Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Николов заварил 7 млн. лева дългове на общината



23 Ноември 2007, Петък


Автор: Силвия ШАТЪРОВА
Източник: вестник Фактор

Покривът на Летния театър се оказа 4 милиона, общината ще трябва да плати и близо 5 млн. лева за укрити доходи от общински дейности

Новият кмет е заварил над 7 млн. лева дългове на общината, които до два месеца трябва да бъдат изплатени, стана ясно вчера. 2 845 000 лева данъчни актове без лихвите  общината трябва да плати на Националната агенция по приходите за  укрити доходи от общински дейности и данъчни нарушения. Става въпрос за ревизии, които са провеждани през  периода 2000 - 2003 година.
С лихвите сумата скача до  4 800 000 лева.  Данъчните органи констатирали както  неплатените данъци върху печалбата, така и укрити и недекларирани доходи. Сред нарушенията са укрити доходи от наем на общинско имущество в общинското предприятие „Общински имоти”, от наеми на „Общински пазари”, от реклама и от наеми за паркинг места в „Спортни имоти”, от продажбата на парцели, терени и жилища, от продажба на тръжни документи и гаранции за изпълнени договори и други. Това стана ясно вчера, след като адвокат Радостина Иванова, която наета от община Бургас по времето на стария кмет Йоан Костадинов да движи делата по обжалване на данъчните актове, е връчила решението на ВАС на новия кмет Димитър Николов. Решението на Върховния административен съд е окончателно и не подлежи на обжалване. Дължимата от общината сума не е заложена в Бюджет `2007. Новата общинска администрация и новият общински съвет трябва да я заложат в Бюджет `2008 и по този начин да ограничат каквито и да е разходи за благоустройството на Бургас.
Старата администрация е била абсолютно наясно с данъчните актове и чрез процедурни схватки е обжалвала констатациите по всички инстанции, уточняват от общината. Само две седмици след встъпването в длъжност на Димитър Николов делото изведнъж се е финализирало.  „За съжаление, единственият начин да изплатим задълженията, е да спрем капиталовата програма за следващата година. 90% от нея са силно социални обекти - ремонти на детски градини, училища и социални заведения, изграждане на нова детска градина”, заяви кметът Димитър Николов. Новата администрация ще трябва цяла година да връща стари ангажименти и санкции за нарушения. Кметът допълни, че е можело поне да бъдат спестени лихвите от близо два милиона лева, ако администрацията не се е държала толкова надменно по този проблем и е търсела диалог с Националната агенция по приходите. „Това е една от бомбите, заложени от предходното общинско управление. Недоумявам как е възможна такава тотална безотговорност. Ще сезирам прокуратурата да направи проверка кои са виновните общински служители, които са допуснали нарушенията, довели до данъчните актове и укриването на доходи. Разпоредил съм на главния секретар Божидар Кънчев и вътрешна проверка”, допълни кметът.
“И от вчера  сутринта парите са изискуеми и аз трябва спешно да търся начин да осигуря близо 5 милиона, отделно  ми тежат още два милиона и половина стари неразплатени средства от бурното асфалтиране преди кампанията, които са извън рамките на сегашния бюджет. Така че вече станаха над 7, 8 млн. лева пари, които общината трябва в срок до два месеца да ги осигури”, заяви още той.  
От разговор между него и  шефката на данъчното Румяна Дулева е станало ясно, че по всяка вероятност тази сума няма да остане окончателна, тъй като предстои да излязат и резултати от ревизии на община Бургас за периода 2003 - 2007 година. Извън дължимите данъчни задължения стана ясно, че общината дължи и  978 000 над гласуваната сума от Общинския съвет за покрива на Летния театър. Фирма “Главболгарстрой” вече си поискала сумата.  Така към трите милиона лева за съоръжението се добавя още един и  то излезе  четири милиона.
Знаете, че аз като човек от опозицията бях най-много против този покрив, сега съм поставен в абсурдната ситуация и  се налага аз да се разплащам по него”, заяви вчера от своя страна зам.-кметът по строителството Костадин Марков.
Късно снощи кметът Димитър  Николов свика  спешна сбирка на новия екип, на която да се обсъди изход от ситуацията.
В момента на сдаването на поста бившият кмет Йоан Костадинов заяви, че оставя в сметките на общината близо 11 млн. лева. Те обаче не са спестени пари, а бюджетни средства,  които  са предназначени за определени дейности  в общинския бюджет и ще се изразходват за тях.
“Тези седем милиона, които се появиха, са извънредни дългове, които не са заложени в разходната част на бюджета за тази година и сега бургазлии ще трябва да ги плащат”, коментира кметът Димитър Николов.



Прочетено: 3103 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Telegram (@Wheel202) 5 MIO DMT vape pen cart Toronto, Gbl wheel cleaner Ottawa Canada. Edible mushrooms dealer Vancouver. Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201 Кокили за Строители BUY JWH018,5CLADBA,6CLADBA,FENTANY POWDER, JWH-073 JWH-200, JWH-250,JWH-2,ADB-BUTANICA,K2 Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB Email......strongcladba35@gmail.com  Contact for more information Email….strongcladba35@gmail.c Buy K2 paper/spray online at cheap price, Buy K2 Spice Sheets, Buy K2 Spray/liquid online,Buy 6cladba,Buy 5cladba,Buy jwh-018 Конкурс прическа Бургас 2009 Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK, SGT-15,5F-MDA-19, 5FADB, 4FADB Email......strongcladba35@gmail.com  Contact for more information Email….strongcladba35@gmail.c bromazolam 71368-80-4 ,Etizolam ,eutylone , ,mdma ,avp, 3mmc ,4mmc ,BMK 5449-12-7 Powder glycerin acid 49851-31-2 718-08-1 Buy 5fadb,5cl precursor,5CLADBA,6CLADBA,5CL precursor Buy K2 Paper spray,adb-butinaca,jwh-018,adbb raw  Email......strongcladba@gmail.com  Contact for more information Email….strongcladba@gmail.com Signal….+14087804945 Telegram….+19517235691 WhatsAp Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Buy 6CLADBA, 5CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201, 6CL-ADBA,5CL-ADBA, Jwh-018, 2FDCK,
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development