Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Два нови Европейски данъка се задават – върху финансовите транзакции и осъвременен ДДС



БТПП, данъци, европейски данъци
Ключови думи: БТПП, данъци, европейски данъци
27 Март 2012, Вторник



БТПП - Трябва да се оцени и отрицателният ефект върху конкурентоспособността преди сериозно да се обсъжда приемането на два нови европейски данъка

Близо два пъти повече ще са парите за пътища, магистрали и ВиК инфраструктура за следващия планов период 2014 – 2020 г. спрямо настоящия. Това каза Томислав Дончев, министър по еврофондовете по време на конференция “България и многогодишната финансова рамка на ЕС за 2014 – 2020 г.”. Форумът беше организиран от Института за икономическа политика и фондация “Ханс Зайдел”

 

България може да разчита на 17.1 млрд. лева безвъзмездна помощ, а заедно с националното съфинансиране средствата ще надхвърлят 20 млрд. лв. Това е с около 4.5 млрд. лева повече спрямо настоящия програмен период..

За следващия планов период Европейският съюз планира да въведе два нови данъка – върху финансовите транзакции и осъвременен ДДС, каза Зинаида Златанова.

Очакванията са двата нови данъка да осигурят половината от приходите в европейския бюджет, като в същото време ще се намалят вноските на страните членки с около една трета от сегашните, изтъкна Златанова.

В рамките на дискусията Председателят на БТПП Цветан Симеонов подкрепи позицията на страната против идеята за нови данъци. Палатата не е съгласна с идеята за въвеждане на данък върху финансовите сделки  и за допълнителен данък през ДДС. Тези идеи могат да обезкуражат заниманията с финансови сделки, а при капитализма това е един от най-важнитие инструменти за преливане на капитали от по-малко ефективни фирми във фирми и браншове с по-добри финансови резултати.

По този начин макар, че България няма да бъде засегната особено заради относително малкото финансови сделки, не се оценява достатъчно отрицателния ефект който ще има върху конкурентоспособността на Европейския пазар.

Изказваме съмнение дали е небходимо в условията на криза ЕС да планира 5 процента увеличение на своя бюджет и това се прави, когато всички институции по целия свят правят ограничения, събират се в по-малки бюджети и търсят начини за икономии и разтоварване на данъкоплатците – коментира Симеонов.

В рамките на дискусията Цветан Симеонов напомни,че темата за многогодишната финансова рамка на ЕС за 2014 – 2020 беше предмет на две анкетни проучвания проведени сред членовете на БТПП , които по рано бяха представени пред двете парламентарни комисии по бюджет и финанси и комисията во европейските въпроси. От анкетите е видно, че все още представителите на бизнеса не са на ясно с динамиката на извършваните промени в икономиката на страните от Евросъюза

Според констатациите в проучванията на БТПП, че само 12 процента от фирмите са удовлетворени от начина на управление на Еврофондовете, 40 процента от фирмите предлагат проектите да се управляват директно от Европейската комисия, 20 процента - искат да се изгради централизирано звено за управление на еврофондовете, 34 процента искат управлението на проектите да е по области  и 20 процента биха подкрепили аутсорсването през банки или през неправителствени организации.


Прочетено: 6580 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Ephedrine HCL, Ibocaine, Etizolam, Lidocaine HCL Powder, Diazepam 10mg, Pain Meds, Anxiety Pills, Penis Enhancement Pills  Pure Crystal Meth Kup diazepam, tramadol, Xanax, GBL, GHB, Nembutal, Karfentanyl, Suboxone itp. WhatsApp: +447447025920 Signal: +(34) 607218704) BUY WEED, DRIVER'S LICENSE, PASSPORT, ID CARD, RESIDENCE PERMITS, TOEFL - IELTS CERTIFICATE Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB Email......strongcladba35@gmail.com  Contact for more information Email….strongcladba35@gmail.c Жреци на музите 2009 Signal: +(34)607218704) Buy 3MMC, 4MMC for sale/MDMA, Ecstasy, Coke Pain Meds, Anxiety Pills, Родното небе adbb 5fadb 5cl-adba 4fadb precursor kit adbb 5f-adb 5cladb Mephedrone 4MMC 3MMC 3CMC 4CMC APVP Crystal Meth 5fadb 5cladba K2 paper spray Amphetamine Heroin/Bromadol Clonazepam powder Buy Ketamine online Xanax powder  Buy GHB GBL Online/Oxycodone/Buy Xanax/buy Adderall/Nembutal Pentobarbital Sodium/ buy Diazepam/Buy Percocet/ Email…….medsolution14@gmail.com Предлагаме инкубатори за люпене на яйца Nembutal pour l'euthanasie en Belgique Конкурс прическа Бургас 2009
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
01








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development