Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Над 200 производители на мед се събраха в Несебър



12 Септември 2005, Понеделник


Автор: Burgas Info



С избирането на „Царица на меда” днес ще бъде закрит Четвъртият Международен фестивал на меда в Несебър. В него взеха участие над 200 производители на мед от България, Франция, Сърбия, Черна гора и Турция.
Повече от 50 щандове, разположени по централната улица в стария град, предлагат различни видове екологичен мед, пчелно млечице, прашец, прополис, восък. За пчеларите има и специални щандове за пчеларски инвентар.
Фестивалът се проведе под надслов „Пчеларството – природа и екология, медът – здраве и дълголетие.” На тържественото откриване на медния фест присъстваха много чуждестранни гости от бранша, дошли да се запознаят с постиженията на нашите пчелари, с възможностите за съвместно сътрудничество.
В почивните дни се състояха делови срещи за обсъждане на различни проблеми на пчеларството.
Водещ на дискусията „Опазване здравето на пчелите” бе проф. Зоран Станимирович – шеф на катедрата по биология при факултета по ветеринарна медицина на Белградския университет.
С голям интерес бе посрещната лекцията на тема „Производство на пчелни майки” на френския специалист Жил Фер – председател на комисията по отглеждане на пчелни майки към Апимондия.
Водещ на дискусията „Предизвикателството на българското пчеларство в периода на присъединяването ни към Европейския съюз” бе Ганчо Ганев – председател на Националното браншово обединение „Български пчеларски съюз”.
Голяма е вероятността през септември 2006 г. в Несебър да се проведе Международен симпозиум по пчеларството.




Прочетено: 3893 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Великолепието на Париж от Бутик pepi 5F-ADB Raw Materials, 5cladb, ADB-BINACA, 5cladba, 5cl-adb raw material Машините на Леонардо розичка Езикови курсове от учебен център „СИТИ“ В очакване на жертвата Buy FENTANYL,Buy 6CLADBA/Buy 5cladba/Buy K2 paper spray liquid, JWH-018,ADB-BUTINACA камини всичко за отопланието Секс шоп в град Бургас, многообразие на еротика.. 5CLADBA/5FADB/ADBB/5cl 5c Precursor raw material/ Buy 6cladba/Protonitazene/Bromazolam/Jwh-018,ADB-BUTINACA/Buy K2 paper spray liquid Telegram…….@chemsolution12ma Париж - моста на Александър 3-ти
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
28
29
30
31
2
3
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development