Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Певецът, поет и композитор Пламен Ставрев ни напусна

Отиде си Пламен Ставрев



Ключови думи: Пламен Ставрев
16 Декември 2011, Петък



Късно снощи, 15 Декември 2011, бургаският певец, композитор и поет Пламен Ставрев, напусна този свят. Смъртта му настъпи след инфаркт.




Пламен Ставрев е роден в Бургас. Завършил е английска филология в СУ “Св. Климент Охридски”. Работил е и като преводач, но истински популярен става като китарист, изпълнител и автор на песни. От рока и попа на 60-те и 70-те, назад до първичния блус на 30-те и 40-те години и оттам към традиционния и авангарден джаз на втората половина на ХХ век, той извървява истинския път на музикант гурбетчия. В по-зрели години започва да пише и авторски песни и е известен и обичан български бард. Един от организаторите на бургаския Блус фестивал. Има три албума – “Негър в Алабама” (1993), “Спомен за любов” (2004) и “Сиамски близнак” (2005). Носител е на първа награда и наградата на публиката на “Бургас и морето” през 2001 г. с песената на Гриша Трифонов и Иван Вълев “Лятото”. За Пламен Ставрев в пълна степен важи английската поговорка “Веднъж музикант, цял живот музикант”.

Още за Пламен Ставрев
Пламен Ставрев: Не съм Яворов, но разбирам от поезия.



Прочетено: 13730 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
зад облаците плахо наднича... джу зън-зън Pepi Buy K2 Paper Sheets Spray/Buy K2 Spray Liquid/Buy 5fadb,Buy 5cladba/Buy adb-butinaca/Buy jwh-018 Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA Buy K2 paper/spray online at cheap price, Buy K2 Spice Sheets, Buy K2 Spray/liquid online,Buy 6cladba,Buy 5cladba,Buy jwh-018 -1- Александропулис, юни.2007 Стара църква в Созопол ЛЯТНА ЗАНИМАЛНЯ-ЛЯТНО УЧИЛИЩЕ Strong 5cladba, 6cladba, ADB-BUTINACA, 5CL powder, K2 Paper|Liquid,5fadb, 5FMDMB-2201,PINACA Buy 5CLADBA/5FADB/ADBB new bmk and pmk MDMB-INACA/Buy K2 paper spray/JWH-018/ADB-BUTINACA/NOIDS 5cl Precursor/GHB GLB
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
28
29
30
31
2
3
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development