Бургас Общини Страната Свят Бизнес Лайфстайл Спорт Ние, Вие, Те

Отложиха делото “Галакси” за следващата година



14 Ноември 2007, Сряда


Автор: ЧФ
Източник: вестник Фактор



Отложиха делото “Галакси” за следващата година

Делото за пирамидата "Галакси" в Бургас бе отложено за пореден път за февруари следващата година. Причината този път е неявяване на двама от адвокатите и на един от подсъдимите. От защитата са поискали на днешното заседание делото да бъде прекратено, за да се върне за дораследване, но съдът не е уважил молбата им. Съдията по делото от Районния съд в Бургас Светлин Иванов е разрешил на един от подсъдимите да излезе зад граница през януари.

Пирамидата "Галакси" действаше в Бургас в периода 1999-2001 година. Сбирките се провеждали в малки хотели и според участници те приличали повече на сеанси, на които били подлагани на психологически атаки. Новопостъпилите трябвало да внасят по 1900 долара като безвъзмездна помощ, като им е било обещавано, че само за 11 седмици ще им се осигури доход от 24 00 долара. Пирамидата бе разбита при полицейска акция.

През април 2001 година делото започна след близо тригодишно разследване и събрани 17 тома доказателствен материал срещу дейността на пирамидата. Обвинени бяха 15 души. Оттогава делото постоянно се отлага по различни причини. През май 2005 година двама от обвиняемите Ангел Каталиев и Пламена Хрусанова сключиха споразумения, като се признаха за виновни. По отношение на двамата съдът прекрати наказателното производство и ги осъди условно на една година лишаване от свобода. В момента подсъдими по делото в Бургас са 13 души.



Прочетено: 2813 пъти


Сподели в социалните мрежи
Брой коментари
0
Добави линк
Добавете коментар
Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
 
Моля, въведете защитния код
 
За да можете да добавите съдържание в този сайт, трябва да сте съгласни с Условията за защита на личните данни на Смарт Уеб ООД
 


Снимки от Бургас
Добави снимка
Предлагаме инкубатори за люпене на яйца Купете перорален разтвор на Nembutal Pentobarbital за спокойно излизане с BITCOIN/USDT Buy 99.9% GBL Gamma-Butyrolactone GBL,GHB, wheel cleaner Suppliers (bw9784293@gmail.com) in Palau Тавия 4mmc (old school Първа пролет наближава, кокичета в двора Threema ID: FA8K9CNT / compra 4F-PiHP ,compra A-PiHP , compra a-PIHP ,compra 4MMC,compra 3mmc,compra crystal meth , compra eutylone,compra apihp,compra aphp pvp , K2 paper sheets/K2 paper/k2 spray liquid/JWH-018/5cl/5f/5CLADBA/5FADB/ADBB/MDMB-4en-PINACA/AB-PINACA/3-MMC/4MMC/Buy A-PVP/Buy a-PiHP/4-CMC/3-CMC/Amphetamine Buy Carisoprodol Online WhatsAPP: +63 910 922 9370 Buy 99.9% GBL Gamma-Butyrolactone GBL,GHB, wheel cleaner Suppliers (bw9784293@gmail.com) in United States  Buy 5CLADBA, 6CLADBA, Buy K2 Paper Sheet,Buy K2 Spray/K2 Powder, ADB-BUTINACA, 5FMDMB-2201 МАШИНА ЗА ПЕРДАШЕНЕ НА МАЗИЛКИ ROKAMAT, ГЕРМАНИЯ-2700 ЛВ.
BurgasFoto.com е проект за изграждане на портфолио на фотографи, които желаят да представят уловените мигове и да бъдат оценени. Всеки е свободен да се регистрира и да слага неограничен брой фоtографии и графични дигитални творби на BurgasFOTO.com.
Новини
Информация
Хотели
Малки Обяви
 
Въведете какво търсите
1
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04








   Follow bourgasorg on Twitter



Уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
уеб дизайн, уеб приложения, оптимизация за търсачки
 
За контакт с екипа на Bourgas.org:   OO359 (56) 826325
kak-development