Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

В Румъния откриха две нови огнища на птичи грип



21 Ноември 2005, Понеделник


Автор: Burgas Info



Две нови огнища на птичи грип бяха регистрирани днес в Румъния в делтата на река Дунав - в Обретинул Мик и в залива Музура, където вирусът Н5N1 бе засечен при седем лебеди и една кокошка, съобщи днес румънският министър на земеделието Георге Флутур, цитиран от АФП.

Флутур потвърди, че лабораторни изследвания във Великобритания са потвърдили наличието на смъртоносния щам на вируса на птичи грип H5N1 при мъртви кокошки, открити миналата седмица в село Караорман в делтата на Дунав.

Флутур увери, че трите огнища са изолирани и не представляват опасност за населението.
Министерството на земеделието съобщи днес, че е отменило карантината в Малиук, село на делтата на река Дунав, което бе изолирано от средата на октомври след регистрирането на смъртоносния щам на вируса на птичи грип при кокошка и лебед.



Няма официално регистриран случай на заразен човек от птичи грип през тази година в страните от Балканите и Черноморския регион.
Това е изводът на здравните министри, заместник-министри и експерти от тези страни, участвали в приключилата в Атина среща, организирана по инициатива на гъцкото министерство на здравеопазването, съобщи солунската агенция МПА. Според тях опасният щам на вируса на птичия грип не представлява заплаха за човека в страни от Европа, тъй като вирусът се предава най-вече по птиците.

Участниците в срещата се договориха, че трябва да продължат да следят този въпрос, да разменят информация по него и да съгласуват при необходимост мерки в случай на опасност от поява на заразата в страните от региона.
Било е договорено следващата среща на здравните министри от балканските и черноморски страни да се състои в Хърватия, съобщава БТА.



Прочетено: 2978 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Adderall XR 15 mg white and blue capsule for ADHD - https://painpillsforsaleonline.com/product/adderall-xr-15-mg/ евро 2008 Buy 4-anpp anpp CAS 21409-26-7, Monkey dust MDPHP freebase, amphetamine crystals (zhohouabiotech@zohomail.com) N-desethyl Etonitazene cas 2732926-26-8 sale 在线购买中国护照(邮箱:guanyuguohai@gmail.com)购买中国护照、身份证、驾驶证、绿卡、居留证、雅思成绩、工作证、公民身份。(Telegram:@Globaldocs26)  在线购买护照(邮箱:guanyuguohai@gmail.com)  Mounjaro (Tirzepatide),Oxycodone,xanax,Nembutal,Oxynorm  Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, КРАСИВИ И ПОЛЕЗНИ НЕЩА! +15673430615..Buy Misoprostol (Cytotec) Pills In Valletta, Birgu, Hamza And Senglea Malta otonitazene/Etonitazen/ab-pinaca/5fadb/5cladba 5-Bromo-1-pentene/k2 paper sheets/APVP/4MM Buy Diazepam Online WhatsAPP: +63 910 922 9370 Buy Mdmb-4en-pinaca online,  Buy 4f-mdmb-binaca online , Buy Ab-pinaca online, Buy 5f-mdmb-pinaca, Гъбките
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development