Младежите на Нафтекс завършиха 3 : 3 с връстниците си от Ливорно

19 Януари 2005, Сряда

Автор: Burgas Info

Младежите на Нафтекс записаха първо равенство по време на своята подготовка в Италия преди началото на престижния международен турнир "Copa Carnevale" във Виареджо. Те завършиха 3:3 в двубой, игран под непрестанен дъжд в Коле Салвети, срещу връсниците си от Ливорно, заемащи в момента 12-то място в младежкото първенство на Италия. Старши-треньорът на отбора Иван Цветанов бе дал почивка на част от титулярите на тима, което се отрази на играта на отбора през първото полувреме, в което домакините поведоха с 2 на 0. Поради студеното време и риска от контузии, днес двубоя пропуснаха капитанът Пейчо Делиминков, Георги Сърмов, Мартин Жеков, Илчо Илчев, Орлин Старокин и Георги Иванов. След коренна промяна в играта си, шейховете обърнаха резултата през второто полувреме и бяха пълни господари на терена, като пропуснаха поне 3-4 чисти голови положения, при които или гредите спасяваха италианския вратар, или защитниците на Ливорно все успяваха да изчистят топката от голлинията. Головете за Нафтекс отбелязоха Георги Божилов в 49 минута, Пламен Иванов в 55 минута и Николай Костов в 70 минута.

Младежите на Нафтекс играха в състав: Чворович (46" Вл. Стоянов), Н. Костов (к), И. Чилибонов, Г. Петков, М. Желев, Ст. Ангелов (58" Кирил Михайлов); Л. Божинов, Цв. Филипов, Й. Георгиев (73" Ст. Георгиев), Г Божилов, Пл. Иванов.
За мача в четвъртък (20 януари) с мъжкия отбор на Ливорно – участник в Серия «А» на италианския шампионат, Иван Цветанов ще може да разчита на всички свои титуляри без Георги Иванов и Орлин Старокин, като последният ще почива до началото на турнирните двубои от програмата на “Copa Carnevale”.
При добро време, по предложение на домакините от Ливорно, срещата ще се състои на официалния терен на стадион Armando Picchi, където само три дни след мача с Нафтекс, Ливорно приема гранда Милан в двубой от 20-я кръг от италианския шампионат в Серия «А».

Прочетено: 3311 пъти