Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Николина Чакърдъкова и Неврокопският ансамбъл открват „Славееви нощи” Айтос 2006



07 Юни 2006, Сряда


Автор: Burgas Info



Миналото и настоящето на Айтос са се обединили от една фолклорна традиция, която в продължение на 38 поредни години демонстрира красотата на българското народностно изкуство. Фолклорните празници „Славееви нощи” са емблематични за Айтос и се провеждат всяка година в началото на месец юни, в парк „Слаеева река”, в непосредствена близост до Етнографския комплекс „ГЕНГЕР”, в който са съхрани битът и занаятите на стария град.

Тази година Фолклорните празници „Славееви нощи” Айтос 2006 се провеждат под патронажа на кмета на Община Айтос г-н Евгени Врабчев. Организатори са Община Айтос, Съюзът на тракийските дружества в България и Читалище „Васил Левски” – Айтос.

През трите фестивални дни – на 9, 10 и 11 юни т.г., на откритата сцена в парка ще се изявяват певци, инструменталисти и танцьори от различни фолклорни области.

Преди тържественото откриване на празниците в петък на 9 юни т.г., от 17,30 часа в Етнографския комплекс „Генгер” ще бъде открита медникарска работилница „Цъко” на медникаря Евгений Русев, по проект на Програма „Междуетническо взаимодействие” на Фондация „Партньори България” с финансовата подкрепа на Американската агенция за международно развитие.

Празниците ще бъдат тържествено открити на 9.06.2006 г., от 19,00 часа на откритата сцена в парк „Славеева река”, с концерт на Николина Чакърдъкова и Неврокопския ансамбъл за народни песни и танци.

На 10 и 11.06.2006 г. от 10,00 часа ще се проведат конкурсите, в рамките на празниците. Тази година се провеждат пет конкурса в три възрастови групи – за участници до 14 години, до 18 години и над 18 години, в разделите: Изпълнители на народни песни, инструменталисти /гайда, кавал, гъдулка и тамбура/, певчески групи за изворен и обработен фолклор, инструментални групи за изворен и обработен фолклор, танцови групи.

Участниците в конкурсите ще се оценяват от жури с председател проф. д-р Елена Кутева, директор на Националния фолклорен ансамбъл „Филип Кутев” – София и членове: Димитър Тонев – хореограф, Цвета Кехайова – хоров диригент и музикален педагог, Мария Градешлиева – директор на Националното училище за фолклорни изкуства „Филип Кутев” – град Котел и Марио Егов – музиковед.

В концертните програми в събота и неделя /10 и 11.06./ ще участват местни фолклорни танцови и певчески състави, Ансамбъл „Атанас Манчев” – град Бургас и ученици от НУФИ „Филип Кутев” – град Котел.

Наградният фонд за победителите в конкурсите е осигурен от Община Айтос и от спонсори. Община Айтос е изпратила покани до всички народни представители от Бургаска област, до министри, кметове от областта и РАО „Тракия” и Областната управа – град Бургас, да гостуват на Айтос по повод празниците


Прочетено: 3821 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Wholesale EPAL Euro Pallets Черноморец-Поморие Strong 5cladba, 6cladba, ADB-BUTINACA, 5CL powder, K2 Paper|Liquid,5fadb, 5FMDMB-2201 Buy Fentanyl Powder/Buy Alprazolam Powder/Buy carfentanil/Heroin/Buy Etizolam powder/am2201/Buy Ketamine/MDMA/apvp/4cmc/3cmc/Buy K2 paper spray buy 5cladba-5f-adb-mdmb-butinaca-k2 paper spray-ab-pinaca-sgt-78-4f-mdmb-binaca-amb-fubinaca-adb-fubica-3mmc-4mmc-apvp-mdmb-4en-pinaca-Buy a-PiHP-4-CMC-3-CMC-Amphetamine-Buy etomidate powder  Mephedrone/4MMC/3MMC/3CMC/4CMC/APVP/Crystal Meth/5fadb/5cladba/K2 paper spray/ab-pinaca/Fentanyl powder/Alprazolam powder/Amphetamine/Heroin/Bromadol/Clonazepam powder/Buy Ketamine online/Xanax powder УНИВЕРСАЛНА МАШИНА ЗА ШЛАЙФАНЕ НА СТЕНИ И БЕТОН, СВАЛЯНЕ НА СТАРИ МАЗИЛКИ ROKAMAT-2500 ЛВ. 5cl adb 5fadb raw materials ab-pinaca 5cladba precursor jwh-018 K2 paper spray Mephedrone 4MMC 3MMC 3CMC 4CMC APVP Crystal Meth Amphetamine/Heroin/Bromadol/Clonazepam powder/Buy Ketamine online/Xanax powder  Buy 5CLADBA/5FADB/ADBB/MDMB-4en-PINACA/Buy K2 paper spray/JWH-018/ADB-BUTINACA/AB-PINACA/3-MMC/4MMC/Buy A-PVP/Buy a-PiHP/4-CMC/3-CMC/Amphetamine  Buy Tapentadol Online WhatsAPP: +63 910 922 9370 Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB Email......strongcladba35@gmail.com  Contact for more information Email….strongcladba35@gmail.c buy 5cladba-5f-adb-mdmb-butinaca-k2 paper spray-ab-pinaca-sgt-78-4f-mdmb-binaca-amb-fubinaca-adb-fubica-3mmc-4mmc-apvp-mdmb-4en-pinaca-Buy a-PiHP-4-CMC-3-CMC-Amphetamine-Buy etomidate powder
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
01








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development