Левски – Нафтекс 4:1

09 Май 2005, Понеделник

Автор: Burgas Info

Отборът на Нафтекс загуби гостуването си на втория в класирането Левски София с 4:1. Гостите от Бургас играха без няколко от основните си футболисти, които отсъстваха поради контузии и наказания, съобщиха от пресцентъра на клуба. Въпреки това през първото полувреме домакините трудно стигнаха до първо попадение в 45 минута, когато след изпълнение на ъглов удар Валери Домовчийски отбеляза за 1:0. Минута по-рано Радомир Тодоров изстреля опасно топката към Иванков в наказателното поле, но вратарят спаси удара му.

В началните минути на второто полувреме домакините упражниха силен натиск и чрез Йовов и Миланов доведоха резултата до 3:0. В 86-та минута след бърза контраатака Томаш Мица отбеляза почетното попадение за отбора на Нафтекс. В последната минута на редовното време главният арбитър отсъди 11 метров наказателен удар в полза на домакините, който бе реализиран от Телкийски за крайното 4:1.

Треньорите след мача:

Еролин Кючуков: „Треньорското ръководство не е доволно от играта на отбора през второто полувреме на мача. В ситуацията, в която се намираме се играе трудно, но се надяваме в оставащите срещи Нафтекс да разкрие по-пълно потенциала, с който разполага и да успее да запази мястото си в групата. Пожелавам успех на Левски в оставащите мачове и както и да представи достойно България в европейските клубни турнири".

Станимир Стоилов: „Този мач задължително трябваше да спечелим. Срещу себе си имахме отбор, който се стреми да играе футбол, но ние надделяхме в двубоя и резултатът ни задоволява. За съжаление обаче нещата вече не зависят от нас и в борбата за титлата трябва да очакваме съперниците ни да сгрешат.”

Съставът на Нафтекс - Чворович, Даниел Христов, Кръстев, Жеков, Пенев, Костов, Борносузов, Тодоров (60 Старокин), Божинов (75 Митрев), Мица, Сакалиев (75 Деян Христов).

Прочетено: 2094 пъти