Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Хотелиери искат бързо концесиониране на морските летища



05 Ноември 2005, Събота


Автор: Burgas Info



Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация (БХРА) настоява морските летища във Варна и Бургас да бъдат отдадени на концесия възможно най-бързо. Това заяви при откриването на 26-ото издание на Панаира на туризма и свободното време във Варна председателят на камарата Благой Рагин. "Този проблем трябва да се реши много бързо, защото 90 процента от оплакванията на чуждестранните туристи, почиващи у нас, са от малкия капацитет и лошото обслужване на двете летища", категоричен беше Рагин. Това според Рагин влияе фатално върху имиджа на България спрямо конкурентните й дестинации.

"По всичко личи, че и тази пролет двете летища няма да бъдат реновирани, което означава, че проблемите, за които алармираме от години, ще продължат и през следващия туристически сезон", прогнозира Рагин.

През октомври Върховният административен съд отмени избора на "Копенхаген еърпортс" за концесионер на летищата Варна и Бургас, а решението беше обжалвано от транспортното министерство.

Съдът обяви избора за незаконосъобразен, защото датската компания не отговоря на изискванията за опит в управлението на летища и направени инвестиции в подобни проекти за последните пет години. Магистратите дадоха указание транспортното министерство да продължи процедурата и с останалите два кандидата - консорциума "Фрапорт"/"БМ стар" и френската "Венси".

Според председателя на БХРА тревожното състояние на инфраструктурата по Черноморието е друг проблем, който вече измества по сериозност презастрояването на курортните комплекси. "Само за 4 годни Хърватия построи 1000 км магистрали. Това е едно от условията, които позволиха на страната да удвои приходите си от туризъм до 9 млрд. евро годишно", каза още Рагин.

По време на дискусията "Бъдеще и перспективи пред черноморските курортни комплекси - проблеми и възможни решения" председателят на Варненската туристическа камара проф. д-р Марин Нешков огласи данни, според които и през изтеклия сезон българският туризъм е продължил възходящата тенденция в развитието си, но при забавени темпове на растеж. По думите му за деветте месеца на годината растежът е 6-процентов, а приходите от реализирани нощувки и туристически услуги са нараснали с 10 на сто.

В започналия във Варна Панаир на туризма и свободното време участват 51 туристически организации и 44 фирми, предлагащи хотелиерско и ресторантьорско оборудване. Със свои щандове на изложението през тази година се представят и туристически компании от Турция, Македония и Италия. Със свой щанд се представя и посолството на Хърватия у нас.



Прочетено: 2509 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Strong 5cladba, 6cladba, ADB-BUTINACA, 5CL powder, K2 Paper|Liquid,5fadb, 5FMDMB-2201,PINACA,Precursors, JWH-210,4F-ADB Бургас Коктейл Хозяин причала Флора -Бургас-2009.JPG завихряне Конкурс прическа Бургас 2009 pepi Машините на Леонардо Pepi Crystal Meth/Amphetamine/Apvp/Flakka/3mmc/4mmc/Ketamine/K2 paper sheet spray/5fadb/5cladba/ADBB/MAM-2201,MDPV,MDPHP Powder  Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB Email......strongcladba35@gmail.com  Contact for more information WhatsApp.......+16823344611 Te
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
28
29
30
31
2
3
6
7
8
9
10
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development