Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Още през май Айтос ще има лятна къпалня с екстри



02 Май 2006, Вторник


Автор: Burgas Info



Общинска комисия в Айтос посети градската градина и се срещна с концесионера Борислав Борисов, за да инспектира строителството на лятната къпалня, която според анекс към договора за концесия, трябва да започне да функционира още в началото на това лято. Членовете на комисията, обаче, за сега се въздържат от публични изявления и конкретен отговор на въпроса, дали ще бъде спазен срокът. Но поради важността на новината най-вече за младите жители на Айтос „НП” потърси отговора от концесионера.

- Г-н Борисов, как върви строителството на басейна? Има ли шансове това занемарено поне от две десетилетия, съоръжение да проработи?

- Строителните работи са почти към края си. Етапът е довършителни дейности и въвеждане на околното пространство в експлоатация и завършен вид.

- Какво точно ще е представлява този обект след завършването му?

- Това ще бъде лятна къпалня с прилежащи площи за отдих, детски кът, детски басейн и атракции за малките посетители.

-Ще проработи ли наистина басейнът през това лято?

- Да, моята цел е басейнът да заработи до дни.

- След зимния сезон мислите ли и за благоустрояването на градската градина.? Има счупени пейки, съоръженията на детската площадка се нуждаят от ремонт…

- Има поражения, всяка година е така. Напролет правим ремонти. Тази година малко закъсняваме, пред вид това, че силите ни са насочени към басейна. Сега предстои голямо пролетно почистване. Започна окосяването, след това предвиждаме пръскане срещу вредителите. Осветлението е ремонтирано, чакаме доставка на нови лампи, които ще бъдат монтирани. Ще се направят кърпежи по настилката, тъй като от дъждовете тя на места е разрушена. Пейките ще бъдат пребоядисани. Ще ремонтираме и съоръженията на детската площадка, ще ги боядисаме. В пространството около басейна се предвиждат нови съоръжения за децата – катерушки, люлки, пързалки, пясъчник.

- Ще се ангажирате ли с конкретна дата за пуска на басейна?

- При всички случаи това ще стане до средата на месец май. Говорим за влизане на посетители. Имайте пред вид, че басейнът е много сложно съоръжение, свързано с големи изисквания що се отнася до пречиствателни инсталации, филтри и т.н. Затова винаги се налага нещо да се подменя.

- Гражданите често недоволстват от лошото състояние на пътеката, която води към поликлиниката, жалват се в Общината и настояват там да бъде направена настилка. Тази пътека, обаче, е грижа на концесионера т.е. Ваша грижа. Имате ли идея как да бъде оправена и кога ще стане това?

- Да, тя е моя грижа. Моето мнение е, че тя трябва да бъде малко изместена и застелена. Пътеката ще остане, защото гражданите са свикнали да вървят по нея до поликлиниката. Мога да се ангажирам с това да бъде изправена и застелена. Признавам си, че тази пътека трябваше отдавна да бъде оправена, но там се налагаше да бъдат изчистени стари постройки и изравняване на терена. Там има и проблеми с трафопоста. Всички тези неща отложиха строителството.

- Да се върнем към басейна. Възможно ли е водата в него да бъде минерална, като се има пред вид, че в града има много минерални сондажи?

- Да, това е моя стара идея. Иска ми се около нея да се обединим всички заинтересовани – имам пред вид Общината като собственик на Спортната зала, новите стопани на хотел „Аетос” и поликлиниката. Става дума за това да доведем водата в тази част на града, а това не е голямо разстояние. Необходим е 300 м водопровод. Ако направим общ проект и си поделим финансово разходите, мисля, че идеята може да бъде реализирана.



Прочетено: 3355 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
raw material adbb, 5cladba precursor, 4fadb, 5 - bromo, cas 1119 - 51 - 3 Вече съм голяма Флора Бургас 2009 Strong 5cladba, 6cladba, ADB-BUTINACA, 5CL powder, K2 Paper|Liquid,5fadb, 5FMDMB-2201,PINACA,Precursors, JWH-210,4F-ADB,5bromo,Fentanyl Powder,Cristal,Pregablin Powder  Buy K2 Paper Sheets Spray/Buy K2 Spray Liquid/Buy 5fadb,Buy 5cladba/Buy adb-butinaca/Buy jwh-018 Strong 5cladba, 6cladba, ADB-BUTINACA, 5CL powder, K2 Paper|Liquid,5fadb, 5FMDMB-2201,PINACA,Precursors, JWH-210,4F-ADB,5bromo,Fentanyl From China 5CL-ADB supplier 5cl 5cladba 5cl adb raw material ВИК БУРГАС УСЛУГИ ДЕНОНОЩНО-0885872363 Buy Fentanyl Powder/Buy Alprazolam Powder/Buy carfentanil/Heroin/Buy Etizolam powder/am2201/Buy Ketamine/MDMA/apvp/4cmc/3cmc/Buy K2 paper spray  Летен театър Buy K2 Paper Sheets Spray/Buy K2 Spray Liquid/Buy 5fadb,Buy 5cladba/Buy adb-butinaca/Buy jwh-018 Воробей от страха полез на стенку
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
28
29
30
31
2
3
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development