Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

По равен брой гласове “за” и “против” база на НАТО в Бургас



24 Октомври 2005, Понеделник


Автор: Burgas Info



В анкета на Бургас инфо ви попитахме – “Трябва ли да има база на НАТО в Бургас?”
Потребителите на сайта се разделиха почти на половина относно разполагането на натовска база в града или региона.
49, 26 % от вучаствалите в гласуването са на мнение , че в Бургас трябва да има база на НАТО.
Според тях пристанище Бургас може би е най-подходящата входно-изходна врата за транспортирането на техника и съоръжения на Алианса.
Тези, които подкрепят идеята в града да има база на НАТО са съгласни със шефа на Порат, който преди време заяви, че превръщането на порта в база на САЩ няма да се отрази на търговската дейност.
Хората подкрепящи идеята за натовска база са категорични, че и досега всички операции по претоварването на военна техника са ставали на пристанище Бургас.


Дори Бургас да стане база на НАТО, през по-голямата част от годината няма да има никакъв военен персонал. Американци ще идват само няколко пъти в годината. Те сами ще разтоварват товара от корабите и ще осигурят вътрешния пръстен охрана на територията на порта.
Още преди 2 г. българските военни предложиха над 20 поделения за бази на САЩ. През януари главнокомандващият силите на НАТО и САЩ в Европа ген. Джеймс Джоунс избра 5, които да предложи на Вашингтон.
Тогава от тях отпадна летището в Сарафово.
Другото отпаднало предложение е военното пристанище Атия край Бургас. Много от потребителите на Бургас инфо са на мнение, че САЩ е трябвало да се спрат на него вместо търговското пристанище.



Но в момента стана все още се договарят принципите на присъствие, на влизане и излизане на американски войски и военна техника от България, а конкретните разговори по местата, на които ще се разположат тези съоръжения, тепърва предстоят.
48,52 % са хората, които са на мнение, че в Бургас не трябва да има военна база на НАТО. Те са притеснени , че военното присъствие в града ни би довело до нещо лошо.
Точно по този повод преди време трима бургаски депутати от “Коалиция за България” зададоха въпорс на Министър Калфин.
В отговора си министър Калфин уточни, че първоначалната идея за Бургаското пристанище и по принцип интересът на американската страна към Бургаското пристанище не е към пристанището като такова и не е към изграждането на някаква военна база и слагане на военен контингент, и затваряне на пристанището - интересът е насочен към използване на част от съоръженията на пристанището, които по никакъв начин няма да затруднят търговската му работа, за логистични цели, за доставка на техника и на оборудване.
Министър Калфин се договори с бургаските депутати, че в близко бъдеще ще дойде в Бургас, и ще се срещне с всички тези, които се притесняват, че нещо може да се случи лошо на града, и ще даде повече информация.
По малко от процент са тези наши потребители, които незнаят дали в градани трябва да има база на НАТО.
1, 470 от гласувалите в анкетата пък не могат да преценят удачно ли е в морския град да има база на Алианса.


Прочетено: 2637 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Signal...@Realjames.39 BUY EUTYLONE,6CLADBA ,5CLADBA ,APVP,MDPV,ALPRAZOLAM,ETIZOLAM,PROTONITAZENE,JWH-018,GHB,GBL ONLINE Signal:@Realjames.39 Buy Farmapram (Xanax) & Alpha-pvp Crystal (Flakka),Xanax bars,ice online Research Chemicals online,BMK Powder and Oil,PANACA, 5cladba, 6cladba, ADB-BUTINACA, 5CL powder, K2 Paper|Liquid,5fadb, 5FMDMB-2201,Precursors, JWH-210,4F-ADB,5bromo,Fentanyl Powder,Cristal,Pregablin Powder  Some other products : 5cladba, 5f-ad, 5cl, prec Buy Nembutal online/Pentobarbital sodium/etomidate/Buy GHB/Fentanyl/Numbutal powder (Capsules,Liquid, powder and pills 4FADB for sale online, Buy 4FADB online, Order 4FADB precursor, Purchase 4FADB Online, Order 4FADB Online, BUY JWH018,5CLADBA,6CLADBA,FENTANY POWDER, JWH-073 JWH-200, JWH-250,JWH-2,ADB-BUTANICA,K2 (Signal:+1(530)505-4406) where can i find weed, cocaine, hash, mdma in dubai as a tourist? BMK Powder and Oil,PANACA,Research chemical, 5cladba, 6cladba, ADB-BUTINACA, 5CL powder, K2 Paper|Liquid,5fadb, 5FMDMB-2201,Precursors, JWH-210,4F-ADB,5bromo,Fentanyl Powder,Cristal,Pregablin Powder Email......strongcladba35@gmail.com  Contact for more in 5cladba/5fadb/4FADB 5-Bromo-1-pentene/buy K2 paper spray/jwh-018/adb-butinaca/ab-pinaca/3mmc/4mmc/apvp/mdmb-4en-pinaca/a-pihp/4cmc/3-cmc/amphetamine/etomidate powder Buy Synthetic Cannabinoid,Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA K-pods ,Space Oil Etomidate,space oil', Etomidate Kpods, buy Kpods ,Amidate
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development