Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Бургаският областен управител проведе консултации във връзка с промените в Закона за морските пространства



20 Януари 2006, Петък


Автор: Burgas Info



Във връзка с промените в Закона за морските пространства, вътрешните водни пътища и пристанища на Р България областният управител Любомир Пантелеев е провел консултации с кметовете на крайморски общини, общински съветници и представители на морската общност, съобщиха от пресцентъра на Областната администрация.
Стигнало се е до консолидираното мнение, че приетите промени се разминават значително с интересите на общините. Така и не е бил решен въпроса за малките пристанища, т.е. не е променен техния статут от портове с национално значение в пристанища за обществен транспорт с регионално значение и по този начин да се предотврати тяхното ненавременно и необмислено концесиониране. Освен това тези пристанища са останали в баланса на пристанище Бургас, което няма възможности и средства да ги поддържа.
Кметове са поели ангажимент да предоставят писмени становища за промени в Закона и да се търсят форми и възможности да се предоставят пристанищата на управление на общините или съвместно на държавата и общините.
Тези становища ще бъдат изпратени до министър председателя, до министъра на транспорта, до председателя на комисията по транспорт в Народното събрание и до всички бургаски депутати. В разговорите на областния управител е уточнено депутатите от Бургас да инициират срещи с колеги от други крайморски и крайречни области, за да се изготви общ законопроект за промени в Закона, който да бъде подписан от народни представители от различни групи и райони.
Още по време на приемането на закона, Любомир Пантелеев е изпратил в Народното събрание предложенията на кметовете и общинските съвети на крайморските общини Несебър, Поморие, Созопол, Царево и Ахтопол за промяна на статута на пристанищата, но за съжаление в пленарна зала тези мнения не са били взети предвид.
Изказани са препоръки членовете на парламентарната комисия по транспорт и на бургаските депутати да насочат усилията си в работа в парламента и правителството, а не с кметовете, защото те са изразили тяхното становище по въпроса още преди няколко години.
Областният управител Любомир Пантелеев изразява и съжаление, че седалището на Държавно предприятие "Пристанищна инфраструктура" не е в Бургас.



Прочетено: 2600 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
коте Кръст за Бургас Рибарското селище край Бургас Руски паметник, Бургас БИО КАМИНИ МОЖЕМ ДА ЗАДОВОЛИМ ВСЕКИ ВАШ КАПРИЗ Вила Колор-къща за почивка в Троянския балкан Четвърти рожден ден аз евро 2008 Труженики моря Пречиствател на въздух за стая с термометър
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development