Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

България и Турция ще активизират сътрудничеството за опазване на Черно море



07 Юли 2006, Петък


Автор: Burgas Info



България и Турция ще активизират сътрудничеството си в областта на биоразнообразието, превенцията на наводненията и опазването на чистотата на Черно море, съобщиха от Министерството на околната среда и водите.
За това са разговаряли министрите на околната среда на двете страни Джевдет Чакъров и Осман Пепе.
Джевдет Чакъров изрази готовност за участие в тристранна среща между България, Румъния и Турция по проблемите за опазване на чистотата на Черно море. Идеята за инициативата е на румънския министър на околната среда Сулфина Барбу.
Обсъдени бяха проблемите с наводненията от последните месеци и беше подчертана необходимостта от подобряване на информираността и ранното предупреждение при наводнения. В това отношение много полезни ще е проектът “Подобряване на капацитета за предвиждане на наводнения в трансграничния район между България и Турция”. Той е по програма ФАР-трансгранично сътрудничество, водещо е МРРБ и днес е първата експертна среща по него.
Договорено беше също, че България ще сподели опита си от преговорите с Европейския съюз по глава “Околна среда”. Осман Пепе заяви желанието на ръководеното от него Министерство на околната среда и горите да ползва българския опит конкретно в областта на управлението на отпадъците и водите. Министър Чакъров съобщи, че в сферата на водите вече е постигнат значителен напредък – отпадните води в над 55-60 на сто от населените места у нас се пречистват, а над 95 процента от тях са с централно водоснабдяване. По втория показател България е на едно от първите места в Европа. От своя страна министър Пепе информира, че в момента в Турция се пречистват около 40 на сто от отпадните води.
Изпълнението на европейските критерии в областта на околната среда изисква огромни инвестиции, например само за изграждане на пречиствателни станции в населени места с над 10 000 еквивалент жители са необходими 900 млн. евро, а за населените места с еквивалент жители между 2000 и 10 000 – още 1 млрд.300 млн. евро, каза Джевдет Чакъров. Неговият турски колега съобщи, че Турция ще трябва да инвестира в областта на околната среда 70 млрд. евро.


Прочетено: 2662 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Buy Nembutal pentobarbital sodium online,(Capsules,Liquid, powder and pills)- WhatsApp: +447401473736 BUY JWH018,5CLADBA,6CLADBA,FENTANY POWDER, JWH-073 JWH-200, JWH-250,JWH-2,ADB-BUTANICA,K2 PAPER SHEETS,K2 SPRAY Buy Jwh-018,5cl precursor,5CLADBA,6CLADBA,5CL precursor Buy K2 Paper spray,5fadb,ADB Butinaca,adbb raw  Email......strongcladba@gmail.com  Contact for more information Email….strongcladba@gmail.com Signal….+14087804945 Telegram….+19517235691 WhatsAp MDMB-4en-PINACA/AB-FUBINACA/5F-ADB/ADB-BUTINACA/AM-220/5CLADBA/6CLADBA/Buy K2 Paper spray/adbb/5cl/jwh-018/MDMB-INACA/3CMC/4CMC  Щрауси край Грудово Gold Available For Sale, We Offer The Best For You +447401473736 CAS :  351-03-1 4-fluoromethamphetamine 4-FMA, buy 4-FMA, order 4-FMA, purchase  4-FMA 5cl adb 5fadb raw materials ab-pinaca 5cladba precursor jwh-018 K2 paper spray Mephedrone 4MMC 3MMC 3CMC 4CMC APVP Crystal Meth Amphetamine/Heroin/Bromadol/Clonazepam powder/Buy Ketamine online/Xanax powder    For more products, please consult through the Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB Email......strongcladba35@gmail.com  Contact for more information Email….strongcladba35@gmail.c Spirit of Burgas Telegram: +12512657094, Buy 5cladba online, Buy Adb-butinaca online, Buy 6cladba online, Buy jwh018 online, Buy 4fadb online, Buy 5fadb online, Buy Mdmb-4en-pinaca online,  Buy 4f-mdmb-binaca online , Buy Ab-pinaca online, Buy 5f-mdmb-pinaca, Differences Protonitazepyne potency (N-pyrrolidino protonitazene) and Etonitazepyne (N-pyrrolidino etonitazene) Source : (tellychemicals@protonmail.com)
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development