Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

ХЕИ ще глобява за рекламата на алкохол по билбордовете и вестниците



11 Януари 2005, Вторник


Автор: Burgas Info



Регионалната инспекция за опазване и контрол на общественото здраве е органът, който ще глобява за пряка реклама на алкохол и спиртни напитки в печатните медии и билбордовете. Санкциите за този тип нарушение са от 500 до 1500 лева, съобщиха от ХЕИ- Бургас. При повторно нарушение глобата нараства до 5 000 лева.
Пряката реклама на алкохол е забранена и в електронните медии. Там се позволява единствено непряката реклама и то след 22,00 часа. При нарушения от страна на телевизионните и радиооператорите санкциите ще се налагат от СЕМ. Ако на територията на Бургас обаче се засече подобна реклама в електронна медия, ХЕИ има право да сигнализира до Столичната дирекция, която от своя страна уведомява Съвета за електронни медии.
Глобите тук обаче са много по- сериозни и са от 5 000 до 10 000 лева. Изискванията при рекламите на вино и бира са по- слаби. Там основното изискване е те да не бъдат насочени към лица до 18 години и лица до такава възраст да не участват в подготвянето на съответната реклама.


Прочетено: 2898 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Журналистка Buy 5cladba 5fadb 5CL precursor/Buy 6cladba/GHB GBL/JWH-018,ADB-BUTINAC/Buy K2 paper spray/Protonitazene/Isotonitazene/Bromazolam/ADB-INACA (ADB-FUBINACA/synthetic Cannabinoids pepi Buy 5cladba 5fadb 5CL precursor/Buy 6cladba raw material/JWH-018,ADB-BUTINACA/Protonitazene/Isotonitazene/Bromazolam/Methylamine hydrochloride/synthetic Cannabinoids/Buy K2 paper spray liquid Do you want to buy 71368-80-4 powder? Buy FENTANYL,Buy 6CLADBA/Buy 5cladba/Buy K2 paper spray liquid, JWH-018,ADB-BUTINACA Buy Fentanyl Powder/Buy Alprazolam Powder/Buy carfentanil/Heroin/Buy Etizolam powder/am2201/Buy Ketamine/MDMA/apvp/4cmc/3cmc/Buy K2 paper spray  Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15 камини Роза Александропулис, Гърция - юни.2007 Стилът на знаменитостите
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development