Резултати от вашето търсене:
Още три титли за борците ни в Бургас
Още три титли спечелиха борците ни на турнирите Дан Колов и Никола Петров в Бургас
прочетено 5359 пъти
Заместник-кметът Марков да си контролира нервите
Конфликтът между групата на Независимите в Общинския съвет на Бургас и зам. кмета по строителството Костадин Марков ескалира след последната сесия.
прочетено 47714 пъти
Бургас - победи на академията на Черноморец-Бургас
Отбори от футболната академия на Черноморец-Бургас постигнаха убедителни победи
прочетено 3102 пъти
История на Бургас
ИВАН КАРАЙОТОВ СТОЯН РАЙЧЕВСКИ МИТКО ИВАНОВ представят ИСТОРИЯ на Бургас на 4 февруари 2011 в Бургаската художествена галерия Петко Задгорски
прочетено 8031 пъти
В изложба представят красотата на Атанасовското езеро
На 18 януари 18 фотографии ще разкрият част от красотата на Атанасовско езеро в изложба, представяща най-добрите снимки участвали във фотоконкурса „Атанасовско езеро – хората, птиците, солта”, посветен на 30 години от обявяването на езерото за резерват. Неслучайно сме избрали датата 18 януари за откриване на изложбата, когато православната църква почита паметта на Свети Атанасий Велики, чието име носи езерото.
прочетено 4919 пъти
Честит ОСМИ ДЕКЕМВРИ!
Честит ОСМИ Декември на всички студенти, и на всички, които вярват в календара, в който първите 10 дни на декември са все Осми.
Странен факт е, че в уикипедия, в дела за произхода на празника от няколко седмици е заличено името на Софийски Университет . Очаквайте там да се появи Школата в Симеоново, или ивинтуалну Университета по световни икономии на името СД.
Студентският празник се чества в България на 8 декември.
Това е денят, в който Българската православна църква по стар стил е отбелязвала паметта на Светите Седмочисленици и сред тях свети Климент Охридски (25 ноември нов стил), считан за един от покровителите на българското висше образование.
На 8 декември 1476 г. папа Сикст IV проглася деня за празник на непорочното зачатие.
Честването му започва през 1903 г. по повод на 15-годишния юбилей на единственото тогава в Княжество България Висше училище, датата става празник на всички студенти в България - Софийски университет Св Климент Охридски. Решението за празника е взето от Академичния съвет на Алма матер на 30 ноември 1902 г.
Празнуването е отменено след 1944 г. и е заменено със 17 ноември, когато е Международният ден на студентите.
На 28 октомври 1994 г. Съветът на ректорите взема решение 8 декември да бъде празник на българските студенти. За пръв път е отбелязан като празник на единствения тогава в Княжество България университет - Висшето училище, след решение на Академичния съвет от 30 ноември 1902 г. Датата е отменена след 1944 г. и е заменена със 17 ноември - Международен ден на студентската солидарност. През 1962 г. празникът на университета отново е възстановен на 8 декември.
Още малко история:
За първи път студентите празнуват свой празник преди 103 години, тъй като той датира още от 1903 г., когато се е чествал 15-годишният юбилей на Софийския университет „Свети Климент Охридски“.
През 1897 г. министърът на просвещението проф. Иван Шишманов поставя въпроса първото висше училище в България да има "по-особен, свой празник". През 1902 г. Академичният съвет на Софийския университет решава това да е денят на просветителя Свети Климент Охридски - 25 ноември. По нов стил това е 8 декември. Министерството се съгласява и студентите го отбелязват за първи път през 1903 г.
Празнуването е отменено след 1944 г. и е заменено със 17 ноември, когато е Международният ден на студентската солидарност. През 1962 г. празникът на Софийски университет на 8 декември отново е възстановен.
На заседание на Съвета на ректорите на 28 октомври 1994 г. е взето решение 8 декември да бъде неучебен ден и празник на всички български студенти. Така празникът започва да се чества в цялата страна. Преди това Софийският университет решава да отдели патронния си празник от общия празник на 8 декември и определя 25 ноември за свой официален празник.
Софийският университет, станал причина за честването на сегашния студентски празник, е основан на 1 октомври 1888 г. Създаден е по инициатива на Иван Шишманов и Емануил Иванов като Висш педагогически курс при класическата гимназия с историко-филологическо отделение. Със закон от 1 януари 1889 г. курсът се превръща във висше училище с допълнителни отделения (факултети).
прочетено 6917 пъти
Истински отличници. Успех
Страхотни хлапета са били наградени в Общината. Децата са си истински отличници и в тях със сигурност има нещо различно. Непринуденото им поведение и леката досада от суматохата личи.
Забележете този втори ред, който е толкова далеч от суматохата наоколо, че доведе искрена радост в офиса ни и повдигна настроението. :))
Децата са отличници, защото наистина се отличават - кой с талант, кой с постижения, повечето вече толкова далеч и толкова напред ...
прочетено 7860 пъти
Съветът за обществени консултации обсъди Европейската гражданска инициатива
Четвърто поредно заседание проведе днес Съветът за обществени консултации към Комисията по европейските въпроси и контрол на европейските фондове в 41-то Народно събрание на тема «Европейската гражданска инициатива – нова възможност за гражданите след Лисабон».
прочетено 3560 пъти
Поморие и Несебър - реми
Нулево реми между съседите от Черноморец-Поморие и Несебър
прочетено 4805 пъти
Резултати от вашето търсене: