Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Нафтекс и Локомотив Пловдив си поделиха по една точка

15 Август 2005, Понеделник

Автор: Спорт НетИнфо

Нафтекс повтори равенството 1:1 от миналата годината срещу пловдивския Локомотив в първия мач пред своя публика за сезона. "Черно-белите" поведоха в резултата с гол на Илами Халими в 26-та минута, а Нафтекс изравни в 56-та минута, когато Пламен Крумов бе изведен сам срещу вратаря Стоян Колев. Домакините притиснаха пловдивчани още от първата минута, но се разминаха на три пъти с гола. Томаш Мица, Марин Ценов и Пламен Крумов пропиляха златни възможности, за да се стигне до попадението на Илами Халими в 26-а минута, с което Локомотив поведе. В края на полувремето Явор Въндев засече с глава центриране на Хубенов, но топката рикушира в напречната греда. Най-добрият от тима на Нафтекс Пламен Крумов все пак стигна до гол в 56-а минута след взаимодействие с резервата Стойко Колев. Последният половин час локомотивци се настаниха трайно в половината на Нафтекс, но до промяна на резултата не се стигна. В 63-а минута от фаул Мартин Камбуров прати топката в напречната греда, а в даденото от рефера продължение излезе сам срещу вратаря Симеонов, но стреля в краката му. Отзиви след мача: Едуард Ераносян (старши треньор на Локомотив): "Когато не реализираш положенията си, не може да се разчита на пълен успех. Бяхме по-добри, особено през второто полувреме, но резултатът показва друго. Видеозаписът ще покаже дали е имало дузпа срещу Методи Стойнев в 65-а минута. Иван Цветанов (старши треньор на Нафтекс): "Изключително съм доволен от спечелената точка с оглед на показаната игра от двата тима. Вярно е, че доминирахме през първата част, но след нея по-опитните гости ни надиграха. Огъваме се, защото повечето от играчите са млади и е разбираемо, когато срещнат по-класен съперник". Нафтекс - Локомотив (Пловдив) 1:1 Голмайстори: 0:1 Илами Халими 26, 1:1 Пламен Крумов 56 Съставите: Нафтекс: Свилен Симеонов, Николай Костов, Станислав Жеков, Николай Кръстев, Веселин Пенев, Марин Ценов (76-Стойко Колев), Коста Янев, Георги Сърмов (74-Любомир Божинов), Радомир Тодоров, Пламен Крумов, Томаш Мица (57-Георги Божилов) Локомотив /Пловдив/: Стоян Колев, Владимир Иванов, Александър Тунчев, Георги Илиев (59-Мартин Камбуров), Илами Халими, Бобан Янчевски (65-Методи Стойнев), Недялко Хубенов (46-Велко Христев), Явор Въндев, Даниел Георгиев, Роберт Петров, Владимир Джордани Жълти картони: Георги Сърмов, Пламен Крумов, Коста Янев (Нафтекс), Мартин Камбуров, Велко Христев, Владимир Джордани, Явор Въндев (Локомотив) Главен съдия: Валери Петровски Стадион: Нефтохимик Зрители: 8000

Прочетено: 3272 пъти