Резултати от вашето търсене:
Опазване на биоразнообразието в Странджа
Международен семинар на ЮНЕСКО за СТРАНДЖА се провежда в ЦаревоВ ЦАРЕВО - устойчиво ползване и опазване на биоразнообразието в защитените територии
прочетено 16430 пъти
В Царево не искат нефтени сонди
Общото мнение е, че добивът на нефт в морето ще навреди сериозно на рибарството и туризма
прочетено 4679 пъти
Ахтопол, Синеморец и Природен парк Странджа
Експертите на БФБ твърдят, че с Плана за управление на Природен парк Странджа не могат да се променят границите му, както и включените в него други защитени територии. Той предвижда мерки за опазване и устойчиво ползване на горите в Странджа. Местните хора настояват Планът да предложи в странджанската гора да има само санитарна сеч и да се секат единствено дърва за огрев.
прочетено 6788 пъти
Изградиха уникален дървен мост в местността Свети Илия край село Кости
Горските служители при Държавно горско стопанство – Кости ДП изградиха със собствени сили и труд уникален дървен мост в местността Свети Илия край село Кости.
прочетено 9519 пъти
Комисията по земеделие премахна спорни текстове от закона за горите
Коалиция „За да остане природа в България” подчертава, че ще продължи да убеждава депутатите за предложения за усъвършенстване на законопроекта за горите и приемането му в обществен интерес. Еколозите визират например създаването на възможност собствениците на гори в България да се включат в системата от доброволни схеми за търговия с въглеродни емисии чрез развитие на текстовете, касаещи правото на ползване (чл.69).
прочетено 5668 пъти
Бургаски журналисти призьори в медиен конкурс
За поредна година конкурсът „Нашето общо Черно море“ отличава с номинации журналисти и сътрудници на различни медии за професионално и обществено ангажирано отразяване на проблемите на околната среда и устойчивото развитие в черноморския регион.
прочетено 3806 пъти
Опазване и възстановяване на редки и защитени растителни видове на територията на ПП Странджа
ТЕМАТИЧНА СРЕЩА ЗА ПОПУЛЯРИЗИРАНЕ И ДЕМОНСТРИРАНЕ
на проект „Опазване и възстановяване на редки и защитени растителни видове на територията на ПП Странджа”,
финансиран по Оперативна програма
„Околна среда 2007 – 2013г.”
На 28 октомври (четвъртък) 2010 г. от 12.00 ч. в Горската сбирка в с. Граматиково ще бъде представен проектът на Дирекцията на ПП „Странджа”, както и възможностите, които той ще осигури за опазване на биоразнообразието и за развитие на екотуризма в района.
прочетено 3470 пъти
Българи и норвежци за по-успешно управление на Парк Странджа
Българска фондация Биоразнообразие (БФБ) продължава серията от семинари и обучения за местните хора и институциите в района на Странджа. След успешния семинар в края на септември за местни предприемачи в с. Бръшлян, на 14 и 15 октомври 2010 в хотел „Атаген” в Бургас ще се проведе семинар не тема „Съвместно управление и разрешаване на конфликти в Природен парк „Странджа”. В него ще участват представители на най-важните институции, които имат отношение към територията на Странджа – Дирекцията на Природния парк, МОСВ, Общините Царево и Малко Търново, Районната Дирекция погорите – Бургас, РИОСВ – Бургас, Областна администрация Бургас, Държавните горски стопанства в Царево, Малко Търново, Звездец и Кости, Държавно ловно стопанство Граматиково. Повечето от тези представители взеха участие в едно от учебните пътувания до Норвегия, организирано от БФБ.
прочетено 7509 пъти
Семинар в странджанското село Бръшлян, за утвръждаване на марката Странджа
На 27 и 28 септември 2010 г. в странджанското село Бръшлян, Българска Фондация Биоразнообразие в партньорство с Дирекцията на природен парк „Странджа” организира семинар на тема: „Устойчиво местно развитие и развитие на Регионална марка „Странджа”. Интересът от страна на местните хора е много голям – в семинара ще вземат участие над 50 човека от 15 населени места в природен парк „Странджа – това са предимно собственици на къщи за гости, сертифицирани с регионалната марка „Странджа”, туристически водачи, производители на манов мед и други местни предприемачи, развиващи природосъобразни бизнеси. Основен лектор ще е г-н Бьорн Арне Нес от норвежкия Директорат за управление на природата, партньор на БФБ в реализирането на Проекта. Лектори ще бъдат още представители на Министерството на икономиката, енергетиката и туризма, юристи, експерти в областта на екологията и устойчивото развитие.
прочетено 3928 пъти
Резултати от вашето търсене: