф. Аз съм готов да понеса своята отговорност за него.
-Някои от критиците на каузата за изплащането на компенсации за тракийските бежанци твърдят, че Турция също може да прояви такива претенции заради т. нар. възродителен процес...
-Не е така. При възродителния процес на изселниците не са им отнети имотите. На тях не им е отнето гражданството. Докато през 1913 г. на българите е отнето и поданството, както се е казвало тогава. Освен това тогава около 50 хиляди българи са загубили живота си, били са изклани. Докато по време на възродителния процес такова нещо не се е случило. Имаше една голяма екскурзия, но дори и тя не беше насилствена. Много от изселените с турски имена се завърнаха по родните си места в своите си имоти. Т.е. те просто са били на една голяма екскурзия. Така че нещата са несравними. Не са сравними и с т. нар. изселвания от 1878 г. до 1889 г., тъй като и тогава изселването беше доброволно, а тези, които завинаги скъсваха с България най-спокойно си продаваха имотите. Конфискувани турски имоти няма.
-Защо турската страна никога не е започнала да изплаща тези компенсации, след като се е съгласила да подпише Ангорския договор?
прочетено 5175 пъти
Резултати от вашето търсене: