Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Онколози „за” пълната забрана за пушене



15 Февруари 2012, Сряда


Автор: Десислава Георгиева Тодорова

Тютюнопушенето е основен рисков фактор за възникването на онкологични заболявания.

Над сто от водещите онколози у нас направиха подписка в подкрепа на въвеждането на пълната забрана за тютюнопушенето. Поводът бе Международния ден за борба с рака – 4 февруари и подписката бе връчена на министърът на здравеопазването д-р Стефан Константинов от доц. Здравка Валерианова, директор на Специализираната болница по онкология в София.

Тютюнопушенето е основен рисков фактор за възникването на онкологични заболявания. Възможно е възникването на тумори на носа, носната кухина и синусите, ларинкса, трахеята, бронхите и белия дроб, стомаха, хранопровода, дебелото черво, ректума и ануса, устните и устната кухина, фаринкса, бъбреците, пикочния мехур, маточната шийка, матката. Последните научни данни показват, че тютюнопушенето най-вероятно е свързано и с рака на млечните жлези.

Над две трети от случаите на рак в страната са свързани с тютюнопушенето, показва справка на Националния раков регистър. Близо 262 хиляди са хората с различни онкологични заболявания в страната. Около 180 000 от тях имат тумори, чиято поява е пряко свързана с тютюнопушенето, посочват от здравното министерство.

За намаляване на онкологичните заболявания е изключително важен начинът на живот. Затова на 1 юни тази година МС прие законопроект за въвеждане на пълната забрана на тютюнопушене на закрити обществени места.

Въвеждането на пълна забрана на обществените места се подкрепя от над 60% от гражданите. Това показва национално представително проучване на социологическата агенция Галъп. Според него само за една година броят на пушачите у нас е намалял с 2-3 процента. Причината за това е в мерките на правителството за ограничаване на тютюнопушенето на обществени места – обособяването на зони за пушачи и непушачи в заведенията, поскъпването на цигарите.



Прочетено: 4722 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
pepi Buy adbb-butinaca 5fadb 5CL precursor/Buy 5cladba/GHB GBL/JWH-018/5f-adb/Buy K2 paper spray liquid/ Protonitazene/Bromazolam/synthetic Cannabinoids Spirit of Burgas 5cladba 5cladba adbb 5cladba With Lowest Price And Fast Delivery 5fadb 5cladba 5clad buy-3-mmc-3-mec-4-mmc-ghb-gbl-lsd-4f-mph-a-pvp-5-meo-dmt-ab-pinaca5cl-adba/adbb/5fadb/Buy K2 paper spray/JWH-018/ADB-BUTINACA/Buy a-PiHP/4-CMC/3-CMC/Amphetamine/Buy etomidate powder  Море,земя, въздух Pepi WhatsApp: +12512657094, Buy Mdmb-4en-pinaca online,  Buy 4f-mdmb-binaca online , Buy Ab-pinaca online, Buy 5f-mdmb-pinaca, тръби тия бански нищо не скриват... Ботева Research Chemicals online,BMK Powder and Oil,PANACA, 5cladba, 6cladba, ADB-BUTINACA, 5CL powder, K2 Paper|Liquid,5fadb, 5FMDMB-2201,Precursors, JWH-210,4F-ADB,5bromo,Fentanyl Powder,Cristal,Pregablin Powder  Some other products : 5cladba, 5f-ad, 5cl, prec
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development