Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

БСК отговаря на въпроси, засягащи представителността на работодателските организации



в БСК членуват юридически лица, обединени в 124 браншови организации, 28 регионални и 109 общински и местни работодателски сдружения
Ключови думи: работодателски организации, България, организация, политически партии, работодатели, БСК
25 Март 2011, Петък



Уточнение

Във връзка с отправени към БСК от страна на представители на медиите въпроси, засягащи представителността на работодателските организации в Р България, Пресцентърът на БСК е упълномощен да заяви следното:

Към момента в БСК членуват юридически лица, обединени в 124 браншови организации, 28 регионални и 109 общински и местни работодателски сдружения, които представляват основната част от предприятията и заетите в реалния сектор. Колективни членове на БСК са, също така, образователни и научни организации, кооперативни и други национални съюзи. БСК представлява основната част от работодателите в България, както по отношение на заетостта, така и спрямо произведената добавена стойност. Членуващите в БСК фирми покриват целия спектър – и по големина (малки, средни, големи), и по икономически сектори, и по териториален обхват.
БСК е инициатор и учредител на основната част от браншовите структури в страната в началото на 90-те години. Част от браншовите организации към момента членуват и в други национални работодателски структури, което е тяхно право, гарантирано от ратифицираната от България Конвенция на МОТ за свободата на сдружаване. Този международно-правен принцип не може да бъде нарушаван.
Създаването, дейността и представителността на организациите на отделните социални партньори се базира на международното и национално право, регламентиращо свободата на сдружаване, колективното трудово договаряне и участието в тристранния диалог. Нормите за представителност се постигат чрез отстояване на позиции и интереси, експертен и административен капацитет, утвърждаване и признаване на приноса и авторитета от страна на членовете.
Освен на национално ниво, БСК представлява интересите на своите членове на европейско и международно ниво – като единствен член от българска страна в BUSINESSEUROPE (Конфедерация на европейския бизнес) и чрез участието си в работата на Международната организация на труда.
В своята повече от 30-годишна история Българската стопанска камара спазва устойчива линия на поведение, основана на принципната позиция за неучастие и ненамеса в политическия живот. Дългосрочната политика на БСК се базира на поддържането на партньорски отношения със законодателната, изпълнителната и съдебната власти, единствено за постигане основните цели на организацията, а именно защита интересите на българските индустриалци и работодатели. Този принципен подход се е спазвал и продължава да се спазва стриктно от всички досегашни управленски екипи на камарата, а именно:
1. БСК е първата българска бизнес и работодателска организация, в чиито Устав е записана изрична забрана за избор в нейните управителни органи на политически обвързани лица;
2. БСК никога не е подписвала споразумения с политически партии, вкл. предизборни такива. По искане на политически партии изразяваме свои становища по състоянието на икономиката и провежданата икономическа и социални политики, без това да ни обвързва по един или друг начин политически;
3. БСК никога не е организирала събиране на средства и никога не е предоставяла средства за изборни кампании. БСК не е издигала политически кандидатури;
4. БСК не е финансирала пряко или косвено правителствени и политически делегации, което възприемаме като форма на прикрит лобизъм;
5. Участията на представители на БСК във форуми, организирани от политически формации и управленски структури, са осъществявани в рамките на протоколните правила и етични норми и по никакъв начин не могат да бъдат възприемани като обвързващи за организацията ни с конкретни партийни платформи и/или инициативи.
Право на всяка организация е да определя своята политика и поведение. БСК се придържа към линията на политическа необвързаност и неутралитет при равна отдалеченост от политическите партии.

 



Прочетено: 5890 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Telegram: +12512657094, Buy 5cladba online, Buy Adb-butinaca online, Buy 6cladba online, Buy jwh018 online, Buy 4fadb online, Buy 5fadb online, Buy Mdmb-4en-pinaca online,  Buy 4f-mdmb-binaca online , Buy Ab-pinaca online, Buy 5f-mdmb-pinaca, Ambien, Bromonordiazepam, Lorazepam, LSD Sheets, HAZE,DMT Suboxone Trimix, Alprostadil Cavejerct Injection Pure Crystal Methamphetamine, Ketamine Vials/ Powder, Magic Mushrooms, DMT Carts,Aderall, Fentanyl, Fake Documents..  Delivery and Quality 100% Guaranteed. Театър за драма. опера и балет, Бургас Buy ADBB adbb-butinaca 5fadb 5CL precursor/Buy 5cladba raw material/JWH-018,ADB-BUTINACA/5f-adb Protonitazene/Bromazolam/synthetic Cannabinoids/Buy K2 paper spray liquid   Email…….jonnyshop62@gmail.com Buy Zolpidem Online WhatsAPP: +63 910 922 9370 спретната къщурка Buy Synthetic Cannabinoid,Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA GBL Wheel Cleaner for sale – Premium Quality(whatsapp:13024210663) 71368-80-4  Cas 71368-80-4 Bromazolam Buy etomidate powder 5CLADBA/5FADB/Buy K2 paper spray/JWH-018/ADBB/3-MMC/4MMC/Buy A-PVP/Buy a-PiHP/4-CMC/3-CMC/AB-PINACA/Amphetamine USA, UK & S.Africa same day results for Money spell to give you money on bank account +27685771974.
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development